Opera: Jak na více řádků na osobní liště | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Opera: Jak na více řádků na osobní liště

20 Kvě 2006

Pokud používáte v Opeře osobní lištu, tak jste určitě přemýšleli nad tím, jak zařídit více řádků na osobní liště. V dobách Opery 9 TP1 jsem nad tím také přemýšlel a zkoušel všechno možné, ale bez úspěchu (zkoušel jsem použít i dynamickou mezeru atd.). Uspořádal jsem si ji tak, aby vyšla na jeden řádek a poté jsem na to úspěšně zapomněl 😉 . Tento týden mě to při debatě ve škole připomenul Jech a tak jsem se rozhodl, že nyní prozkoumám situaci. Přeci jen TP1 byla již dávno a od té doby se mnoho změnilo. Nevím, od které verze nebo týdenního buildu to funguje, protože jsem to vyzkoušel až teď na verzi 9 beta1 (ve verzi 8.x nejspíš nefunguje).

A teď k samotnému návodu. Pravým tlačítkem klikněte na osobní lištu a z menu, které se zobrazilo vyberte položku Přizpůsobit (Customize). V následném dialogu se přesuňte na záložku Panely nástrojů (Toolbars). A z rozbalovacího seznamu Zalamování (Warpping) vyberte možnost Zalamovat na více řádků (Wrap to multiple lines).
Možná, že jsem opět objevil Ameriku, ale třeba jsem někomu oživil paměť a nyní si každý může osobní lištu rozložit na více řádků. Jsem si jist, že v předchozích verzích tato funkce určitě nebyla 😉 .

osobní lišta
Martin Buchta | Kategorie: Internet, IT
| Počet zobrazení: 1429
Tagy: ,

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
 • mondo

  díky, tohle se snažím vyřešit hrozně dlouho, takže mi tento spot jednoznačně pomohl

 • de Vurde

  Ja mam 8.5 a ta funkcia tam je, mam to tak uz dlhsie.

 • Chiron

  V 8.x to myslím jde taky, ale nejsem si jistý, já tuhle lištu nepoužívám. Mám tam jenom tu s adresním řádkem a se záložkama se zobrazuje jen když je třeba + tu lištu vlevo. Místo toho horního menu sem si dal jedno tlačítko na lištu s adresou. Takhle mi to vyhovuje nejvíc, když mám max. místa.

 • [1] není zač
  [2] no v 8.5 třeba už je, ale v 8 taky ještě určitě nebyla
  [3] no každýmu vyhovuje něco jiný 😉

 • hm, ale já nepoužívám Opera…

 • [5] v tom případě tento tip není pro tebe 😉

 • Mira

  JJ, tak tohle je užitečnej tip, protože jsem se nad tím nejednou zasekl – a ono to jde ! Dík.

 • oldy

  moc dík, přesně tohle jsem hledal! Právě jsem se chystal vzněst na tohle dotaz na fóru opery, jestli to vůbec jde, protože jsem se vtom hrabal a furt jsem to nemohl najít.
  Jinak celkově moc pěkný blog, užitečné článečky a tipy, právě jsem si přidal odkaz na osobní lištu, když teď vím jak ji rozšířit…:)

 • Jméno

  Domnívám se, že to fungovalo již ve verzi 7.

 

Více v Češtiny
Česká lokalizace Microsoft Outlook pro iOS se nepovedla

Nedávno jsme si ukázali, že outsourcování překladu aplikací a her má také své stinné stránky. Čerstvým důkazem je nově vydaný...

Zavřít