Mínusy ODS | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Mínusy ODS

21 Dub 2006

Když jsem dnes odpoledne čekal v Náchodě na autobus domů, tak mě upoutala jedna telefonní budka. Náhodou jsem měl sebou foťák, tak jsem to vyfotil. Po kliknutí na náhled se zobrazí celá fotka, včetně zmíněné budky.

Nejsmutnější na tom je, že je to pravda.

Update: současnou předvolební atmosféru dobře vystihl Lord AgEnT

Martin Buchta | Kategorie: Ze života
| Počet zobrazení: 812
Tagy: ,

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
 • spyritus

  mno, pravda to sice je…ale když si člověk veme jak sme na tom teď…..a jak to tak bejvá volební sliby se stejně „moc“ nedodržujou….jo a k tomu foťáku……jo tak si ho tam měl NÁHODOU jo??..lol…ale dobrej postřeh….thx4public.

 • Proč to fotit, když je to na internetu v PDF
  http://www.socdem.cz/soubory/422010/ods%20minus%20plakat%20a3.pdf

 • Jenže ODS chce zavést také zákony, které ti dovolí si na to vydělat. A oto jde.

 • Ano ODS vás odře co to půjde, kdežto socdemáci vám dají obří sociální dávky, neodolatelné porodné, budou vám dotovat vše na co si jen vzpomenete. A k čemu to povede, že tu bude lidí jak nas*ané, ale nikdo nebude pracovat, všichni si jen budem chodit na sociálku pro nechutné peníze a budem se mít jako prasata v žitě. Jen takový malý dotaz, kde na to ten stát chce vzít? Vše bude všech, všichni se budem mít dobře, sakra to už t snad jednou bylo ne?

  Proto přemýšlejte, volte ODS, pracujte a budete se mít dobře 😉

  PS: je to až k smíchu, hold politika v předvolebním období může být docela sranda 😀

 • Já jen jak sleduji levým uchym politiku, tak jsem dospěl k tomu, že višchni slibujou… Něco.

  Jo jo, zlatá absolutní monarchie.

 • „Snížíme daně nejbohatším“ – proč se o to starají i jiní, než ti nejbohatší, když se jich to netýká? No proto, že nechtějí, aby se chudší měli dobře, ale proto, že jsou nasraní, že se o sebe někdo dokázal postarat, a teď mu dokonce chtějí zrovnoprávnit podmínky.

  „Zavedeme výpověď bez udání důvodu“ – nikdy jsem nepochopil, jak si někdo může chtít nárokovat pracovní místo u soukromého podnikatele. Pokud někdo vytvoří místo, je přeci jeho věc, kdy ho zase zruší.

  „Okamžitě zvýšíme nájemné“ – uvěďte mi jediný příklad, kde ODS zvýší nájemné. Nikde. Ty nájemní domy, o které jde, nepatří ODS, ale soukromým osobám, takže tam ODS nemůže nic zvyšovat. Místo toho, aby byli lidé rádi, že je majitel nechá bydlet ve svém domě, tak mu ještě chtějí diktovat, za jakou cenu to bude? Probuďte se.

  „Zrušíme bezplatné zdravotnictví“ – Co to je za fámu, že zdravotnictví je bezplatné?

  A tak dále,…

 • [1] náhodou = běžně sebou mám pouze foťák v mobilu (M65) 😉
  [2] protože jsem to viděl poprvý v životě a jak by mě mohlo napadnout, že to bude někde na netu
  [5] jsem na tom podobně, a navíc většinou to co levym zaschlechnu, tak pravym zase vyjde ven (hlavně u politiky) 😉
  [6] prostě reklamní kampaň socanů. Ohledně toho zdravotnictví, taky jsem se nad tím zarazil

  že by se tu začínala rozjiždět diskuze? jen tak dál 😉

 • [6] napsals to presne, ale proc si tohle neuvedomuje zbytek naroda? .)

 • Roj

  Strana, ktera uz nemuze nabidnout VUBEC NIC, uz jen prekrucuje volebni programy jinych stran a lepi je anonymne po svete.

 • Jo, zdá se, že před volbama neprobíhá kampaň jen mezi stranami, ale ve zvýšené míře i mezi fanoušky a skalními voliči 🙂 Máme štěstí, byly doby, kdy to nebylo přípustné.

