Logitech M500: domácí i herní univerzál | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Logitech M500: domácí i herní univerzál

25 Říj 2011

Po necelých pěti letech jsem byl donucen k výměně myši, legendární ho Logitecha MX400 za funkční krysu, která bude reagovat na povely. Po opětovném prozkoumání trhu v cenové relaci kolem 500Kč, jelikož více mi za drátovou kvalitní myš pro domácí použití přijde mnoho, v mém košíku skončil opět Logitech MX400, resp. jeho mladší bráška M500. Proč jsem vstoupil opět do stejné řeky, a co se změnilo?

Po dávných zkušenostech s Geniusy Nestrolly a Navigatory, jsem se před téměř pěti rozhodl, že si konečně pořídím solidní myš, která nevrže a nepůsobí lacině. Z tehdejší nabídky mě nejvíce zaujal Logitech MX400 a při prvním rozbalení bylo jasné, že jsem vybral správně. Perfektně padla do ruky a na tu dobu nabízela skvělý laserový senzor, pět tlačítek a naklápěcí kolečko.

Možná se ptáte, proč jsem nezvolil dnes něco jiného. Proč měnit něco, na co jsem zvyklý a navíc nemá chybu? V dané cenové relaci nemá dle mého názoru M500 konkurenci a obecně vzhledem k slabé nabídce periferií obecně se jedná o jeden z top produktů. Pro profi hráče dnes již M500 není, jelikož má stabilní rozlišení „pouhých“ 1000DPI, ale ať již jste příležitostný hráč nebo den co den kreslíte v CADu, určitě nad M500 uvažujte. Skvěle drží, nemá žádný lesklý povrch!! a díky slabému kabelu vám kabel ve srovnání s ostatní drátovou konkurencí nepřekáží. Kvalitní teflonky jsou na látkové podložce jako doma, nemají problém ani s jiným povrchem a nezasekávají se.

Srovnání MX400 a M500

Logitech MX400 vs Logitech M500
Klikněte pro zvětšení

Obě myšky jsou první pohled téměř k nerozeznání. Liší se pouze trochu jiným barevným zpracováním a M500 je navíc vybavena hyper scrollítkem, toť vše. Váhový rozdíl činí 10gramů v neprospěch M500, tj. celkových 115 gramů, ale rozhodně se nejedná o negativum. U drátových myší bývá stěžejním prvkem také délka kabelu, kterou výrobci zpravidla ani neuvádí. Každopádně 180cm u obou hlodavců je více než dost.

Pokud používáte Internet Explorer, jistě jste si všimli, že ten není ani v nejnovější deváté verzi schopen plynulého rolování. Naštěstí Logitech na tyto chudáky myslí a připravil pro ně malou utilitu s názvem ScrollApp, která v Internet Exploreru 8 a vyšších zajistí plynulé rolování, tak jako je to tomu v ostatních moderních prohlížečích.

Současná politika Logitechu, kdy vezmou staré oblíbené bestsellery, přidají moderní funkce ala hyperscrollítko a vrátí je zpět na trh, se mi skutečně líbí a jsem za ni rád. V desktopovém segmentu myší nemá cenu uvažovat o jiné značce. Kdyby se tímto chtěli řídit také další výrobci místo vydávání horších a horších produktů. Navíc Logitech snad jako jediný nabízí prodlouženou záruku, což je dost pádný argument proč zvolit Logitech. Sice si drobně připlatíte, ale po 4 a půl roce můžete myš bez problému reklamovat a fungovat další 4 roky.

Plusy

+ ergonomie, hyper scrollítko, délka kabelu

Mínusy

– nemožnost přepínání DPI

Související články

Martin Buchta | Kategorie: Internet, IT
| Počet zobrazení: 4463

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
 


Doporučuji

Osobní blog Dominika Fryče

Podnikový ekonomický software Money se přizpůsobí potřebám vaší společnosti!

Pro efektivní řešení mezd je ideální komplexní mzdový systém Vema.

Tip na spolehlivý podnikový crm systém Altus Vario.

eWay-CRM je spolehlivý software pro řízení projektů. Vyzkoušejte zdarma!

Chytrý mobilní telefon Apple iPhone nabízí vysoký výkon bez kompromisů.

Chcete si vést pohodlně účetnictví online? Se službou iDoklad je to snadné!

 
Více v Internet, IT
Jak v Internet Explorer skrýt tlačítko, které otevírá Microsoft Edge

Microsoft se neustále snaží tlačit uživatele k používání prohlížeče Microsoft Edge. S příchodem aktualizace označené jako Creators Update propašoval do...

Zavřít