Už to chtělo změnu | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Už to chtělo změnu

25 Čvc 2006

Je to neuvěřitelné, ale je to tak. Skoro půl roku, přesně 174 dní, tu strašila modrá ohavnost, která si přezdívala design (šablona pro bloguje je upravená a je bez problému stravitelná). Nejspíš i ta, způsobila moji větší blogo-neaktivnost v posledních dvou měsících. Katastrofu jsem včera úspěšně zažehnal a nasadil nový design. Nyní se mi tu bude lépe pracovat a doufám, že i Vám čtenářům lépe pobývat.

Nyní od keců k užitečným věcem, přehledu novinek. Na úvodní stránce se nyní zobrazuje pouze 10příspěvků, optimalizace pro modemáře, GPRSkáře (viď chmelda) a mini operáře. Krom toho se výpis aktuálních článků zobrazuje pouze u jednotlivých příspěvků, protože na hlavní straně je to zcela zbytečné.

Díky novému jádru na bloguje přibývají neustále nové a nové funkce. Jedna z nových funkcí je podpora gravatarů u komentářů. Navíc je dotažena ještě o kousek dál, než je běžné.
Jako všude jinde můžete vyplnit emailovou adresu a podle ní se na gravatar.com vyhledá váš obrázek.
Nebo pokud se vám z jakéhokoliv důvodu vyplňovat emailová adresa, tak si na vyplňovaný web nahrajte váš avatar pod názvem blogavatar.png. Z novinek nového jádra to je v tuto chvíli asi vše. Co nevidět by měli být SEO odkazy i v RSS.

Takže to bude asi vše. Někomu se nový design líbit může, někomu zas ne, každému se nejde zavděčit. Podle mě, je v každém případě lepší, jak všechny předchozí a osobně doufám, že tu nějaký ten pátek vydrží, minimálně do konce prázdnin, než budu slavit výročí. Na závěr bych chtěl poděkovat Ondrovi za favicony a betatesting, xergicovi za otestování na linuxu a Danielu Kulhánkovi za lepší řešení vyhledávání, které se mi snad podaří ukuchtit.

Pozn.: Microsoft připravuje také nový design. Prohlédnout si jej můžete pouze ve „vyvoleném“ prohlížeči.

Martin Buchta | Kategorie: Ze života
| Počet zobrazení: 910

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
 • první, testovací komentář 😉

 • Vypadá to skvěle 😉

 • Gorr GrimWolf

  Není to špatné. Jenom mi do toho nesedí hlavička, je úplně jiná, než ostatní design…

  Navíc to celé až nápadně připomíná nový design Zimmiho… Myslím, že jsi té inspirace u něj vzal až moc…

 • Jo, hezčí než předtím, avšak ty rohy jsou trošku horší, protože je jich to hodně tak jsou vidět docela dost, možná mi tu chybí i nějaké barvičky navíc. Třeba ta na hover efekt by se tu mohla častěji vyskytnout.

 • OT: Neplánuje bloguje zavést Friendly URL nebo jak se to jmenuje?

 • [0] jak tak na to koukám, tak nefungují gravatary vázané na mailovou adresu, takže nahlásit bug
  [2] Musel jsem se už nějak odlišit 😉
  [3] viz. http://buchtic.bloguje.cz/340656-vysel-winamp-5-23-a-cestina.php#cmt_9 . Něco takový jsem vymslel ještě než to nahodil zimmi, ale časově jsem to nestihl zrealizovat.
  [4] Ty rohy nejsou totiž obrázky, ale ořezávány pomocí CSS (nifty). Myslíš hover hlavního nadpisu (světle modrá)?
  [5] Co si řeknu, to bude 😉 , ale nejdřív mi musíš říct co to

 • spyritus

  aaaaa konečně nový design, jak už sme ti psal mrtě se ti to povedlo, mno mě tu žáný barvičky nechyběj ale mno jak SniperEd říkal o těch rozích, asi bych tam trošku toho antialiasingu přidal 🙂 jinak si myslím že je to mrtě a užs e těším na pravidelně aktualizovaný blog. btw: díkyk za tu optimalizaci, hned můj GPRS modem hřeje míň… 🙂 jinak užívej prázdnin a v září zdarec ve škole…..

 • test 🙂

 • Lord AgEnT

  avatar?

 • njn, defaultně by to mělo brát z mailové adresy a až pak z webu…

 • [10] ještě zkusim nějak Arthura ukecat, ale v současný chvíli pokud je vyplněnej web, tak to bere z něj

 • myslím, že jde i zmenšit ikona avatara. a když ikona není, tak aby nepřekážel čtvereček, musí se prostě rozměry obrázku uzavřít do podmínky IfURL a IfMail

 • [12] Mě jde o to, že běžně všichni vyplňují všechno a mají gravatar, jenže takhle by ho museli mít u sebe na webu, aby se zobrazil. Jinak se zobrazuje 1x1px transparent obrázek, takže podmínky na gravatar jsou zbytečný.

 • CrazyDog

  Mno tak tedkom sem budu chodit radeji

 • testovací komentář

 • PetrTwo

  testovací komentář Two (omlouvám se, že tady zaplňuju celkem zbytečně místo, ale chci zkusti rozchodit toho avatara 🙂

 • [16] Buď vyplňuj jenom email (čili si to vezme z gravatar.com) nebo si na web upni obrázek s názvem blogavatar.png

 • Takže optimalizace pro modemisty je také přidání „zbytečných“ avatarů ?:).. Jinak desing celkem ujde, ale to logo mi moc nesedí, a taky tam maš rozhozenou lupu na hledání.. teda aspoň v mojí opeře :o) ..

 • VfB

  nový design je lepší ale ta jlavička je hnus velebnosti :), ne fakt je blbá, tu ještě dolaď, nejlíp tím, že začneš odznova, zbytek je naprosto v pohodě, no vlastně je tu pár drobností

  u tlačítka na odesílíání komentáře se nezobrazuje „pacička“, dej si do css, cursor:pointer; a ještě lepší je si nadefinovat i :hover vzhled tlačítka

  políčko pro vyhledávání leze v Opeře do hlavičky a navíc mám dojem že ten obrázek lupy je ukradený z woken 🙂

 

Více v Češtiny
Česká lokalizace Microsoft Outlook pro iOS se nepovedla

Nedávno jsme si ukázali, že outsourcování překladu aplikací a her má také své stinné stránky. Čerstvým důkazem je nově vydaný...

Zavřít