Soutěž na měsíc listopad: AVG Internet Security 2013 - vyhodnoceno | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Soutěž na měsíc listopad: AVG Internet Security 2013 – vyhodnoceno

6 Lis 2012

Pro měsíc listopad tu máme další soutěž. WinZip v minulém měsíci nesklidil tolik úspěchu, což je na jednu stranu pochopitelné. Stále zůstaneme u softwaru, ale nyní trochu přitvrdíme a zasoutěžíme si o nezbytnou součást každého počítače.

O co soutěžíme

Tentokráte máte možnost vyhrát licenci k bezpečnostnímu balíku AVG Internet Security 2013 v celkové hodnotě 1 399 Kč. To stojí za trochu snahy a zvýšení zabezpečení počítače, nemyslíte? Pro více informací si přečtěte recenzi na serveru PCWorld.cz.

Zadání soutěže

V komentářích pod tímto článkem se podělte o svoji životní zkušenosti s viry. Jaký škodlivý software jste si do počítače omylem natáhli a co vám způsobil hrozného (pouze rozesílal vtipné hlášky po IM, změnil vám tapetu nebo smazal veškerá data z pevného disku)? Pokud možno doplňte název škodlivého software, který vám tuto lapálii způsobil. Vyhrává nejzávažnější infekce v kombinaci s nejoriginálnější podáním.

Uzávěrka soutěže

Abyste měli dostatek času na vzpomínání, uzávěrku soutěže stanovuji na pátek 23. 11. 2012 v 22:00. Vyhodnocení očekávejte v pondělí 26. 11. 2012.

Vyhodnocení

Vítězkou soutěže se stává uživatelka se jménem DergAm. Gratuluji a již bzdy budete mít možnost zkusit své štěstí v další soutěži.

Martin Buchta | Kategorie: Soutěže
| Počet zobrazení: 1842

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
 • oBzB

  Před lety jsem si zatáhl do PC jeden z prvních masověji rozšířených červů šířících se po icq. Vzhledem k tomu, že jsem originální ICQ nepoužíval a hned si uvědomil svou chybu, tak nic vážnějšího nenapáchal. Ve správci procesů se vydával za ovladač k nvidii, ale jeho jméno si vážně nepamatuju. Jinak za ty roky antivir neodchytil snad ani nic, co bych neodchytil i bez něj, zato odchytil řadu neškodných věcí.

 • Jakeshi

  Pokud nepočítám již uvedeného červa z ICQ, tak asi největší paseku mi napáchal INF/Autorun, zavlečený od kamarádky skre flash disk. Občas jsem byl bez vyměnitelných jednotek, to bych překousnul, ale zasekal mi slušně systém. Nakonec vyřešeno formátem flashek, a prohlídkou antivirem. Od té doby zatím bez problémů, chce to používat rozum.

 • DergAm

  Dlouhou dobu mi dělal v počítači neplechu jeden málo rozšířený vir ( na název si momentálně nevzpomenu ), otevíral reklamní okna a způsoboval jiné podezřelé maličkosti. Po nějaké době se mi začal sekat celý systém, tak jsem projela svá data Avastem, který ovšem nic nenašel. Stáhla jsem si zkušební verzi AVG a znovu spustila kontrolu. AVG mi v počítači identifikovalo, mimo již zmíněného, další 2 viry. Po „vygooglení“ daného viru jsem zjistila, že se jedná o malware, který z infikovaného počítače bez vědomí uživatele odesílá osobní data. Naštěstí všechno dopadlo dobře a neměla jsem žádné ztráty na datech. Doteď mi není jasno, kde jsem k tolika virům přišla, ale každopádně Avast už nepoužívám. Momentálně mám zkušební verzi AVG, který si stáhnu znovu každý měsíc a takto řeším zabezpečení počítače, ale už by bylo na čase si nějaký antivir pořídit. 🙂

  • Gratuluji k výhře. Kontaktujte mě na email, ať vám mohu zaslat licenční klíč.

