Recenze: LG IPS237L – zapomeňte na TN panely, je tu IPS a za příznivou cenu | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Plánujete nákup nového monitoru? Zapomeňte na LCD monitory s TN panelem, které mají mdlé barvy a nerovnoměrné podsvícení. Na trhu jsou již nějaký ten pátek LCD monitory s IPS panely,  které zobrazují věrohodné barvy a nabízejí skvělé pozorovací úhly. Novinka LG IPS237L dokazuje, že IPS může být navíc za rozumnou cenu. Přesvědčte se sami v dnešní recenzi.

LG IPS237L

První LCD monitory s IPS panely byly velké jak CRT monitor, podobně žravé a ke všemu neuvěřitelně drahé.  Ty časy jsou již pryč a IPS technologie se prosazuje v tabletech i smartphonech. Jen v monitorech jako by se zastavil čas a v drtivé většině kanceláří a domácností jsou k vidění LCD monitory se zastaralým TN panelem a IPSka stále zůstávají výsadou profesionálů. Naštěstí LG s novou řadou monitorů IPS7 monitorů dokazuje, že cena špičkového monitoru, který potěší i oko fotografa,  nemusí být čtyřciferná.

Monitor LG IPS237L je sice plný kompromisů, ale naštěstí ne v oblasti panelu, který je kalibrovaný již z továrny a nabízí věrohodné barvy, vysoký kontrast a perfektní pozorovací úhly. Nabízí dvojici HDMI, prakticky bezrámečkový design, hliníkové provedení, ale na druhou stranu chatrnější nohu, chybí montáž na zeď, nenabízí ani pivot a s dotykovým ovládáním se musíte naučit žít. Ale za cenu lehce přesahující 4 000 Kč se jedná o must have produkt. Vyměňte konečně své TNko a vychutnejte si živé barvy každý den navíc v elegantním bezrámečkovém designu.

Pokud vás zajímá, jak dopadl testovaný LG IPS237L, přečtěte si kompletní znění recenze na serveru PCWorld.

Martin Buchta | Kategorie: Recenze
| Počet zobrazení: 2587

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
 


Doporučuji

Osobní blog Dominika Fryče

Podnikový ekonomický software Money se přizpůsobí potřebám vaší společnosti!

Pro efektivní řešení mezd je ideální komplexní mzdový systém Vema.

Tip na spolehlivý podnikový crm systém Altus Vario.

eWay-CRM je spolehlivý software pro řízení projektů. Vyzkoušejte zdarma!

Chytrý mobilní telefon Apple iPhone nabízí vysoký výkon bez kompromisů.

Chcete si vést pohodlně účetnictví online? Se službou iDoklad je to snadné!

 
Více v Internet, IT
Jak převést certifikát ve formátu .PFX do Java KeyStore (JKS) a opačně?

Těžko tomu věřit, ale Java a .NET svět jsou kompatibilní. Proto se dnes naučíme konvertovat Java KeyStore (JKS) na .pfx...

Zavřít