Miniaplikace na Plochu Windows pro Rádio Čas Rock | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Miniaplikace na Plochu Windows: Rádio Čas Rock v1.6.5

13 Kvě 2014

Rádio Čas Rock Venku je další miniaplikace pro online poslech přímo z Plochy Windows. Tentokráte pro ostravské rockové Rádio Čas Rock. Funkčnost je stejná jako u ostatních miniaplikací, vycházejících z Rádia Beat. Nechybí ani informace o aktuálně přehrávané skladbě, MP3 streamy ani možnost ovládat hlasitost kolečkem myši. Nově přibyla funkce zajišťující automatickou kontrolu dostupnosti nové verze.

&nbsp

Stáhnout miniaplikaci pro rádio Čas Rock na Plochu Windows Vista/7

Verze 1.6.2 [březen 2012]

Upravena grafika a drobné korekce týkající se zobrazovaných informací o přehrávané skladbě.

Verze 1.6.3 [září 2012]

Došlo ke změně u poskytovatele online streamu. Z toho důvodu se stala původní verze nefunkční a bylo nutné vydat aktualizaci. Nyní vše běží jak má!

Verze 1.6.5 [květen 2014]

Z důvodu změn na straně rádia bylo nutné upravit zobrazování aktuálně přehrávané skladby. Nově se v aplikaci objevila funkce zajišťující automatickou kontrolu dostupnosti nové verze miniaplikace. Když dojde k nějaké změně, aplikace vás na to upozorní.

Jak miniaplikaci nainstalovat

V případě, že se vám stáhne soubor jako zip archiv, změňte příponu na .gadget. Poté už jen stačí normálně spustit, potvrdit instalaci a miniaplikace se automaticky přidá na Plochu. Ještě jednou zdůrazňuji, že miniaplikace funguje pouze ve Windows Vista a vyšších. Pokud se vám miniaplikace nezobrazují správně a nefunguje přehrávání, doporučuji přečíst FAQ miniaplikace ve Windows.

Budu rád, za vaše jakékoli připomínky, postřehy, nápady co přidat a vylepšit. Pokud máte zájem o miniaplikaci pro jiné rádio, pište do komentářů nebo mě kontaktujte na e-mail.

Martin Buchta | Kategorie: Hudba, TV Programování Windows
| Počet zobrazení: 8543

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
 • Kirk

  Zdravím,
  stiahol som si tento gadget, ale mám malý problémik s tým, že mi nezobrazuje práve prehrávanú skladbu. Nejaký tip, prečo to môže byť?
  Inak, veľká vďaka za gadget!

  Kirk

 • [1]: Problém se vyskytuje jen u této miniaplikace nebo se tato informace nezobrazuje ani u ostatních? Obecně bych viděl příčinu v Internet Exploreru

 • Při stažení nové verze 1. 6. 2. se nezobrazuje přehrávaná skladba 🙂

 • [3]: Jak se to projevu, že stále zobrazuje "ČAS ROCK – Pravé rockové rádio"? Toto není problém miniaplikace, ale tuto informaci stále rádio vysílá.

 • Rado

  Poslední dobou mi vůbec nefunguje, resp. píše mi skladbu a interpreta nicméně je mi to k ničemu, protože tlačítko PLAY ani další nereagují… Prostě si nic neposlechnu
  Zkoušel jsem reinstal jak aplikace, tak flashe, tak silverlight… u rádií Beat a Hey ale tahle miniaplikace funguje hladce.
  Nevíte někdo, čím to je a jak to opavit ?

  • Včera jsem tento problém taky zaznamenal. Vypadá to na změnu na straně serveru. Připravím aktualizaci!

   • Rado

    super, už to funguje, díkes 🙂

 • Petr

  Přesně jako říká Rado. Nejde vůbec spustit. Ani ve WIn 7 (32) ani ve Win 7 (64)

 • Kulich

  No musíme počkat na aktualizaci

 • Střapál

  Tak jak to vypada? Ogar mi zacal poslouchat rep misto rocku, protoze je zdechly si nalouskat link z radia. NUTNE potrebuju opravu utilitky nez zblbne uplne!! Dikes! 🙂 🙂

  • Stahujte aktuální verzi a poslouchejte Čas Rock jako dříve 🙂

 • Kulich

  moc díky za update!

 • Joxa

  Dík za miniaplikaci. Mám s ní jen jeden problém. Chvíli po spuštění přehrávání začne zvuk přeskakovat. například hraje písnička, do toho skočí na 2 sekundy reklama, pak hraje písnička dál, za chvíli do toho na 5 sekund skočí jiná písnička a tak pořád dokola, nedá se to poslouchat. Připojení k internetu mám kvalitní a operační systém Win 7 Pro

  • Tento problém jsem nezaregistroval a předpokládám, že to byl dočasná chyba u poskytovatele streamu. Nebo vám se rádio takto chová stále?

   • Styxx

    Ano ano i mě se to stává a to dost často!! Tuto stanici poslouchám téměř stále a jelikož můj FM příjem je naprd používám tuto skvělou aplikaci. Ovšem to prolínání zvuku mě vytáčí natolik až tu aplikaci vypnu. Řekl bych, že to není poskytovatelem internetu ani dočasná chybka, ale něco jiného. To prolínání zvuku je z vlastního vysílání tohoto rádia a ne že se do toho míchá něco jiného. Při přímém porovnání s FM vysíláním – chybka na FM není, je jen v aplikaci.

    • Poslouchal jsem stanici několik hodin a nic z výše popisovaného jsem nezaznamenal. Nemůže být chyba u vás? Zkuste vymazat cache prohlížeče,

 • Antik

  Taky mi tam někdy skočí hudba z něčeho jinýho. Hlavně po spuštění přehrávání si to nemůže vybrat co vlastně vubec bude hrát. pak je to ale OK.

 • MartyZ

  Nemate prosim link na primy stream radia cas rock? Rad bych prehraval v mplayeru bez nutnosti flashe… Diky

 

Více v ESET Remote Administrator
Jak vzdáleně odinstalovat McAfee Security Scan Plus pomocí ERA?

McAfee Security Scan Plus je bloatware, který se do počítače natáhne automaticky pokud si nedáte pozor při instalaci bezplatných aplikací...

Zavřít