Klasické menu pro Microsoft Office 2007, 2010, 2013 | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Klasické menu pro Microsoft Office 2007, 2010, 2013

17 Pro 2007

Už je to rok, co Microsoft vydal revoluční verzi svého kancelářského balíku Office. Takže se také samozřejmě dočkal prvního Service Packu, který zahrnuje veškeré dosud vydané aktualizace, no ale to není tématem článku. Office 2007 používám již od rané beta verze a jeho nový design rozhraní, zjednodušené ovládání a nové fonty mě uchvátily a nedám na ně dopustit. Prostě konečně snadné vytváření horního a dolního indexu, vkládání rovnic (vzorců) a tím pádem zvýšení efektivity práce.

Ribbon zvyšuje produktivitu

Samozřejmě, na začátku když nové rozhraní Officů uvidíte, tak řeknete, že je to hrozný, neorientujete se v něm a nemůžete nic najít. Ze své zkušenosti i mého okolí mohu říci, že jde jen o zvyk a ve chvíli kdy si zvyknete, nebudete chtít nic jiného.

Prostě konečně to chtělo změnu, a jak se říká, změna je život. Věřím, že někomu se Office 2007 třeba nelíbí, ale nikdy by mě nenapadlo, že by mohla existovat možnost vrátit klasické menu z předchozích verzí Officů. Dnes jsem ovšem narazil na utilitu, Klasické menu pro Microsoft Office pomocí, které lze rozložení v záložkách převést na klasické rozložení rozbalovacích menu. Utilita přidá menu ve Wordu, Excelu, Accessu, Outlooku a PowerPointu a funguje ve všech jazykových verzích Officů, včetně češtiny.

Klasické menu Microsoft Office

Nelíbí se vám ribbon? Dodejte Microsoft Office staré menu za 600 Kč

Rozhodně se není čeho obávat, protože se jedná o doplněk. Tím nedochází k modifikaci systémových souborů a je možné instalovat aktualizace Office. Classic Menu and Tools for Office 2007/2010/2013 není zdarma dostupným rozšířením. Pokud skutečně toužíte po klasickém menu, musíte ze své kreditky vytáhnout 23 euro tedy necelých 600 Kč. Není to sice málo, ale na druhou stranu se jedná skutečně o propracované rozšíření, které je dostupné ve všech jazykových verzích.

A jaký je Váš názor na nový ribbon, který našel své místo také v dalších aplikacích a Průzkumníku Windows 8? Preferujete klasické rozbalovací menu nebo nové záložkové?

Martin Buchta | Kategorie: Internet, IT
| Počet zobrazení: 4462

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
 • Kdybych toužil po klasickým menu, tak se vrátím k Office 2003:)

 • Ani nevim jak to nový menu vypadá a v čem je rozdíl.

 • Rozhodně nový menu Office 2007 🙂

 • lední brtník

  na druhý pohled – kousek fotky v časopise – jsem se usnesl, že bych nové menu asi rozchodil.
  předpokládám ale, jak je u redmontonů zvykem, pokud nějaká utilitka vrátí panely zpět na vzhled 2003, určitě se natvrdo nastaví schovávací personalizovaná menu (všichni to přece používají :-O ) nebo nepůjdou nastavit moje ikony na panelech jak jsem v ’97-‚2000-‚2003 zvyklý. čili domů si to určitě nekoupím, jsou levnější alternativy, a co mi nainstaluje zaměstnavatel v práci je mi fuk. myslím že ani zaměstnavatel nemá žádný důvod updatovat celou fabriku, pokud ho k tomu nebudou tlačit výpalné licence.
  čili jako zábava pro studenty a majitele jiných oem/zlevněných licencí je to fajn a dobré o tom vědět, pro zbytek vesmíru je to k ničemu.

 • Ja jsem byůl nejvice spokojenej s office 2003 byla to zabehlaklasika ktera splnoval vse co jsem od tohoto programu ocekaval.Ted mam sice 2007 ale neni to co to byvalo.

 • Jednoznačně menu ve stylu Office 2007. Jsem na to skutečně tak navyklý, že přechod zpět na stará menu, by bylo jako cesta do pravěku 🙂

 • Mít MS Office 2007, používám jednoznačně nové rozhraní, za které Microsoft velmi chválím.

