Jak použít ESET Remote Administrator ke správě firemní sítě? | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Jak použít ESET Remote Administrator ke správě firemní sítě?

9 Led 2018

Společnost ESET poskytuje všem firemním zákazníkům nástroj pro vzdálenou správu svých bezpečnostních produktů. K tomu ostatně administrátorské konzole slouží. Přepracovaná architektura produktu ESET Remote Administrator přitom od šesté generace administrátorů nabízí mnohem širší možnosti nejen pro zajištění bezpečnosti firemní sítě, ale také její správu. A navíc ji může používat prakticky kdokoli.

Komunikaci mezi serverem a klientskou stanicí zajišťuje agent. Ten běží na stanici jako služba a díky tomu jste schopni stanici plnohodnotně ovládat – a to myslím doslovně. Tento nástroj vám nad rámec konfigurace antiviru ESET nabízí:

  • audit aplikací (již brzy také hardwarový audit),
  • možnost instalovat/odinstalovávat aplikace,
  • vynucení aktualizací operačního systému,
  • spouštění vlastních příkazů a skriptů (například format c: :)),
  • dynamickou detekci zařízení v síti,
  • a mnohem více nejen na Windows, Linuxu, ale také macOS.

Co je na tom nejlepší? Pro seznámení s produktem a základní použití, na výše uvedené, žádnou licenci na produkt ESET nepotřebujete 🙂 Nasazení je snadné a zvládnete jej během několika minut. Nepotřebujete k tomu ani Windows Server, stačí využít ERA virtuální appliance, kterou můžete umístit například do Hyper-V nebo VMware. V nejhorším případě appliance nacpete i do VirtualBoxu.

Pokud se vám nástroj ESET Remote Administrator zalíbí, zvažte zakoupení alespoň 5 licencí. Jinými slovy vám k tomu balíček ESET Secure Office. To za cenu necelých 5 tisíc na rok není špatné. Jaký nástroj vám dá za danou cenu absolutní moc také nad stanicemi, které nemáte v Active Directory? Navíc k tomu dokážete ochránit 5 stanic produktem ESET Endpoint Antivirus nebo 4 stanice a jeden souborový server produktem ESET File Security.

ESET Remote Administrator vám poskytuje nezměrné možnosti pro správu a reportování. Záleží tedy jen na vašich požadavcích a fantazii. V tomto seriálu si ukážeme, jak vzdáleně aktualizovat aplikace třetích stran (využívající .msi / Windows Installer), odinstalovávat blotware atp. Níže přikládám odkazy na první díly:

» Další články týkající se ESET Remote Administrator

Martin Buchta | Kategorie: ESET Remote Administrator / ESET Security Management Center
| Počet zobrazení: 3430

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
 


Doporučuji

Osobní blog Dominika Fryče

Podnikový ekonomický software Money se přizpůsobí potřebám vaší společnosti!

Pro efektivní řešení mezd je ideální komplexní mzdový systém Vema.

Tip na spolehlivý podnikový crm systém Altus Vario.

eWay-CRM je spolehlivý software pro řízení projektů. Vyzkoušejte zdarma!

Chytrý mobilní telefon Apple iPhone nabízí vysoký výkon bez kompromisů.

Chcete si vést pohodlně účetnictví online? Se službou iDoklad je to snadné!

 
Více v Internet, IT
Jak v Internet Explorer skrýt tlačítko, které otevírá Microsoft Edge

Microsoft se neustále snaží tlačit uživatele k používání prohlížeče Microsoft Edge. S příchodem aktualizace označené jako Creators Update propašoval do...

Zavřít