Rádia na PLAY.CZ nyní můžete poslouchat také ve svém Windows Phone telefonu | Buchtič blog o IT a PC Buchtič blog

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Play.czPokud vlastníte smartphone s operačním systémem Windows Phone a rádi posloucháte česká rádia, mám pro vás dobrou zprávu. Tuzemský poskytoval online rádio streamů, PLAY.CZ, vydal vlastní aplikaci, tentokráte právě pro mobilní Windows. Ostatně o jejím vývoji jsem vás již informoval, avšak oproti původním plánům došlo ke zpoždění. Nicméně čekání se vyplatilo.

Aplikace nabízí k poslechu téměř stovku FM i ryze internetových stanic. Ovládání je prakticky identické s vestavěným přehrávačem a nechybí samozřejmě podpora přehrávání hudby na pozadí. Navíc si své oblíbené rádio můžete připnout jako dlaždici na úvodní obrazovku a mít k němu rychlý přístup.

Tím to zdaleka nekončí, protože u každé stanice si můžete zvolit bitrate a pro zkrácení dlouhé chvíle, například při čekání na vlak, si přečíst nejnovější články z magazínu. A co prozradil o aplikaci Petr Sládeček, z PLAY.CZ? „Vždy máme velkou radost, když se rodina našich aplikací rozšíří o další platformu. Aplikace pro WIndows Phone tak uzavírá pomyslný kruh – PLAY.CZ lze nyní používat na všech platformách (Android, iOS, Symbian, Windows 8). Nyní se můžeme vrhnout na další služby, které pro naše uživatele chystáme.“

Stáhnout aplikaci Play.cz z Marketplace pro Windows Phone

Martin Buchta | Kategorie: Mobil & tablet Windows Phone

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!