Recenze: OCZ Synapse - zvyšte výkon systému přidáním SSD disku | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Recenze: OCZ Synapse – zvyšte výkon systému přidáním SSD disku

20 Led 2013

Nepřesvědčili vás zatím SSD disky svoji životností natolik, abyste jej použili jako rychlý systémový disk a jako úložiště pro kritická data s požadavkem na výkon? V nových noteboocích a Ultraboocích se používají mSATA o relativně nízkých kapacitách, která dokáží výrazným způsobem zkrátit start systému a zvýšit výkon spouštění často používaných aplikací.

OCZ nabízí plug&play řešení pro všechny uživatele, kteří nechtějí trávit čas migrací dat a instalací operačního systému na SSD disk. OCZ Synapse pouze zapojíte do počítače, nainstalujete dodávaný software Dataplex a zvýšení výkonu se zanedlouho dostaví samo. Jak obstál disk v testu? 

Testovací sestava

  • Základní deska: ASUS M5A99FX PRO R2.0
  • Procesor: AMD FX-8120@3,9Ghz
  • Operační paměť: 2 x 4GB Kingston HyperX 1888Mhz
  • Grafická karta: Sapphire HD 7770 Vapor-X OC
  • Pevný disk: 2 x Seagate Barracuda 7200.12 (RAID 0)
  • Operační systém: Windows 7 SP1 64bit

OCZ Synapse

Při testování jsem OCZ Synapse prověřili v oblíbených benchmarkovacích nástrojích zahrnujících ATTO Disk Benchmark a CrystalDiskMark, stejně jako OMeter, AS-SSD, kdy každý prověří disk trochu jinak. Výsledky byly očekávatelné a srovnatelné s konkurencí, kterou pohání rovněž řadič Sandforce 2281.

Podrobné výsledky a závěrečné hodnocení se dočtete na serveru PCWorld, na kterém byla recenze publikována.

3 / 5      
Martin Buchta | Kategorie: Internet, IT Recenze
| Počet zobrazení: 2508

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
 

Více v ESET Remote Administrator
Jak vzdáleně odinstalovat McAfee Security Scan Plus pomocí ERA?

McAfee Security Scan Plus je bloatware, který se do počítače natáhne automaticky pokud si nedáte pozor při instalaci bezplatných aplikací...

Zavřít