 • ad bezplatné zdravotnictví: asi je myšleno, že se neplatí tak jako na Slovensku 20,- za návštěvu lékaře. Osobně s tím souhlasím, ubyde zbytečných návštěv a dvacka nikoho nezabije. Samozřejmě sociálně nejslabší by si to mohli nechat proplácet… Mimoto, když lékařka ošetří denně třeba 50 lidí, hned má litr. (akorát nevím jestli to jde do státní kasy nebo do kapsy lékařů)

 • [11] proti placení návštěvy lékaře také nic nemám, přijde mi to celkem jako dobrý nápad.
  Děti by to měli zadarmo, protože k lékaří chodí často a dospělí by už platili.

 • Uff, oddechl jsem si. Ten jejich „leták“ je celkem chytlavě udělaný, ani jsem nechtěl číst komentáře, které tu budou. Ale jsem mile překvapen, že reakce tady mají hlavu a patu a logiku. Jenže ono to asi bude jen tím, že se tu neschází póvl s IQ kolem bodu mrazu jako třeba na iDnes, ale lidi, co mají zdravý rozum. Teď ještě jde o to, jestli je nás dost. A o volbách nesedět doma na prdeli…

 • Nejsmutnější na tomto spotu je pro mne poslední věta. Tedy ta před „Update“…

 • Acci

  aTeo: Ale to je pravda. Pokud vím, tak to mají v předvolebním programu. Záleží na tom, jestli, jestli to bude lepší nebo horší jak nyní.

 • [15] a o to právě jde. Bude to lepší, či horší? to ví jen vítr a déšť kolem nás..

 • aTeo

  Ale jděte… socanské pravdy jsou vždy jen polopravdy a pololži. Přečtěte si znovu comment pod č. [6]. Nemám k němu co dodat. Tedy… měl bych, ale v tomto prostoru je to stejně zbytečné. Je vidět, že socanské křiváctví a demagogie byly zacíleny správně. Jste přesně jejich cílová skupina. Blahopřeju… ;-/

 • Acci

  aTeo: Takže ty si jsi 100% jistý, že pokud by vládla ODS, byli bysme na tom mnohem líp než teď?

 • IMHO demokracie jak ji chápeme dnes nikdy nemůže být spravedlivá. Socky a vyžírky kterejm se nechce pracovat budou remcat, že ty co pracujou se maj líp než oni, ať s tim stát něco udělá. Budou volit ČSSD nebo KSČM. Ty co pracujou a snažej se něco vydělat zas nechtěj platit na ty vyžírky.

 • [17] nevím jestli to bylo myšleno všeobecně nebo jako přímý útok na mě.. V každém případě já zůstávám klidný, protože se mě současné volby ještě netýkají

 • [19] přesně tak, moje slova .. proč třeba nepošlou lidi na pracáku na pomoc při odstraňování škod po povodních apod. Když dostávaj peníze, tak ať aspoň něco dělaj

 • [11] proti 20 korunam nic, ale treba zubari maji minutovou kalkulaci 15 – 20 kc za minutu.

  [12]Ani jeden ze systemu (ODS x CSSD) neni spravny. Vite kde plati rovna dan? vetsinou jsou to chude staty jako je ukrajina, litva, slovensko… oravdu k nim chceme patrit?

  Rovna dan je spravedliva v tom ohledu, ze je to matematicky spravne. ale zaplati ti nekdo 1000/na hodinu, i kdyz vydelas za hodinu zamesnavateli treba 10 000? Nezaplati, zamestnavatele se snazi vydelat cim dal tim vic.

  Vite o kolik penez by prisel statni rozpocet? o desitky az stovky mld korun rocne, chudi by byli jeste chudsi a bohati jeste bohatsi. bohate nezajima jestli rohlik stoji korunu nebo 5, maji na to.

  Jste vsichni tak bohati ze muzete volit ODS? ja ne. mam to spocitane, ze bych na to byl + – 0. Pokud rovnou dan, tak minimalne 18-20%. 15% je nerealne cislo z ohledu rozpoctu, 18-20% je nerealne z ohledu na socialne slabsi.

  Zdaravotnictvi je „bezplatne“. Pokud chcte vedet, co je to placene zdravotnictvi, jdete k soukromemu lekari ktery nema podepsanou smlouvu s vasi zdravotni pojistovnou. Prohlidne vas a nechate mu tam pul vyplaty…

 • [21] To je sice dobrej nápad, ale prakticky to je dost těžko proveditelný.

  Nějaká sociální síť by určitě existovat měla, každýmu se může stát, že někdy příjde o práci, ale mělo by to být nastaveno tak, aby podporu dostali jenom ti, co chtěj pracovat. Vyřešit tenhle problém prakticky je ale asi nadlidský úkol.

