Microsoft Security Essentials v češtině a zdarma také pro firmy | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Microsoft Security Essentials v češtině a zdarma také pro firmy

17 Úno 2010

Microsoft Security EssentialsPoslední dobou se mi emalová schránka začala plnit stejnými žádostmi. Hodně z vás mě žádalo o překlad antiviru a antispywaru v jednom od Microsoftu. Dosud jsem pro vás měl špatné zprávy, ale nyní je vše jinak.

Microsoft nyní (únor 2010) s pěti měsíčním odstupem vytvořil českou lokalizaci. Z webu Microsoftu si můžete stáhnout zdarma bezpečnostní software Microsoft Security Essentials v češtině a zabezpečit tak svůj legální operační systém. Dostupná je verze jak pro prehistorické 32 bitové Windows XP, tak pro moderní systémy jako je Windows 7 včetně 64 bitové verze.

Nově zdarma také pro firmy

Dosud byl MSE zdarma pouze pro domácnosti, ale rok se s rokem sešel a Microsoft upravil licenční podmínky. Nově tak můžete tento antivirový program používat v malé firmě až na deseti počítačích a ušetřené finance investovat jinde. Podrobnější informace najdete na ChannelWorldu.

Martin Buchta | Kategorie: Internet, IT
| Počet zobrazení: 1893

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
 • [1] Pokud hledáš něco, co se dobře integruje do systému, tak bych ho určitě zkusil. Nemohu porovnávat s Avirou, protože ta mi nikdy nepřirostla k srdci. Jinak v testech si vedou oba slušně.

 • tomas

  Taky nemám Aviru rád, na škole sme to měli a všedcky koémply když sem projel NODem tak tak 50 infiltrací bylo běžnejch… zvlášť na těch komplech "vzadu":-D

  Ale v testech je prej často z free nejlepší, a ESS hnedka za ní tak nevím:-)dal jsem ale ESS, protože mi přišel, že reaguje na inflitraci. ale neměl sem možnost to virtuálně otestovat víc do větší hloubky. Jinak si ale ymslim že nejni špatnej a nezatěžuje.. chce to vyzkoušet…
  a já můžu zkoušet aj naostro, v nejhorším si data ze zavirovanejch Sedmiček vyzvednu v Xpčkách nebo Mandrivě 🙂

 • jerry

  Já mam Microsoft Security Essentials už od anglické verze a spokojenost počítač to tolik nebrzdí jako u jiních antiviru ochrana reálném čase taky dobrá nevyhazuje to tolik falešné poplachy jako jiní free antiviry jako je AVG, Avast atd. Ale nejlepší antivir je ten co sedí mezi klávesnicí a židlí nestahovat a neklikat kdejakou volovinu co vidíme.

 • Používám MSE skoro od začátku, kdy jej MS uvolnil zdarma. Je tak jednoduchý, že mi ani angličtina ze začátku (teď už je česky) nevadila. Byl jsem hodně dlouhodobý spokojený uživatel avast! Home, a MSE jsem vlastně jen chtěl vyzkoušet. Líbila se mi absence zbytečností typu skiny atd. Jaký byl můj údiv, když po odinstalaci avastu a nainstalování MSE (který si vypnul i Defender, neboť jej má integrovaný) se mi PC zrychlilo, a to tak, že velmi. Aktualizace, ani test na pozadí vůbec při práci nepoznám, vůbec nezatěžují systém. Já ale mám Vistu 32bit. Přečetl jsem si zpoustu diskusí a všiml si, že na zpomalení PC si stěžují hlavně majitelé Win XP, takže to porovnat nemůžu, ale hodně mně pobavily nadávky lidí, kteří mají cracnuté Win a divili se, že jim umřel operační systém :). Pokud mám něco nelegálně, neinstaluji soft, který už při instalaci jasně říká, že si ověří pravost systému. No holt blbost je nesmrtelná 🙂 Spolu s prohlížečem Google Chrome a MSE se mi po cca 3/4 letém používání nepovedlo chytit virózu. Občas ale přeci jen pro jistotu projedu PC externím antivirem a Malwarebyte’s, zatím bez nálezu. Jednou se mi stalo, že jsem k PC připojil flashku a MSE hned řval, že je na ni vir. Dal jsem jej vyléčit, on napsal, že jej odstranil a dále bylo vše v pohodě. Stalo se mi za tu dobu používání, že se asi 3x při spuštění windows nezapnul (takže úplně bezchybný nebude), ale na to mne hned upozornily windows, takže jsem jej zapnul ručně a klídek.

 

Více v Češtiny
Česká lokalizace Microsoft Outlook pro iOS se nepovedla

Nedávno jsme si ukázali, že outsourcování překladu aplikací a her má také své stinné stránky. Čerstvým důkazem je nově vydaný...

Zavřít