První výročí | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

První výročí

11 Zář 2006

Je to neuvěřitelné, ale je to tak. Právě před rokem jsem si založil tento blog. Přesně 2005-09-1113:45. Na následujících několika řádcích bych tedy chtěl shrnout uplynulý rok.

Původně jsem tento blog zakládal jako zdroj informací pro můj web s překlady cestiny.fbi.cz a také pro sepsání návodů, jak instalovat, nastavovat češtinu v tom a tom programu. Odkazy na tyto návody posílám jako první reakci na takovéto dotazy.

Kromě informací o překladech se tu během září a října začali objevovat návody a tipy na užitečné věci. V listopadu nastala revoluce a vznikl z toho víceméně agregátor zpráviček ze světa IT. 2-3 příspěvky každý den byli běžnou záležitostí. Krom toho sem od listopadu začal přidávat záložky do programu Google Earth na zajímavá místa ve světě.

Převaha zpráviček, které se stejně objevily už předtím minimálně na 5-ti známých místech (živě.cz apod.) tu převažovala až do března. I když jsem k tomu většinou přidal i svůj komentář, tak mě to postupem času přestávalo bavit a ani nebyl čas.

Na blogu jsem spustil reklamní systém adFOX. Poměrně jste klikali, takže jsem byl během dvou měsíců o tisícovku bohatší, takže jsem mohl investovat do novějšího HW vybavení. No a hlavně jsem měl co nosit a čím psát, viz. foto ;-). Bohužel poté jste přestali klikat. Snad z toho ještě nějaká kačka bude, abych měl za co v únoru koupit vlastní doménu.

Vzhledem k tomu, že tu sídlila parodie designu, která mě odpuzovala od napsání něčeho, tak se počet příspěvků během června rapidně snížil na hodnotu šesti příspěvků. Ono na to mělo nejspíš i vliv ne zrovna 2x vydařené počasí. Přišel červenec, kdy jsem se konečně dokopal k vytvoření nového designu. Počasí krásné, co psát, by i bylo, ale ani nebyl čas 🙂 . Krom toho začal na blogu Ondra publikovat užitečné návody a tipy.
Srpen se zapsal do historie nejmenším počtem příspěvků. Bylo jich pouhých pět. Zapříčiněno nechutí nic dělat a představou, že za chvíli začne každodenní dojíždění do ústavu 🙂 .

Sečteno a podtrženo. Každodenní zprávičky jsou historií, což ale neznamená, že jim je absolutní konec (až na informace o aktualizace snímků v GE, novinky v Opeře, Opeře Mini apod. 😉 ) . Nyní pouze informace o překladech, občasné tipy a návody, sem tam snad i záložka do Google Earth a možná i občas nějaká událost ze života mého. Byl to rok plný zvratů i překvapení a zároveň i poučný. Doufám, že nastávající rok bude minimálně stejně úspěšný jako tento.

Martin Buchta | Kategorie: Ze života
| Počet zobrazení: 3387

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
 • Ten srpen si měl fakt plodnej, 5 článků z nichž sem 1 napsal já, 1 je update a 2 jsou oznámení češtiny 😉

 • sp1ritu5

  Mno takže asi takle v tomhle příspěvku shrnu příspěvkování a komentářování na tomhle webu za uplnulý rok. Potom co si to tu založil a já se o tom dozvěděl (mno ne že by ses s tím vytahoval takže takevej minimálně měsíc o tomhle nikdo nevěděl, alespoň z mýho pohledu) tak sem začal psát komentáře. Nejdříve to byli jen takové letmo komentáře, které se postupně rozvinuly občas i vtipné (buchtík mi dával odezvu na icq vytlemený smajly). Ale jak šel čas buchtíka to blogování nějak přestávalo bavit, myslel si že když překope design, tak mu to v blogování pomůže, ale bohužel. Každý nový design byl tmavší tmavší až jsme skončili u šedé barvy a ta předem ohlašuje smt blogu (ale pomalou), takže si myslím že by neuškodil nějakej redesign s veselejšími barvami, na kterej by bylo potěšení přidávat nový příspěvky. tak už dost toho kecání a na záběr mu musím popřát (buchtíkoj (pro ty méně chápavé (viď chmelda :-D)) aby se u i vdalších letech dařilo, a příspěvků bylo mnohem více a vůbec aby se dařilo i v osobním životě a ve škole (hlavně s ročníkovou prací). Tak to je všechno co sem chtěl napsat mno myslel sem si že toho napíšu víc ale ta šedá barva na blogu mi nějak nedává prostor pro fantatii (ne tohle sem vážně neukrad z český televize :)) )

 • [1] To byl vrchol vší plodnosti 🙂
  [2] Z nákýho důvodu je vlastně všechno cos napsal pravda, což je v některých ohledech i možná škoda. Zrovna v době tvorby tohoto designu se mi kombinace těchto dvou barev zalíbila nejvíc, furt modrá už prostě bylo divný, ale slibuju, že příště bude zas modrá (modrá je dobrá 🙂 ). K věcem ohledně školy apod. se raději vyjadřovat nebudu, TOP SECRET. Tos ještě neviděl nový loga ČT :-/ , potom ti tenhle design připadne krásnej 😀

 • Zapomněl jsi ještě na zařazení do reklamního systému RSSAd ;-D

 • [4] Stane se 😉

 • [5] Kdybys něco nezapomněl, tak by to bylo podezřelý. A na adFOX se blbě kliká, když nejede;)

 • [6] Přesně, bez toho abych na něco nezapomněl by to snad ani nešlo :D. Občas nejede, to je pravda, ale když si ho většina blokuje adBlockem, tak je to pak těžký :-/

 • SB

  narozeninový veršík

  Gratuluji k ročnímu výročí
  sluvotný pane Buchtiči

  V sprnu se psaní nedařilo
  babí léto vše však napravilo

  Vivat Buchtič
  e-Nudy drtič 🙂

 

Více v ESET Remote Administrator
Jak vzdáleně odinstalovat McAfee Security Scan Plus pomocí ERA?

McAfee Security Scan Plus je bloatware, který se do počítače natáhne automaticky pokud si nedáte pozor při instalaci bezplatných aplikací...

Zavřít