Preview: NFS Shift - konečně pořádné závody | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Preview: NFS: Shift – konečně pořádné závody

22 Čvc 2009

NFS ShiftJakožto fanda aut a automobilových simulátorů jsem nemohl odmítnout pozvání do Shiftroomu EA na prezentaci Need for Speed: Shift. Posledními pořádnými NFS jsou pro mě Prosche a poté Undergroundy, kde přišel ke slovu tuning a to byly poslední díly, které jsem dohrál a případně hrál vícekrát. Ovšem další díly byly stále o tom samém a vůbec za odpad považuji úlet mimo, ProStreet. Undercover se sice snažili vrátit zpět k Most Wanted, ovšem to byla rychlokvaška. Proto jsem byl zvědavý na další, v pořadí již 13 díl, jenž má být restartem celé série.

Za novým dílem stojí studio Slightly Mad Studios, kteří stojí za vynikajícími GT Legends, GTR, GTR2 a fyzikální model vytvořil Eero Piitulainen, jenž stojí za fyzikou v Richard Burns Rally. Právě proto, jsem byl na Shift zvědav, zda půjde jen o kopii nebo to bude nová hra. Po zasednutí k ne příliš výkonným notebookům (ano, hra poběží a bude hratelná s pěknou grafikou na průměrných strojích) a po pár odjetých kolech jsem měl jasno, je tu konečně změna, změna hodně příjemná a nečekaná.

Pěkná grafika, spousty aut s realistickým chováním a perfektně zpracovaným interiérem, reálné okruhy + zajímavé smyšlené okruhy v centech světových metropolí, reálné pohyby hlavy řidiče, rozostření a roztřesení obrazu při nárazu a mnoho dalších novinek, které uchvátí každého milovníka aut. Ovšem není to ryzí simulátor a arkádoví jezdci si přijdou také na své. Na začátku hry zajedete několik kol na testovacím okruhu a podle výsledku vám hra doporučí úroveň obtížnosti. Měli jsme možnost hrát vývojovou verzi z E3, zaměřenou na driver profile (profil řidiče). Profil řidiče je způsob, jak vás motivovat, abyste u hry zůstali co nejdéle. Sbíráte odměny na základě hodnocení jízdního stylu. K získání všech odměn nemusíte za každou cenu vyhrát, stačí jen získat co nejvíce bodů v závodu. Ať již za ťukance se soupeři či čistou jízdu. Snad v každé hře dnes najdeme systém získávání achievementů a přiznejme si, hráče to baví a touží být lepší být jak ostatní.

NFS Shift mě ohromili a jsem na zvědav demo, které by mělo vyjít příští měsíc a samozřejmě na finální verzi. Jsem zvědav na všechny úrovně obtížnosti. V demu byla nastavena střední obtížnost (zlatá střední cesta, simulace cinknutá arkádou) a musím uznat, že jsem ze začátku měl problém. Čekal jsem totiž další arkádu a nejlepší nápad nebyl vzít si na první jízdu hned BMW 🙂 Kromě toho E3 demo obsahovalo pouze 2 tratě (městský okruh Londýn, Alpental) a 6 aut (BMW M3 GT2, Volkswagen Scirocco, Nissan GT-R SpecV, Pagani Zonda R, Ford Shelby GT500). Rozdíl v řízení jednotlivých aut byl propastný. Například Zonda byla v podstatě neovladatelná a se Sciroccem nebyl problém. Logicky se bude začínat se slabými auty a až poté se postupně probojujete až k BMW M3, které je ikonou celé hry. Ve finální verzi se mj. těším na severní smyčku – Nordschleife, Brands Hatch či Spa a z automobilů na BMW 135i Coupé, Ford Escort RS Cosworth či Bugatti Veyron 16.4.

Na serveru slunečnice.cz si můžete přečíst rozhovor s českým vývojářem Michalem Beranem. Spoustu dalších informací, například seznamy aut, drift mód apod. najdete na fanouškovském webu nfsgme.net. Pokud chcete mít hru, jakmile se dostane na pulty obchodů, neváhejte a předobjednávejte.

Martin Buchta | Kategorie: Počítačové hry
| Počet zobrazení: 1715

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
 


Doporučuji

Osobní blog Dominika Fryče

Podnikový ekonomický software Money se přizpůsobí potřebám vaší společnosti!

Pro efektivní řešení mezd je ideální komplexní mzdový systém Vema.

Tip na spolehlivý podnikový crm systém Altus Vario.

Pro efektivní správu projektů i kontaktů doporučujeme využívat CRM řešení eWay-CRM.

Chytrý mobilní telefon Apple iPhone nabízí vysoký výkon bez kompromisů.

Chcete si vést pohodlně účetnictví online? Se službou iDoklad je to snadné!

 
Více v Internet, IT
Jak převést certifikát ve formátu .PFX do Java KeyStore (JKS) a opačně?

Těžko tomu věřit, ale Java a .NET svět jsou kompatibilní. Proto se dnes naučíme konvertovat Java KeyStore (JKS) na .pfx...

Zavřít