Socha Svobody slaví 126 leté výročí | Buchtič blog o IT a PC Buchtič blog

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Socha Svobody slaví 126 leté výročí

28 Říj 2012

V rámci obrody rubriky Google Earth začnu postupně s úpravou příspěvků, které se s přechodem z Bloguje.cz staly hodnotně neinformativními, protože obsahují nefunkční odkazy. Dnes, tedy 28. 10. není významným dnes pouze pro náš stát. Kupříkladu přesně před 126 lety byla  v New Yorku odhalena  Socha Svoboda, která má rovněž nemalý význam pro svobodu amerického národa.

Socha Svobody je vysoká 46 metrů, spolu s 47 metrovým podstavcem je tedy vrchol pochodně ve výšce 93 metrů nad zemí. Socha váží 205 tun a v obvodu má 10,6 metru. Nepatří sice mezi největší sochy světa, rozhodně je jednou z nejimpozantnějších a patří na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Goggle Earth

Martin Buchta | Kategorie: Google Earth

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!