Miniaplikace na Plochu Windows pro Rádio Beat | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Miniaplikace na Plochu Windows: Rádio Beat v1.6.1

3 Lis 2011

Rádio BeatV mém regionu vysílání rádia Beat bohužel nechytám, tak jsem odkázán pouze na online vysílání, což je další otevřená záložka v internetovém prohlížeči. S příchodem Windows 7 RC jsem si zvykl používat miniaplikace na ploše, tak mě napadlo, proč si nevytvořit vlastní miniaplikaci. Tak jsem si včera večer řekl dost přehrávání v prohlížeči a vytvořil vlastní gadget pro poslouchání rádia Beat.

 

Stáhnout miniaplikaci pro Rádio Beat na Plochu Windows Vista/7

Od doby vydání první verze gadgetu uplynulo více jak rok. Za tu dobu mě napadlo spoustu zlepšováků, které jsem postupně realizoval a nyní aktuální verzi 1.3 uvolňuji veřejně ke stažení. Opraveno bylo několik vážných problémů (s instalací nebo výběrem bitrate), přidány nové funkce (ovládání hlasitosti) a samozřejmě změn dostál samotný vzhled gagdetu. Ostatně podrobnější změny najdete v přiloženém changelogu.

Verze 1.5

V nové verzi byla přidána podpora regulace hlasitosti pomocí kolečka myši. Především byla přidána funkce pro získání právě přehrávané skladby, v případě, že rádio tuto informaci poskytuje. V brzké době se tak můžete těšit na další miniaplikace a navíc včetně informací o aktuální skladbě. Nejnovější verzi miniaplikace pro Rádio Beat můžete stahovat z Buchtič webu.

Verze 1.6.1 [listopad 2011]

Přidány MP3 streamy, nová ikonka miniaplikace a vyladěny drobnosti.

Jak miniaplikaci nainstalovat

V případě, že se vám stáhne soubor jako zip archiv, změňte příponu na .gadget. Poté už jen stačí normálně spustit, potvrdit instalaci a miniaplikace se automaticky přidá na Plochu. Ještě jednou zdůrazňuji, že miniaplikace funguje pouze ve Windows Vista a vyšších. Pokud se vám miniaplikace nezobrazují správně a nefunguje přehrávání, doporučuji přečíst FAQ miniaplikace ve Windows.

Budu rád, za vaše jakékoli připomínky, postřehy, nápady co přidat a vylepšit. Pokud máte zájem o miniaplikaci pro jiné rádio, pište do komentářů nebo mě kontaktujte na email.

Martin Buchta | Kategorie: Hudba, TV Programování Windows
| Počet zobrazení: 54663

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
 


Doporučuji

Osobní blog Dominika Fryče

Podnikový ekonomický software Money se přizpůsobí potřebám vaší společnosti!

Pro efektivní řešení mezd je ideální komplexní mzdový systém Vema.

Tip na spolehlivý podnikový crm systém Altus Vario.

eWay-CRM je spolehlivý software pro řízení projektů. Vyzkoušejte zdarma!

Chytrý mobilní telefon Apple iPhone nabízí vysoký výkon bez kompromisů.

Chcete si vést pohodlně účetnictví online? Se službou iDoklad je to snadné!

 
Více v Internet, IT
Jak v Internet Explorer skrýt tlačítko, které otevírá Microsoft Edge

Microsoft se neustále snaží tlačit uživatele k používání prohlížeče Microsoft Edge. S příchodem aktualizace označené jako Creators Update propašoval do...

Zavřít