 • [23] je jasný, že nějaký dávky být musej, ale dával bych je jenom těm, kdo má zájem o práci zájem (chodím všude možně apod.), nikoliv těm co jenom doma seděj na zadku

  to mi připomíná minulý týden hodinu občanky, kde jsme tuto záležitost rozebírali

 • SB

  Já budu volit ODS i přes tento celkem zdařilý populistický socanský útok 🙂 Reklamní agentura musí mít radost, jelikož přitáhla zájem i Buchtiče který jinak o politice nepíše, takže marketingově plus 🙂 ale politicky samozřejmě mínus 🙂
  vzkaz levičákům: přestante závidět a začněte makat 🙂

 • fox

  Kvůli slibům našich politiků bych se moc nevzrušoval, ti už toho naslibovali tolik a co z toho splnili. Nejlíp jim jde hlavně zvyšování vlastních platů, tak dlouho jednají o snížení svých platů (potom co si je jaksi omylem zvýšili) až si je nakonec zase zvýšili. A bylo jim úplně jedno co slibovali lidem (svým voličům). Jen si všichni vzpomeňte co už všechno naslibovali a co z toho splnili?

 • [25] a já myslel, že budeš volit SZ 😉

 • [26] Budme rádi, ze nesplni to co naslibuji, protoze to bysme se meli jeste hur:-)

 • SB

  Buchtič ty máš ale smysl pro humor :)) skoro jako já :-)))
  a propos koho budeš volit Ty až vyrosteš? :))

 • [29] no tak to fakt netušim, nesjpíš nikoho 😉

 • Chiron

  Tak to fakt hledím kolik lidí zajímá politika, taková diskuse kvůli jednomu blbému plakátu. Ten plakát pouze vystihuje inteligenci našich politiků, jenom se urážet a nic nedělat. A když už něco dělají tak to podělají a musí na to udělat dalších 20 reforem.

 • [31] mě to taky celkem zarazilo.. a navíc sem tím způsobil pomalu aféru století http://madinblack.com/spot/jo-tak-politika-panove.mib 😉

 • Chiron

  Tak to je katastrofa, politika zachvátila blogy. Ten pecanův článek sem teda nečet když sem viděl jeho délku a to téma mě odradilo už úplně.

 • [22]Proč by bohatí měli platit větší daň než chudí? Dyť i při stejné dani dají státu daleko víc než chudý. Ano, je pravda že on si to se svým platem může dovolit,ale vysoký plat asi nesebral jen tak na ulici, musel si ho zasloužit. Proč by tedy měl platit větší daň?

  Že v západních státech taky nemaj rovnou daň… a jak víš, že co je na západ od našich hranic je jedině dobře a že na východ to je špatně? Na západě taky vládny tíhnou spíš doleva…

  Ale zatim nevydělávám, takže to sou všechno jen suchý teoretický kecy…

 • [34] – ja vydelavam, ziju sam s pritelkyni a zivim i ji. Splacim byt, platim najem, jidlo, obleceni.. a neni to jen sranda.

  S ODS kalkulacky mi vylezlo, ze bych mesicne neco na jejich danovem systemu vydelal. Jenze jejich prepocet z dane 19% a 5% se mi nezda v mem pripadu v pomeru. Bude o 10% drahsi jidlo a vse co bylo v 5%tni sazbe.

  Slovaci maji rovnou dan, slysel jsem ze maji 1 litr benzinu za 48,50 SVK. To bych radej chodil pesky. Maslo jim stoji 50 korun, platy maji jeste nizsi nez my… Loni jsem tam byl na dovolene a je pryc doba, kdy tam meli levneji. Cca pred 5 lety jsem tam byl a dal jsem si pivo v hospe za 10svk.. to byla oziracka:-) ted tam toc. pivo stoji 25kc

  To jsou argumenty, ktere nemuzu opomenout. Na druhou stranu mi vadi, ze ze svych dani platim povalece, kteri si uzivaji a ja makam.

  Kdybych mesicne vydelaval milion, nevadilo by mi, ze odvedu o 10% vic na danich nez clovek co bere prumerny plat. I kdyz je to nespravedlive.

 • [22] >ale vysoký plat asi nesebral jen tak na ulici, musel si ho zasloužit.
  takže politici si ho taky zasloužlili? a čím? nejspíš tím, že si ho odhlasovali

 • Určitě na tom něco je, ale zase na druhou stranu, když někdo dostane prémie 500 000 a 300 000 dá státu je taky trochu divný. Až se budu muset starat o sebe a rodinu, asi budu taky mluvit jinak.

