S IE 7CZ si na MCE neškrtnete a jak počeštit TuneUP (update) | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

S IE 7CZ si na MCE neškrtnete a jak počeštit TuneUP (update)

25 Úno 2007

Trocha kritiky na stranu Microsoftu a návod jak úspěšně nainstalovat češtinu do TuneUp Utilities.

Jak už jste si určitě všimli, i sám velký R o tom psal a jak jinak než s velkou chválou, tak Microsoft po třech měsících procesu lokalizace (za tu dobu bych to stihnul minimálně třikrát ;-)), uvolnil českou verzi Internet Exploreru (přímý odkaz na stažení).

První věc, která mě v přípravné fázi stahování zaskočila, byl výběr operačních systémů, ve kterém chyběl Windows XP Media Center Edition, dále jen MCE. „Nejspíš je to jedno, XP jako XP“, pomyslil jsem si. Jenže při pokusu o nainstalování jsem byl obdařen následující hláškou: Tato instalace nepodporuje aktuální jazyk operačního systému. (viz. screen).

Ach jo, to zas někdo v Microsoftu nepřemýšlel. MCE jsou sice distribuována pouze anglicky, ale pro české uživatele je ke stažení český MUI pack ((Multilingual User Interface), čímž se po jeho instalaci z MCE stávají de facto plnohodnotná česká Windows XP, bootování a popis služeb se nepočítá 🙂 .

Podle mě tímhle krokem Microsoft rapidně snižuje počet instalací IE7, protože MCE jsou standardně předinstalována na počítačích některých výrobců, např. Comfor a navíc si troufám říct, že je to nejspíš problém všech ostatních jazykových mutací MCE, ale kdo ví, třeba jen češi špatně zkompilovali instalačku. To jsem si při poslední instalaci Windows mohl rovnou nainstalovat anglickou IE7 a nemusel jsem čekat na českou. Asi jsem se měl zeptat samotného velkého R, který by to určitě předpověděl.

Jak počeštit TuneUp Utilities

A teď k druhé části nadpisu. U některých uživatelů se objevil při instalaci problém, vyskočení hlášky Nemohu vytvořit následující soubor: X:XTuneUp Utilites 2007nazevsouboru.$$A, který jsem se domníval, že odstraní možnost aktualizačního patche, aby ignoroval neznámé soubory. Bohužel se tak nestalo, popravdě řečeno se problém přesunul trochu do jiné dimenze. Po dlouhém zkoumání a testování na takto postižených uživatelů, tímto jim děkuji za ochotu při odhalování problému, jsem dospěl k následujícímu postupu:

 1. Kompletně odinstalujte všechny verze TuneUp, včetně smazání složky.
 2. Pročistěte registr, např. pomocí CCleaneru.
 3. Vymažte všechny položky registru, které obsahují výraz TuneUp. Pro méně zkušené uživatele a pro ušeštření práce jsem připravil *.reg soubor, který to udělá za Vás. Soubor stáhněte, spusťte a potvrďte přidání informací do registru(jedná se o jejich vymazání, ale Windows si hlásí, co chtějí :-)).
 4. Pro jistotu restartujte počítač.
 5. Nainstalujte Tuneup Utilities a poté češtinu.

Pokud Vám i po tomto postupu nepůjde čeština nainstalovat, tak jediné co Vám mohu doporučit, je přeinstalovat kompletně systém :-). Pozn.: Jako všechny ostatní češtiny, je i tato určena na anglickou verzi, takže na německé to pouze projede, zjistí, že jsou soubory neznámé soubory a tím pádem se nezaktualizují.

Čeština pro IE7 MCE

Update: Podle oficiálního vyjáření Microsoftu lze Internet Explorer 7 počeštit nainstalováním česko-slovenského MUI packu do anglické verze IE. Díky za informace patří BennyHillovi.

Martin Buchta | Kategorie: Internet, IT
| Počet zobrazení: 1770

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
 • Já sem taky aktualizoval a vyhodilo mi to stejnou hlášku a to mám, pokud vím, XP SP2 Pro, tak by mě zajímalo, kde je zakopanej pes

 • jakub_ch

  No hele abych pravdu řek na rADův článek o IE7 se chytám teď až zavřu sešit chemie. Jinak IE 7 používám již delší dobu v Angličtině protože holt (zaplať panbů 😉 ) Microsoft nevydal Win Xp-64bit v češtině. Zdá se mi to jako docela dobrej prohlížeč, určitě je 100% použitelnější než IE 6 ale to je holt už evoluce – stejně mě ale Microsoft nepřesvědčil abych opustil svojí oblíbenou OPERU!!! Tak to je asi všechno. Jo Buchtič pls vysvětli mě proč se bojíš vyslovovat meno Radek Hulan nebo RaDo a místo toho píšeš jen VELKÉ „r“. To z něj máte všici takovej respekt nebo co?? Já jeho blog čtu, uznávám ho jako chytrýho člověka na IT ale to je asi tak všechno…

