Přesun RAID pole na novou základní desku | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Přesun RAID pole na novou základní desku

23 Srp 2012

Minulý týden jsem prováděl upgrade stávající základní desky ASUS M4A785TD-V EVO (čipset 785G) na nejnovější a nejmodernější ASUS M5A99FX PRO R2.0 (čipset 990FX). Více než o cokoli jiného mi šlo o podporu SATA III (6Gb/s) a přítomnost USB 3.0 portů.

Vzhledem k tomu, že používám softwarový RAID 0 složený z dvou 500GB disků, vyvstala otázka, zda bude fungovat i nadále. Jelikož jsem se nikde nedočetl ověřené informace, zda je podobný přechod bezproblémový a bezztrátový, nezbývalo mi nic jiného, než to vyzkoušet.

Raidové pole vydrželo

Na discích nemám cenná data, takže v případě jeho ztráty a nutnosti jej znovu zprovoznit by se nejednalo o problém. K mému velkému překvapení bylo raidové pole detekováno hned při prvním spuštění, a mohl jsem dále fungovat beze ztráty dat.

Závěr?

Obecně lze říci, že pokud budete přecházet v rámci jedné platformy ze staršího čipsetu na novější, je vysoce pravděpodobné, že RAIDové pole zůstane funkční, za předpokladu, že neprovedete žádné změny v konfiguraci. Nicméně nehazardujte se svými daty a mějte jejich zálohu.

Pokud máte vlastní postřehy z přesunu RAID pole, podělte se v diskuzi pod článkem.

Martin Buchta | Kategorie: Internet, IT
| Počet zobrazení: 2532

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
 

Více v ESET Remote Administrator
Jak vzdáleně odinstalovat McAfee Security Scan Plus pomocí ERA?

McAfee Security Scan Plus je bloatware, který se do počítače natáhne automaticky pokud si nedáte pozor při instalaci bezplatných aplikací...

Zavřít