Patálie s Vodafone aneb duplicita v systému: první část | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Patálie s Vodafone aneb duplicita v systému: první část

24 Lis 2011

Vodafone unhappy :(Když již mám chytrý telefon s nejlepším operačním systémem současnosti, byla by škoda nevyužívat jeho plný potenciál a být odkázán jen na WiFi. Rozhodl jsem se tedy, že si u Vodafonu aktivuji studentský tarif na míru. V tuzemské nabídce je v rámci možností tato nabídka poměrně dobrá. Ovšem to jsem v té chvíli ještě netušil, co to bude obnášet za komplikace.

V samoobsluze tento tarif neaktivujete a na eshopu Vodafonu je toto sice možné, ale vše co na něm objednáte, je vázáno na novou SIM kartu a navíc je nutné uhradit volací jistinu. Obecně je výhodnější řešit vše na pobočce než přes samoobsluhu.

Vyrazil jsem tedy na nejbližší pobočku Vodafonu. K mému překvapení, jsme společně se slečnou za přepážkou zjistili, že mi požadovanou službu nemůže aktivovat, jelikož na mé osobní údaje je již v systému evidována jiná SIM karta. Poměrně překvapivé zjištění, které si lze bud vysvětlit bordelem v systému Vodafonu nebo zneužitím mých osobních údajů neznámou osobou.

Bohužel na prodejně nejsou schopni zjistit podrobné informace o druhém telefonním čísle evidovaném na mě (na jednu stranu je to pochopitelné v rámci bezpečnosti). Po dohodě poslala žádost na technické oddělení, ovšem z jejich odpovědi jsme zjistili jen to, že skutečně nějaké číslo na mé údaje existuje. Bylo mi tedy doporučeno obrátit se přímo na help linku operátora, kde jsem ovšem také nepochodil a jediným řešením je písemná žádost.

Inu, písemnou žádost jsem dnes odeslal a jsem zvědav, jak dlouho to bude trvat, zda se něco stane a jestli se dozvím druhé telefonní číslo, které je pod mými údaji v systému Vodafonu evidováno.

P.S. Během těch několika dní co jsem byl na pobočce a poté volal na help linku, mě mj. shodou okolností Vodafone kontaktoval a všichni se mě snažili přesvědčovat, že službu lze aktivovat a není v tom problém, ačkoli jsem je upozorňoval, že je to ztráta času 🙂 Pro zábavu jsem s nimi celý proces absolvoval, ale závěr byl pokaždé stejný. Službu nebylo možné aktivovat z důvodu duplicity údajů v systému.

P.S.S. Nyní jsem si dobil online kredit a získal tak v rámci akce měsíc internetu zdarma. Snad to do té doby Vodafone vyřeší a od nového roku již pojede vše, jak má. Pokud nad internetem váháte, vyzkoušejte také této akce internetu zdarma na měsíc při dobití 500,-. Zároveň také probíhá akce, internet od pátku do neděle zdarma, které můžete využít v případě, že máte aktivován internet na den v mobilu.

Martin Buchta | Kategorie: Mobil & tablet
| Počet zobrazení: 2263

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
 


Doporučuji

Osobní blog Dominika Fryče

Podnikový ekonomický software Money se přizpůsobí potřebám vaší společnosti!

Pro efektivní řešení mezd je ideální komplexní mzdový systém Vema.

Tip na spolehlivý podnikový crm systém Altus Vario.

eWay-CRM je spolehlivý software pro řízení projektů. Vyzkoušejte zdarma!

Chytrý mobilní telefon Apple iPhone nabízí vysoký výkon bez kompromisů.

Chcete si vést pohodlně účetnictví online? Se službou iDoklad je to snadné!

 
Více v Internet, IT
Jak v Internet Explorer skrýt tlačítko, které otevírá Microsoft Edge

Microsoft se neustále snaží tlačit uživatele k používání prohlížeče Microsoft Edge. S příchodem aktualizace označené jako Creators Update propašoval do...

Zavřít