 • VfB

  za a) vždyť ačkoli v IE7 jde prohlížet už 2 a  více stránky stále je ho používat utrpení, důvodem je hrozný GUI
  za b) vždy je lepší používat originální windows (myslím en) vyhneš se tím duplikaci adresářů a jiným problémům, navíc máš vše mnohem dřív

 • [1] Takže máš nejspíš anglickou verzi,ne?
  [2] Se nebojim, jen si myslim, že si nezaslouží uvést celé jméno 😉
  [3] a) No tak to záleží na vkusu jedince.
  b) offtopic

 • zapomněl jsem to dodat, právě, že českou verzi mám

 • Ahoj Martine,
  problem urcite neni v tom, ze mas Windows XP MCE, ale v te ceske verzi. Mam Win XP Pro, ovsem cestina neni kompletni a tak se Win XP tvari jako EN, tim padem mam uplne stejny problem. Jelikoz MCE nemam, soudim, ze to dela jazyk systemu, ne verze 😉

 • [5] [6] takže je to jasný, češi špatně zkompilovali instalačku 🙂

 • alžběta

  Děkuji za češtinu do Tune Up Utilities 2007 vše proběhlo hladce a bez problémů.Jsem moc ráda,že někdo jako Vy je ochotný pomoci nám negramotům.Je mi 60let a angličtina mě jaksi minula.Mějte se fajn a ať se Vám vše daří.Alžběta

 • George

  Také jsem vyzkoušel češtinu pro TU2007 na PC u mladšího kamaráda (já používám jiné programy), který češtinu potřebuje. Vše proběhlo hladce (WXP SP2). Ačkoliv nemám daleko do šedesátky, angličtina mne neminula (díky Beatles) a vzhledem k dávnějším častějším cestám do zahraničí (dnes už na ně nemám) ji jsem schopen stále používat, byť WXP mám české (MCE nepoužívám). Dík za dobrou práci na češtinách a v názoru na R se vcelku shodnem.

 • Mně to stejně nefunguje, to už jsem zkoušel instalaci asi třikrát, prý nesplňuji požadované systémové parametry (mám C2D 1GB RAM). Zajímavý…

 • BennyHill

  IE7 CZ na MCE BUDE
  přepisuji odpověď IT z microsoftu,když jsem s nima řešil tento problém :

  Problém: Uživatelé s „českou“ verzí Windows XP Media Center Edition 2005 nemohou nainstalovat český Internet Explorer 7

  Příčina problému: Instalace IE7 musí být ve stejném jazyce, jako je jádro nainstalovaného systému. Protože Windows XP media Center Edition 2005, která je prodávána v ČR je anglická verze systému, na kterou je dohráno české jazykové rozhraní formou MUI. Z tohoto důvodu není a nebude možné nainstalovat na „český“ systém Windows XP MCE 2005 jinou než anglickou verzi.

  Možné způsoby řešení problému:
  Nainstalovat anglickou verzi IE7 a doinstalovat si MUI Pack, který bude k dispozici 13. února. Následně přepnout jazykové rozhraní na češtinu.

  TAKŽE SE UŽ VŠICHNI UŽIVATELÉ MCE DOŠKÁME 13.2.2007

  S pozdravem Benny Hill

 • Tommy

  [11] S IE 7 v MCE mám stejný problém. Kde tedy mohu stáhnout MUI Pack k anglické verzi IE7 ?

  Diky za radu !

 • BennyHill

  MUI Pack k IE7 ještě nebyl vydán,ačkoli Microsoft sliboval,že bude již 13.2.2007……no nic,nezbývá než čekat až se pánové uráčí ho dokončit a pustit ho do světa.Jakmile bude volně ke stažení tak ten odkaz pošlu Martinovi a on ho sem někam strčí.

 • Benny Hill

  Tak jr to konečně tady.19.2.2007 vydal konečně Microsoft MUI Pack pro IE7.Je v něm i čeština a slovenština.Odkaz přikládám níže.

  http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=bf56c11a-1713-43e0-bdf4-4b5737474ae4&DisplayLang=en

 • [14] Díky za oficiální vyjádření a odkaz na stažení MUI.

