Vybudujte si své království v Goodgame Empire | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Vybudujte si své království v Goodgame Empire

7 Kvě 2013

Goodgame EmpireOmrzely vás již hry na Facebooku a hledáte pořádnou budovatelskou strategii ideálně ze středověku? Pak byste určitě neměli minout Goodgame Empire, online strategii ve stylu Settlers, cinknutou tahovými prvky Civilization, ve které nechybí ani trocha ze Strongholdu a Age of Empires. V zahraničí nejnovější počin německého studia Goodgame běží již prakticky dva roky a po celém světě jej hraje více než 30 milionů hráčů. České lokalizace a vlastního portálu se dočkal teprve minulý měsíc. Pojďte jej zkusit.

Goodgame Empire

Populární online strategie běží ve Flashi, proto ji můžete hrát ve svém prohlížeči prakticky na libovolném zařízení s jeho podporou. Hra nabízí vyvážený poměr mezi výše zmíněnými klasikami na PC, které hrál snad každý z vás. Nechybí ekonomické prvky, musíte řešit spokojenost poddaných, ale zároveň budovat armádu, bránit svůj hrad proti banditům a ideálně drancovat ostatní. Naštěstí abyste to neměli tak těžké, můžete uzavírat aliance i obchodovat se surovinami.

Z počátku vás hra vodí prakticky za ručičku, pro osvojení principů hry, ale s tím jak roste vaše úroveň a úkolů přibývá, jejich plnění dle pořadí není šťastným řešením a spolehněte se na svůj budovatelský rozum. V šestém levelu vám hra nabídne 300 rubínů zcela zdarma, stačí jen ověřit váš email. V počátečních fázích hry je sice moc nevyužijete, ale vyplatí se s nimi šetřit a neutrácet je bezhlavě za stavební kapacitu. Kupříkladu takové pekařství vás sice přijde na 1250 rubínů, ale dokáže snížit spotřebu jídla až o 40 %. A to se vyplatí.

Na kompletně lokalizovaném webu nechybí podrobně zpracovaný průvodce hrou, ale přesto pokud byste potřebovali poradit osobně nebo hledáte parťáka do aliance, napište do fóra.
Goodgame Empire

Martin Buchta | Kategorie: Počítačové hry
| Počet zobrazení: 3604

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
 • RadimK

  Skvělá pařba, taky jsem začal EMPIRE hrát až nedávno. Pro ty, co nevědí do čeho jdou, se mrkněte na video tady:
  http://www.empiregoodgame.net/videa.html

 • jana

  Souhlasím, perfektní hra, dobrá stretégie na dlouhou dobu. Navíc zdarma docela dost funkcí. Dá se hrát i tady http://www.popularnihry.cz/goodgame-empire

 • Jirka

  Pravděpodobně nejlepší online startegie současnosti. http://www.goodgame-empire-hra.cz

 • Kalisto

  No, hra se za ten rok vyvinula v hru, která je zdarma už jenom v uvozovkách… Bez rubínů si na vyšších úrovních neškrtněte a celkově jde hra do kopru.

  Však ani autor článku už nehraje. Takže nedoporučuji tuto hru již ani zkoušet.

  • persona

   patřím do top 100 a jedu bez rubínů – kupovaných. Umím si je totiž vyjezdit!

 • Tomáš

  Zas jako co byste chtěli? Goodgame Studios zaměstnávají již více než 1000 lidí, zadarmo by to nedělal nikdo. Bez rubínů se dá hrát taky v pohodě, pro radost… na http://empirer.cz se zobrazujou i aktualní novinky ze hry … a lidi ji hodnotí dobře 🙂

 • Pavel

  Jako mnohem zajímavější varianta mi přijde nově vydaný shadow kings. Principy jsou dost podobné jako u empiru, akorát se pohybujeme ve fantasy světě. A hra mi celkově připadá přijatelnější. Nějaké to videjko k nahlédnutí je např. tady http://goodgameshadowkings.hrajonline.net/video.html , takže můžete porovnat, co je zajímavější variantou.

 • Andreas

  Hráč ZING píše o této hře blog.. Píše od začátku jak začal hrát, až doteď a to je ve 14 levelu. Je to na této adrese: http://empiregoodgame.net

 • Empire=droga

  Empire je naprostá kravina-skutečnému středověku se to podobá asi jen 30%…Ve hře je měna-rubíny a ty se kupují za reálné penízky…rubíny jsou tak výhodné,že se tato hra bez nich nedá hrát.Tímto způsobem naši západní sousedi bohatnou.Na hru se po čase tvoří u každého velká závislost,a dotyční závisláci kupují rubíny a mohou utratit tak i 1000 kč,jen aby jejich hrad neshořel.Rodičům doporučuji,aby svým dětem zakázali hrát tuto hru.

  • persona

   seš dement! rubíny se dají vyjezdit z akcí, není třeba je kupovat. za hru jsem nedal ani korunu a patřím do top 100 hráčů. Rubínů mám dost, denně jich udělám přes 5 000, stačí jen to umět.

 • knoflík207

  Empire miluju 🙂 Začátky jsou těžší, to ano. od začátku se vyplatí nakoupit rubíny, ale jakmile budete mít jakž takž dobudované světy, budete mít při aktivitě dost rubínků jen z ježdění. Ještě to chce dobrou a dospělou alianci 🙂 A někoho, kdo to hrát NAUČÍ a to správně. Já se snažím radit kde to jde 😀

 

Více v Češtiny
Česká lokalizace Microsoft Outlook pro iOS se nepovedla

Nedávno jsme si ukázali, že outsourcování překladu aplikací a her má také své stinné stránky. Čerstvým důkazem je nově vydaný...

Zavřít