WE7 - MP3 bez DRM ochrany a zadarmo | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

WE7 – MP3 bez DRM ochrany a zadarmo

3 Čvn 2007

we7Na internetu se nedávno objevila nová služba WE7, která si klade za cíl nabízet posluchačům hudbu de facto zadarmo a bez DRM ochrany a nestojí za ní nikdo jiný, než úspěšný hudebník a propagátor digitální distribuce hudby Peter Gabriel.

Jak už jsem, ale naznačil, není všechno zlato, co se třpytí. Stažení MP3rojek je opravdu zadarmo a jsou bez DRM ochrany, takže si s nimi můžete dělat, co chcete (přenášet mezi počítači, nahrát do svého MP3/MP4 přehrávače atd.), ale v zápětí po spuštění přijdete na tom, jak je možné, že mohou být skladby distribuovány zdarma? Nejedná o sníženou kvalitu nahrávky nebo jakoukoli jinou úpravu skladby nýbrž o přidání maximálně 10 sekundové reklamy na začátek skladby.

Podle informací by reklamy měli být lokalizované a přizpůsobené místu bydliště posluchače. Takže by se například nemělo stát, že posluchačům žijícím v jižních státech budou nabízeny lyže a snowboardy, ale například sluneční brýle (pozn. redaktora – lepší příklad mě nenapadl). Výtěžek z reklamy pokrývá náklady na provoz služby, platby autorům, hudebníkům a vlastníkům hudebního obsahu. Navíc po 4 týdnech od stažení verze s reklamou bude mít posluchač možnost stažení verze bez reklamy, takže se ani nemusíte zabývat odstraněním reklamy v editoru zvuku (např. GoldWave).

Umělci dostanou zaplaceno od zadavatelů reklamy, posluchači získají skladby zdarma a zadavatelé reklamy osloví posluchače, no řekněte sami, není to úžasné? Jedinou nevýhodou je, že v současném testovacím provozu nabízí služba minimální množství skladeb a navíc, alespoň pro mne, od neznámých autorů. Opravdu jsem zvědav, zda má We7 po přechodu do plného provozu šanci uspět.

Martin Buchta | Kategorie: Internet, IT
| Počet zobrazení: 2128
Tagy: , ,

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
 


Doporučuji

Osobní blog Dominika Fryče

Podnikový ekonomický software Money se přizpůsobí potřebám vaší společnosti!

Pro efektivní řešení mezd je ideální komplexní mzdový systém Vema.

Tip na spolehlivý podnikový crm systém Altus Vario.

eWay-CRM je spolehlivý software pro řízení projektů. Vyzkoušejte zdarma!

Chytrý mobilní telefon Apple iPhone nabízí vysoký výkon bez kompromisů.

Chcete si vést pohodlně účetnictví online? Se službou iDoklad je to snadné!

 
Více v Internet, IT
Jak v Internet Explorer skrýt tlačítko, které otevírá Microsoft Edge

Microsoft se neustále snaží tlačit uživatele k používání prohlížeče Microsoft Edge. S příchodem aktualizace označené jako Creators Update propašoval do...

Zavřít