Národní divadlo slaví 129 let od znovu otevření | Buchtič blog o IT a PC Buchtič blog

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Národní divadlo slaví 129 let od znovu otevření

18 Lis 2012

17. listopad svým významem zastiňuje důležité výročí spojené rovněž s vlastenectvím a českou kulturou. V posledních letech zapomínáme na národní hrdost a na to, jak jsme se kdysi dokázali semknout a přispět na obnovu našeho největšího klenotu. Ano, dnes 18. listopadu je to přesně 129 let, co bylo po rozsáhlém požáru rekonstruováno Národní divadlo.

Pokud jste Národní divadlo dosud nenavštívili, můžete si jej prohlédnout zpoza počítače nejen v Google Earth, ale také jeho okolí pomocí Google Street View. Rozhodně je to chyba a o hodně jste přišli, protože na  jeho prknech působí mj. Jakub Kettner.

Základní kámen Národní divadla byl položen 16. května 1868. Slavnostně bylo otevřeno 11. června 1881 Smetanovou Libuší a o dva měsíce později vyhořelo, konkrétně 12. srpna 1881.

Goggle Earth

Martin Buchta | Kategorie: Google Earth

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!