 • Fisch

  Je to sice už staré a nikdo to číst nebude, ale musím – prostě musím – napsat : TO SI DĚLÁTE SRANDU ! 🙂 Zvítězila buď dojemná, reklamně-propagační storry „AVG je best“, nebo blogerova chuť obdarovat vítěze „s kozama“, neb by následně mohl být též „obdarován“ :)))

  Podobný doják sepsaný během deseti minut, s 2/3 mozku vytíženým nad tou super zrzkou, kterou jsem dnes potkal :

  Dlouhá léta jsem při brouzdání informační dálnicí nepoužíval kromě antiviru a firewallu integrovaného ve Windows žádný jiný antivir, než svůj mozek použitý při výběru navštívených stránek. Jenže počítač se jednoho dne začal chovat prapodivně, zpomaloval se a sekal až k nepoužitelnosti. Říkal jsem si – „Čím to je? Co se děje?“ I nainstaloval jsem postupně (pro jistotu) několik antivirových programů jako Avira, avast! a Eset, jenže žádný z nich nic neodhalil… Už-už jsem byl rozhodnut smazat celý systém a naistalovat ho znovu, když tu mi poradil sousedovic malý Pepíček, který hbitě používá počítač už od doby, kdy z ručky odložil matčin prs a uchopil kojeneckou lahev. „Ty blbej! Ávégé!“ křikl na mě z kočárku. „Edině Ávégéééé!“ pokračoval, zatímco já mu už z vděčnosti běžel koupit balíček karamel, které mu jistě zachutnají, až mu vyroste první zoubek. I jeho dentista ze mě bude mít radost, neb dnes je práce málo a každý zákazník je dobrý. Večer, po předání sladkostí sousedovic malému Pepíčkovi a několikahodinovém výslechu na Policii, kterou velice zajímalo, zda nechodím rozdávat karamely i na dětské hřiště za školou, jsem konečně usedl k počítači a nainstaloval kýžené demo „AVG Internet Security 2013 – Special on-line edition for dummies“. Ta mi odhalila 1.465.544.003 virů a 755.325 mallware, což mě silně překvapilo, neb OS jsem instaloval celkem nedávno. Ano, pamatuji si ten den. Československý rozhlas tehdy hlásil, že soudruh Jakeš oznámil vývoj nového vozu ŠKODA Favorit, který předstihne imperialistickou konkurenci o několik generací. Po několikahodinovém úspěšném čištění od všech virů a mallware se můj 100MB HDD zaradoval a evidentně ožil! AVG! To je panečku Antivir s velým A! Okamžitě jsem si ho chtěl zakoupit, ale slečna na infolince mi sdělila, že východoněmecké Marky bohužel neberou a měl jsem si je vyměnit do roku 1992. Nu což, chvíli budu používat FREE verzi a až se vrátím z brigády v Řecku (jeden hodný pan podnikatel mi nabídl za práci neuvěřitelných několik milionů italských Lir), koupím si tu fimu celou. Zlí kamáradi mi sice nabízeli, že se dají na netu stáhnout kódy, ale s tím mám špatné zkušenosti. To jsem si tak kdysi stáhnul něco z ruského webu, spustil to a odmáčkl velký červený knoflík. Druhý den pak psali v novinách, že na Sibiř spadnul meteorit a záchranáři tam chodí v těch protiradiačních oblecích proto, že je to baví. Každopádně tak špičkový program, jako je AVG a kterému konkurence mu nesahá ani po kilobit, si zaslouží být zakoupen řádně. Říkal to i pán z BSA, který mě u piva naváděl, abych udal svého šéfa za to, že si řádně nezakoupil full-freeware tapetu na plochu…
  Prostě lidi – všem Áááááávééééégééééé doporučuji nejen já, ale i sousedovi malý Pepíček !

  **************************
  Tak a teď tu licenci prosím :)))))))))))))

 

Více v Češtiny
Česká lokalizace Microsoft Outlook pro iOS se nepovedla

Nedávno jsme si ukázali, že outsourcování překladu aplikací a her má také své stinné stránky. Čerstvým důkazem je nově vydaný...

Zavřít