Vyšel Songbird - má se Winamp bát? | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Vyšel Songbird – má se Winamp bát?

12 Úno 2006

V pátek vyšla dlouho očekávaná veřejná testovací verze, připravovaného multimediálního přehrávače od Mozilly. Postaven je na technologii XULRunner a vzhledem připomíná iTunes. Rozhodl jsem, že si ho stáhnu, a podívám se mu na zoubek.

Samotný instalační soubor zabírá 8MB a po instalaci vám na disku zabere 30MB. Po spuštění vás oslní zajímavě zvláštní černý design. Můžete si ho změnit na červený, ale ten vypadá ještě hůř. Češtinu nastavíte v menu „Help->Language„. Tak zrovna tady bych tuto možnost nehledal. I když v SeaMonkey nalezente položku Nastavení v menu „Úpravy„.

Ovládání programu je až na drobné detaily intuitivní. Jako všechny aplikace Mozilly, má i Songbird problémy s využití operační paměti. V paměti vám zabere cca 40MB, což má za následek pomalejší reflexy.

Knihovna médií podezřele rychle zaindexovala všechny MPtrojky. Způsobeno to bylo tím, že přeskočil všechny písně, které mají v názvu diakritiku, čili u jednoho alba mám v průměru jen 5 písní. Snad bude problém s češtinou ve finální verzi opraven. Dále jsem nepřišel na to, jak playlist uložit. Lze ho jen nahrát, ale jaký formát podporuje se mi zjitit nepodařilo. Playlist Winampu ani WMP nepodporuje.

Když to shrnu, tak nic revolučního. Prostě jen další těžkopádná aplikace, do které se bude muset dodat dalších X pluginů, aby se vyrovnala konkurenci. Takže zůstávám u Winampu, který se zapnutou vizualizací a moderním skinem zabírá max. 15MB RAM. Pokud chcete zpívajícího ptáka vyzkoušet, můžete si ho stáhnout z oficiálního webu.

Martin Buchta | Kategorie: Internet, IT
| Počet zobrazení: 1115

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
  • radek

    ja používam ZOOM PLAYER STANDART a jsem sním velice spokojenej,muziku sice nepřehráva tak kvalitně jako WINAMP ale to tak moc navadí video přehrává uplně bohovsky

  • No, já používám XMMS player a jsem s ním nadmíru spokojen. Je to tak trochu odvozenina od Winampu. Nenašel jsem totiž kvalitnější náhradu Winampu do Linuxu (konkrétně Ubuntu). XMMS je navíc stejně rychlý 😉 a umí skoro to samé co Winamp. Songbird jsem testoval na WinXP, ale jak se píše v článku, je dost (narozdíl od FF) těžkopádný, jen se mi líbí jeho „multiplatformost“ – v nočních sestaveních jede už i na linuxu a snad i na Macu… Zatím ho používat nebudu, ale myslím, že má zajímavou budoucnost (na rychlejších počítačích), když totiž uvážím, že je ve verzi 0.1, tak toho umí dost, chyby se snad s časem odstraní… Tož uvidíme…

  • [2] XMMS nemá na linuxu konkurenci 😉

 

Více v ESET Remote Administrator
Jak vzdáleně odinstalovat McAfee Security Scan Plus pomocí ERA?

McAfee Security Scan Plus je bloatware, který se do počítače natáhne automaticky pokud si nedáte pozor při instalaci bezplatných aplikací...

Zavřít