 • Benny Hill

  K odkazu na počeštění IE7 pro uživatele Windows XP Media Centre Edition ještě dodávám,že se stačí MUI Pack stáhnout z odkazu(viz výše) a spustit instalaci.ČEŠTINA se pak již nastaví sama.Toť závěrem vše…..S pozdravem Benny Hill

 • Puntičkář

  Odkaz pěkný, ale kazíš tu starší lidi. Oni pak píšou podle Tebe .. „lepěj“ slova za tečky a čárky ve větách a kdo to pak má číst a koukat se na to ..
  Snad už na základní škole nás učili, že se za interpunkcí píše mezera .. Ty jsi byl v jiné škole? Změň to, a hned bude radost se na ty rady dívat a číst je … jinak z toho je člověk jen otrávený, že ve 21. století ještě žijí lidé co neumí psát na PCčku, tak jak se má.

  měj se Puntičkář

 • [17] Ještě by stálo uvést, že Vaše reakce směřuje k BennuHillovi, nikoli ke mně 🙂

 • masit

  Ahoj Buchtiči.Mám problém s počeštěním TuneUp 🙁 Už si nevím rady.A jako všichní mám problém s tímto. Nemohu vytvořit následující soubor: X:XTuneUp Utilites 2007nazevsouboru.$$A
  Zkoušel jsem i postup,který jsi tu uvel,ale bez úspěchu.A to samé dělá,když chci počeštit i jiný SW.Nedávno jsem přeinstalovával systém.Prosím tě,mužeš mi nějak poradit.Ale nejak se mi nechce přeistalovávat.Díky

 • [19] V tom případě ti něco blokuje přepis souborů. Instaluješ to pod administrátorským účtem?

 • masit

  Buchtič: jj ,vše instaluju pod admin.učtem.je to divný, že to stejné se dějei u jiných SW. nemáš nějakou radu, jak by to šlo odstranit? nemuže v tom mít „prsty“ Kerio nebo tak neco?

 • [21] Bingo, rezidentní ochrana Keria, Spyware Terminatoru apod. jinak nevim. Reinstalovat systém a postupně instalovat aplikace a testovat, kde je příčina.

 • masit

  Buchtič: tak jsem Kerio i Terminatora odinstaloval,ale čestine né a né naistalovat.tak to opravdu budu muser reistalovat system 🙁

 • Jaakko

  Taky mám XP profi SP2 a nejde mi to nainstalovat.. Problém asi bude někde jinde.

 • Diky za navod na IE7 v MCE!

 • jaja

  prosim jak pocestim windows xp media center a kde?

 • [26] Musíš si stáhnout český jazykový MUI balíček.

 • jaja

  tak diky , diky toho MUI jsem to nasel

 • [28] Není zač 🙂

 • další info o HTPC či MCE najdete na http://www.mach4.cz

 • Jak jsi udělal to černé téma jak máš ve „screenu“ ? Já mám též MCE a nikde jsem to nenašel !

 • [31] To je téma Black Mesa. Zkus pohledat na netu.

 • Caj, mam dotaz k win xp mce.. mam nainstalovane vsechny mui balicky co jsem na netu nasel.. asi ctyri bo pet, vse funguje na SP3 krasne ale jeden mi chybi a to jest primo na media center.. navod mui balicek cokoliv co mi pomuze k pocesteni uvitam za odmenu poradit ci pomuzu co cokoliv.. diky mockrat toca

 • maroš

  Ahoj.Po přeinstalování vyhledavače explorer6 na explorer 8 se mi v tune up ,1-click objevuje odkaz :NO LICENSING DATA WAS FOUND THIS TUNE UP PRODUCT MAY NOT HAVE BEEN INSTALLED FOR THIS USER ACCOUNT OR THE INSTALACCION IS FAULTY.PLEASE INSTALL THIS TUNE UP PRODUCT AGAIN.Tento produkt běží normálně ,mám ho počeštěný,ale nevím jestli mám na tento odkaz nějak reagovat.děkují.

 • [34] Pravděpodobně používáte starší verzi TuneUp, která nezná IE8 a tak s tím má problém. Ovšem pokud se na funčnosti nic nemění, tak to neřešte.

 • maroš

  Děkují,ale tuto verzi jsem stáhl z Vašeho blogu minulý týden.Dnes jsem to nainstaloval ještě jednou a objevuje se to pořád.Jinak to nebudu řešit,ja jen pro Vaši informaci.

 

Více v Češtiny
Česká lokalizace Microsoft Outlook pro iOS se nepovedla

Nedávno jsme si ukázali, že outsourcování překladu aplikací a her má také své stinné stránky. Čerstvým důkazem je nově vydaný...

Zavřít