 • Alena

  Solidaria ano … ale dobře važme s kým! S těmi co nemůžou a nebo s těmi co nechtěj makat!Co se porodného týče umím si představit zaměstnanou ženu která nechce přijít svůj výdělek tak se rozhodne raději nemít děti – to je špatně. Ať má mateřskou vypočtenou podle ročního průměru aby nemusela přemýšlet o kolik se jí sníží životní úroveň. Ale nechápu proč nasrat vysoké porodné ,mateřskou a různé sociální dávky těm ,pro které je to jenom ten nejjednodušší způsob jak si zajistit slušnou životní úroveň bez toho aby museli každé ráno „chodit do háku“. To bede mít za následek jenom to, že se budou různí asociálové „množit na kvadrát“, jejich děti tento způsob života převezmou a v dospělosti budou dělat totéž.Pokud si někdo myslí že tito lidé pak svoji prací přispějí do systému který jejich rodiče tak pěkně využívají tak je hluboce naivnní a nebál bych se říct pitomej.Umím si představit skupinu lidí kteří toto využijí bezezbytku.A já jim na tento způsob života rozhodně nechci přispívat.

 • Oldrich

  Krásnej board, není ale od ODS, ale od soc.dem.,krásná demagogie zastánců lidu a sociálního státu. Řekl bych podpásovka a nekorektní boj.Ostatně pan Paroubek to ukazuje denně. Hlavně když zůstanou u korýtek, že.

 • sgt. winston kaminski

  Lidi, kašlete na soc dem, ods a volte to nejuniverzálnější, nejlepší a nejstmelující, co vám můžu nabídnout. Volte JNK-ODS, Jednotnou Nacionálně Komunistickou-Odborovou Dělnickou Stranu. Spojuje vše nač pomyslíte, nacionálním socialismem počínaje,komunismem konče.Dostane li se do vlády, je jejím hlavním cílem, což už se mělo udělat už dávno, vykopat všechny „politické“ strany z této země!Strana půjde do voleb a jejím volebním Lordem Velitelem je soudruh ing. Koloman Puška Csc.Proto nás volte soudruzi, žádní prolhaní odesaci,zkorumpovaní socani ani bolševici.Volte JNK-ODS a pocit´te vládu stany rozumu, pravdy a svobody!

 • [39] upřímně řečeno, už mě ta trapná reklamní kampaň vadí (nechtěl jsem být sprostý).. když po cestě do školy jich vidim 6, to už je fakt k zbláznění.. nechtěl bych vidět jak to vypadá ve větších městech, tam jsou snad na každym rohu

 • Marek

  „Nejsmutnější na tom je, že je to pravda.“

  Jen bych podotkl, že to NENÍ PRAVDA!!!

 • ODS mínus NENÍ PRAVDA, jsou to chytře překroucené polopravdy 🙁 Pravda je na plakátku, který najdeš na http://www.guild.cz/volby/ods_narovinu.gif

 • Protector

  „Nejsmutnější na tom je, že je to pravda.“
  „Jen bych podotkl, že to NENÍ PRAVDA!!!“

  Něco ano, něco ne. Nicméně očima zdravě uvažujícího člověka bych se na to podíval takto:

  Snížíme daně nejbohatším: Super, konečně. Proč ne. Proč by ten, kdo je schopný měl doplácet na tu lúzu dole? Ať všichni platí procentuálně stejěn!

  Zdražíme (…): Opravdu? A jak to ODS udělá? To má lidi všude, aby přímo zdražili všechno, co píšou?

  Zrušíme bezplatné zdravotnictví: Není co rušit, žádné bezplatné zdravotnictví neexistuje. Nic není bezplatné.

  Dtto školné. Zde je komické to, že KSČSSD se ve znaze zalíbit dementům a primitivům, kteří si myslí, že je vše zadarmo a kteří chtějí, aby bylo vše zadarmo, okrádá vlastně je samostné. Dement s účňákem tak vesele ze svých daní doplácí na VŠ vzdělání ostatních.

  Zrušíme minimální mzdu: Stát, odbory, ani nikdo jiný mi nemá co kecat do vztahů s potenciálními zaměstnanci. Je to jen otázka naší smluvní dohody.

  Dtto výpověď. Konečně se tím trochu rozjede pracovní trh.

  Okamžité zvýšní nájemného: Evidentní narážka na regulované nájemné. K čertu s ním. Vlastnit dům, kde by tržní najemné bylo 30k a smět od nájemníků vybrat desetinu s tím, že nemám ani na opravy svého majetku je vážně k zblití.

 

Více v Češtiny
Česká lokalizace Microsoft Outlook pro iOS se nepovedla

Nedávno jsme si ukázali, že outsourcování překladu aplikací a her má také své stinné stránky. Čerstvým důkazem je nově vydaný...

Zavřít