Multipopup UserJS - krásnější bublinová nápověda nejen pro Operu | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Multipopup UserJS – krásnější bublinová nápověda nejen pro Operu

20 Srp 2007

Také Vás nudí standardní nevzhledné bublinové nápovědy v kvalitním alternativním internetovém prohlížeči Opera, ve které se zobrazuje alternativní text obrázku nebo popisek u podtečkovaného textu (tag title či acronym)? Chtěli byste ji přizpůsobit vzhledu prohlížeče či celému systému a navíc rozšířit její funkčnost? V tom případě zkuste uživatelský javascript Multipopup.

Multipopup je kvalitní náhradou standardní bublinové nápovědy, která je dostupná v internetovém prohlížeči Opera. Má lepší vzhled, který lze měnit pomocí skinů a funkčně je na tom také lépe. Navíc není problém si jej jednoduchou úpravou upravit podle potřeb.

U tagu title a dalších zobrazuje stejně jako výchozí bublinová nápověda popisky. U odkazů standardně nic nezobrazuje, ale stačí stisknout klávesu CTRL a hned se zobrazí cíl odkazu. U obrázků se standardně zobrazuje alternativní text a při stisku CTRL zdroj obrázku. Pokud je to například zmenšený náhled obrázku s odkazem na plnou velikost nebo odkaz vedoucí na obrázek, tak se v bublině zobrazí náhled toho obrázku. Samozřejmě není problém si skript upravit tak, aby zobrazoval některé věci rovnou nebo naopak, stejně jako čas prodlevy.

Multipopup
Ukázka toho, jak je Multipopup krásný a co všechno dokoáže standardně zobrazit.  Nejnovější verzi stahujte (3.07) z oficiálního webu.

Jak Multipopup nainstalovat

  • stáhněte a rozbalte archív do složky, kde máte uživatelské skripty (pokud žádné zatím nemáte tak si ve složce s Operou vytvořte např. složku UserJS)
  • jděte do Nástroje->Nastavení->Pokročilé->Obsah->Nastavení JavaScriptu a vyberte složku se skriptem
  • nezapomeňte vypnout výchozí bublinovou nápovědu
Martin Buchta | Kategorie: Internet, IT Programování Tipy
| Počet zobrazení: 1903

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
 

Více v ESET Remote Administrator
Jak vzdáleně odinstalovat McAfee Security Scan Plus pomocí ERA?

McAfee Security Scan Plus je bloatware, který se do počítače natáhne automaticky pokud si nedáte pozor při instalaci bezplatných aplikací...

Zavřít