$theTitle=wp_title(" - ", false); if($theTitle != "") { ?>
... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth.
» Více informací
V pátek vyšla dlouho očekávaná veřejná testovací verze, připravovaného multimediálního přehrávače od Mozilly. Postaven je na technologii XULRunner a vzhledem připomíná iTunes. Rozhodl jsem, že si ho stáhnu, a podívám se mu na zoubek.
Samotný instalační soubor zabírá 8MB a po instalaci vám na disku zabere 30MB. Po spuštění vás oslní zajímavě zvláštní černý design. Můžete si ho změnit na červený, ale ten vypadá ještě hůř. Češtinu nastavíte v menu „Help->Language„. Tak zrovna tady bych tuto možnost nehledal. I když v SeaMonkey nalezente položku Nastavení v menu „Úpravy„.
Ovládání programu je až na drobné detaily intuitivní. Jako všechny aplikace Mozilly, má i Songbird problémy s využití operační paměti. V paměti vám zabere cca 40MB, což má za následek pomalejší reflexy.
Knihovna médií podezřele rychle zaindexovala všechny MPtrojky. Způsobeno to bylo tím, že přeskočil všechny písně, které mají v názvu diakritiku, čili u jednoho alba mám v průměru jen 5 písní. Snad bude problém s češtinou ve finální verzi opraven. Dále jsem nepřišel na to, jak playlist uložit. Lze ho jen nahrát, ale jaký formát podporuje se mi zjitit nepodařilo. Playlist Winampu ani WMP nepodporuje.
Když to shrnu, tak nic revolučního. Prostě jen další těžkopádná aplikace, do které se bude muset dodat dalších X pluginů, aby se vyrovnala konkurenci. Takže zůstávám u Winampu, který se zapnutou vizualizací a moderním skinem zabírá max. 15MB RAM. Pokud chcete zpívajícího ptáka vyzkoušet, můžete si ho stáhnout z oficiálního webu.