Počítač budoucnosti z roku 1954 | Buchtič blog o IT a PC Buchtič blog

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Počítač budoucnosti z roku 1954

15 Led 2006

Již v roce 1954 existovaly zcela seriózní vize toho, kam se počítačová technologie posune během následujících padesáti let. A jak si tedy naši moudří předkové představovali špičkový počítač z roku 2004? Následující úryvek z časopisu Popular Mechanics (1954) mluví sám za sebe.

Vědci ze společnosti RAND vytvořili model „domácího počítače“, jak by mohl vypadat v roce 2004. Potřebné technologie však nebudou pro průměrnou domácnost dosažitelné. Vědci též přiznávají, že tento počítač bude ke své skutečné činnosti potřebovat dosud nevynalezené technologie, ale dá se očekávat, že technický pokrok tyto problémy za 50 let vyřeší. S telexovým rozhraním a jazykem Fortran bude tento počítač pro každého snadno použitelný.
Celkem podoba, není, jest pravda?

pc
Martin Buchta | Kategorie: Internet, IT

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!