Nová služba od meebo - meebo me (update) | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Nová služba od meebo – meebo me (update)

11 Zář 2006

Webová aplikace meebo, o které jsem nedávno psal zde, rozšiřuje své služby. Registrovaní uživatelé můžou na své webové stránky vložit widget, pomocí nějž s vámi můžou návštěvníci vašeho webu přímo komunikovat podobně jako pomocí instant messengeru.

Tvorbu widgetu najdete buď na speciálním webu a nebo v nastavení meeba. Doporučuji použít tvorbu přes nastavení, protože je rychlejší a jednodušší. Tvorba widgetu je naprosto jednoduchý proces, pouze si zvolíte jméno widgetu a jednu ze tří velikostí. Poté meebo vygeneruje kód pro vložení do vaši stránky. Při tvorbě přes web navíc musíte zadat vaše přihlašovací údaje k meebo, případně se zaregistrovat, když ještě nejste uživatelem meeba.

Widget je vytvořen ve flashi a má jednoduchý vzhled, který zatím nelze měnit. Většinu jeho plochy zabírá místo pro komunikaci, dále je nahoře označení, zda-li jste připojen a v dolní části si návštěvník může zvolit přezdívku.

Komunikace probíhá přímo přes meebo, takže pro komunikaci musíte být přihlášen v meebo. Zprávy, které Vám někdo napíše, když nejste přítomen, se samozřejmě zobrazí po přihlášení. Asi by nebylo na škodu, kdyby vzkazy šli přesměrovat např. na ICQ, protože meebo jako hlavní messenger asi používá málokdo.

Tato novinka mi přijde jako celkem dobrý nápad, ale obávám se, že by ji někteří využívali jenom k tomu, aby Vás otravovali apod. Nejlepší využití by asi našel na stránkách, ke kterým má přístup jenom omezená skupina lidí, např. třídní stránky apod., aby se těmto problémům předešlo.

Update: Nyní si již při tvorbě widgetu můžete nastavit vlastní velikost widgetu a také přizpůsobit jeho barvu.
Mezi další novinky na meebo patří vyhledávací políčko v dolní části okna z kontakty, které Vám umožní rychle vyhledávat na googlu, amazonu a wikipedii.

Související články:

Martin Buchta | Kategorie: Internet, IT
| Počet zobrazení: 1203

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
 • Poprvé, když jsem to viděl, myslel jsem si, že se jedná o nějaký widget pro Operu 😉

 • [1] pozeram ze operaci si uz slovo widget asociuju jednojednoznacne operacky 😉

 • Právě že já nejsem Operák, jsem rozený Firefoxák 😉

 • [3] To jde? Být rozený Firefoxák? xD

  Dokážu si představit krásné využití např. jako on-line poradna v internetových obchodech (on-line podpora)

 • gwh

  Taky jsem si té služby všiml. Meebo je velice sympatické, ale k dokonalosti mu ještě chybí hodně. Těším se na finální verzi.

 • [4] Dobrý nápad. Jen si to neumím živě představit, při úrovni většiny obchodů.
  [5] Jen doufejme, že finální verze nebude zpoplatněna

 • Jo, tuhle ptákovin jsem si dal na blog začátkem tohohle měsíce, ale nepředpokládám, že se to bude používat. Snad jedině, kdyby to měli všechny blogy.

 • Jaký to má význam? není lepší dát tam rovnou icq číslo?

 • [8] Každý nechce zveřejňovat své ICQ, ale spíš se to dá použít jako „vzkazník“, málokdo je na meebo často online, protože používá normální ICQ a jiné klienty. Taky by se to dalo použít jako poradna, že by autor webu byl v předen určenou dobu online a odpovídal na dotazy apod.

 • petule

  muze mi nekdo poradit jak jsi ztahnu icg do tel????dekuji

 

Více v Češtiny
Česká lokalizace Microsoft Outlook pro iOS se nepovedla

Nedávno jsme si ukázali, že outsourcování překladu aplikací a her má také své stinné stránky. Čerstvým důkazem je nově vydaný...

Zavřít