Vyšla Opera 9.01 a důkaz, že je Opera nejrychlejším prohlížečem | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Vyšla Opera 9.01 a důkaz, že je Opera nejrychlejším prohlížečem

2 Srp 2006

Dlouho jsem přemýšlel nad tím, jestli v nadpisu příspěvku použít předponu nej, hlavně z důvodů, že jsem nechtěl rozpoutat nekonečný flamewar. Ale nakonec jsem dospěl k závěru proč ne, když je to pravda a výsledky testů to jen dokazují.

Server How To Create otestoval všechny dostupné prohlížeče na Linuxu, Mac OS a Windows v následujících sedmi testech: studený start, teplý start, renderování CSS, renderování tabulky, rychlost vykonání, scriptu, načítání více obrázků a historii. Jako vítěz z toho testu vzešla Opera, která na každé platformě bezkonkurenčně vyhrála ve vykonání scriptu, načítání obrázků a v procházení historií. Na Mac OS vyhrála navíc v renderování tabulky a na Windows ve studeném startu.
Výsledky testu jsou zpracovány nejen formou tabulek, ale i grafů. Takže už jen zbývá odkaz, aby jste se o rychlosti Opery mohli přesvědčit sami.

Určitě se mezi Vámi najdou tací, kteří tomu stále nevěří (např. zarytí lišáci, ale ti to stejně nikdy nepřiznají) a nebo to, kteří by si chtěli nějaký ten test vyzkoušet. Tak právě pro Vás je určen Javascript Speed Tests. Doporučuji vyzkoušet na všem Vám dostupným prohlížečům (nejčastěji IE, Firefox a Opera), abyste sami pocítili ten rozdíl.

Nová verze Opery

Dneska vyšla finální verze 9.01 „nejrychlejšího prohlížeče na Zemi„, právem Opera Software přezdíván (výše vysvětleno). Kromě opravení bezpečnostních bugů a problémů se stabilitou přibyli i nové funkce, viz. changelog. Mezi nejvýznamnější z nich a které si nejvíce cením, je možnost funkční přejmenování RSS kanálů. Takže nyní si můžete bez problémů umazat z názvů zbytečné texty, např. u serveru mobilmánia.cz zbytečný text za pomlčkou: o mobilech víme vše a tím se krásně zúží a zpřehlední sloupce s RSS kanály. Prostě nyní mě nezabírá rozbalení všech tří sloupců půl obrazovky. Stáhnout si můžete z mezinárodní verzi, která obsahuje od verze 9 češtinu, která kvalitou IMHO zrovna neoplývá nebo pouze anglickou (menší) a použít kvalitní překlad z dílny operacesky.net.

Upozornění: Nehodlám tu rozpoutávat sáhodlouhé flamy na téma, který prohlížeč je nejlepší, o tom tento článek není. Tento článek je určen hlavně pro zaryté lišáky bez právoplatných argumentů a ohánějící se pouze čísly o počtu stažení Firefoxu.

Martin Buchta | Kategorie: Internet, IT
| Počet zobrazení: 2806

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
 


Doporučuji

Osobní blog Dominika Fryče

Podnikový ekonomický software Money se přizpůsobí potřebám vaší společnosti!

Pro efektivní řešení mezd je ideální komplexní mzdový systém Vema.

Tip na spolehlivý podnikový crm systém Altus Vario.

eWay-CRM je spolehlivý software pro řízení projektů. Vyzkoušejte zdarma!

Chytrý mobilní telefon Apple iPhone nabízí vysoký výkon bez kompromisů.

Chcete si vést pohodlně účetnictví online? Se službou iDoklad je to snadné!

 
Více v Internet, IT
Jak převést certifikát ve formátu .PFX do Java KeyStore (JKS) a opačně?

Těžko tomu věřit, ale Java a .NET svět jsou kompatibilní. Proto se dnes naučíme konvertovat Java KeyStore (JKS) na .pfx...

Zavřít