Opera Mini - nyní legálně a zdarma | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Opera Mini – nyní legálně a zdarma

17 Pro 2005

Nedávno jsem o tomto vynikajícím internetovém prohlížeči pro telefony s podporou javy psal. Použití superlativů se snažím vyhýbat, ale v tomto případě to opravdu nejde. Opera Mini je totiž ve své třídě nejlepší, nejrychlejší a navíc i nejúspornější. Nevěříte? Věřte!

Dříve byla Opera Mini oficiálně k dispozici jen některým operátorům. Samozřejmě, že jste si ji mohli na hraně legality sehnat a dokonce i v češtině. Nyní už je je dostupná každému a stále zdarma (když nepočítáme cenu za stažení 🙂 ). Pro stažení zadejte do svého wapového prohlížeči adresu http://mini.opera.com/my. Systém by měl rozpoznat váš mobil a rovnou nabídnout správnou verzi, případně si vyberete sami mezi verzí Low a High. V tomto případě se podívejte do seznamu podporovaných telefonů a zjistěte si, jakou verzi podporuje váš telefon. Doporučuji stahovat přes GPRS, protože přes CSD by vám to hodně prodražilo.
High verze zabírá 97kB a stažení trvalo necelou minutu.

Martin Buchta | Kategorie: Mobil & tablet
| Počet zobrazení: 1983

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
  • mudmax

    Bohužel, musím oponovat: stažení přes CSD by vyšlo i levněji. – Pro jednoduchost: 100kB přes GPRS-Internet (nebo APN-internet, jak je libo) po 0.05 Kč/kB = 5,-Kč. Minuta spojení přes CSD mne stojí 1.50 Kč, běhěm niž lze stáhnout ca 70kB. Z toho vyplývá, že kdybych stahoval i dvě minuty přes CSD, stále to bude stát jen 3,-Kč (uvedené ceny jsou bez DPH). * Vlastní download Opery ze zmiňované adresy pomocí wap-browseru mobilu a konfiguraci připojení přes apn-internet netrvá při čtyřech timeslotech déle než 15-20 sec.

  • to: mudmax
    záleží jakého máte operátora a jaký tarif..

 

Více v ESET Remote Administrator
Jak vzdáleně odinstalovat McAfee Security Scan Plus pomocí ERA?

McAfee Security Scan Plus je bloatware, který se do počítače natáhne automaticky pokud si nedáte pozor při instalaci bezplatných aplikací...

Zavřít