Připojujeme a sledujeme O2 TV pomocí powerlinů | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Připojujeme a sledujeme O2 TV pomocí powerlinů

8 Čvc 2014

Nedávno jsme si obecně pověděli o tom, jak lze pomocí powerline adaptérů snadno a rychle připojit chytrou televizi k internetu. Tentokrát si ukážeme, že stejný postup lze použít při zprovoznění O2 TV a po elektrických drátech je možné přenášet také televizi.

Představte si, že V/ADSL modem máte u telefonní zásuvky a to vám stačí, protože se z ostatních zařízení v domácnosti připojujete k internetu bezdrátově. Nyní jste rozhodli, že si přiobjednáte O2TV, jenže najednou stojíte zdánlivě před neřešitelným problémem. Jak dostat signál z modemu do dodávaného set-top-boxu, který potřebujete připojit k televizi umístěné v jiné části bytu/rodinného domu? Jiná možnost, než kabelem neexistuje!

Co si tedy počít, když modem blíže televizoru nepřestěhujete a není technicky možné či nechcete natahovat síťový kabel přes celý dům? Jak již jsme si ukázali v předchozích článcích, přesně tento problém řeší powerline adaptéry, které dokážou data přenášet po elektrických rozvodech. V tomto případě vám postačí kit TP-LINK TL-PA4010, který pořídíte za zhruba 1 200 Kč.

Propojení modemu a televize

Jeden powerline zasunete do zásuvky v blízkosti modemu a ethernetový kabel z něj připojíte do modemu se zdířkou označenou jako TV. Následně druhou powerline zastrčíte do zásuvky poblíž televize a síťový kabel z ní zapojíte do set-top-boxu. Ten už jen propojíte se svou televizí, například HDMI kabelem, a voilá, najednou máte přístup k bohaté programové nabídce a videotéce O2 TV.

Martin Buchta | Kategorie: Internet, IT
| Počet zobrazení: 2326

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
 

Více v ESET Remote Administrator
Jak vzdáleně odinstalovat McAfee Security Scan Plus pomocí ERA?

McAfee Security Scan Plus je bloatware, který se do počítače natáhne automaticky pokud si nedáte pozor při instalaci bezplatných aplikací...

Zavřít