 • Milan1

  No, to je už dobre stará správa.Pracoval som aj s novým rozhraním, aj po doplnení na klasiku a môj nnázor je, že firemní zákazníci budú reptať na to nové, intuitívne rozhranie a ak nasadiť Office 2007 , tak s klasickým rozložením menu.
  Rozhodujú sekretárky a asistentky 🙂

 • [1] To je fakt 🙂
  [2] Nojo, starej zaostalej známej 🙂
  [8] Vzhledem k tomu, že je tato utilita už ve verzi 3.8, tak už určitě nějaký ten pátek existuje, ale prostě jsem na ní narazil až teď. Záleží jak šikovná asistentka/sekretářka je 🙂

 • Po té co jsem tam asi 15 minut marně hledal tuším náhled a lupu, jsem se vrátil zpět k 2003. 🙂
  Lupu jsem později našel, ale náhled tuším ne-e.

 • [10] Tak lupa je vpravym dolnim rohu a náhled v hornim menu ikonek vedle velkého tlačítka Start a kliknutím na rozbalovací šípku si tam můžeš dát co chceš. Kam ta mládež spěje 🙂

 • [11] Radit ostatním, když sám nevíš. Náhled vedle tlačítka tebou nazvaného Start máš třeba ty, ale standardně tam je jakorát snad jen vpřed/zpět. Náhled je v Hlavním menu (Start) pod položkou tisk, obdobně by se dala použít i funkce čtení na celé obrazovce na záložce zobrazení, ale to už je něco trochu jinýho (lupa je na ty záložce též a hodně velkým tlačítkem, u ty [10] asi fakt moc dlouho nehledal)

 • [12] Jasně, tak oficiálně se to tlačítko jmenuje Tlačítko Office, ale k něčemu jsem to přirovnat musel. Tak s tím Náhledem máš náhodou pravdu, měl jsem za to, že tlačítko pro Náhled je tam s Zpět/Vpřed a Uložení standardně. Nemění to nic na tom, že vše je v menu Tlačítka Office a menu Rychlého přístupu.

 • [11] A právě tam bych ten náhled vůbec nehledal. :-O

 • menu v dvatisíve sedmiškách je podle mého názoru ůplně příšerné a nepřehledné…zalté dvatrojky

 • Vašek

  Pokládám za nutné si zvyknout na nové menu, ovšem pro „méně učenlivé managery“ už mám na flašce v pohotovosti verzi 3.9 předmětného programu. Výtvor od ECL je pro něj stále funkční. O 15-ti denním zkušební době programu se zde zatím nikdo neobtěžoval ani zmínit (program stojí $29.95).

 • rozhodně preferuju nové menu office 2007, hlavně ve wordu bych už nechtěl pracovat jinak 🙂

 • Já nevím, ale já se v tom menu pořád nevyznám. Pořád dělám raději na počítači se starými Officy

 • Max45

  Nové menu mi rozhodně vyhovuje. Zkoušel jsem dřív tento prográmek, ale nějak mi přestalo fungovat psaní znaků ř a možná i jiných, ale třeba to novější verze už vyřešila…

 • tompec

  a co takhle menu office 2007 v office 2003 ? na to není nějaká utilitka ???

 • [20] Bohužel, jedině, že si seženeš Office 07.

 • VfB

  rozhodně staré, protože preferuji co největší pracovní plochu a obrovské ikonky mi zabírají zbytečně „arbeitraum“, na nové si zvyknout nemohu, protože Office používám jen když není zbytí a převážně jen na CTRL + C a CTRL +V a když pak mám v office udělat něco jiného, tak jsem zmaten z toho, že se jednotlivé ikonky „zlomyslně“ schovávají a nic není na svém místě, je škoda, že není nějakí¨á možnost si zvolit mezi starým a novým GUI /jako je to možné u XPček (myšleno windows, člověk si hned po nainstalování tiü modrou hrůzu vypne nebo si popřípadě crackne dll a nahraje si nějaký pěkný skin a už se nemusí starat) ale platit za opravu chyb (jak já chápu nové menu Office) se mi opravdu nechce, navíc u programu, který moc nepoužívám

 • Ja jsem radsi ostal u „staryho“ office-u. od novych mne odradil vzhled a pak mi kamos rikal, ze editro rovnic nestoji za nic (tenkret jsem ho hodne vyuzival)

 • [23] Právě, že editor rovnic je v Office 07 mnohem propracovanější a jednodušší

 • R

  Tady jsou snad vsichni vadni, nebo co. Office 2007 je totalni prisernost! Ja potrebuju delat s makry v Excelu a to proste v Office 2007 skoro nejde. Tak neuveritelne neintuitivni a pomaly software jsem jeste nevidel. Mimochodem, kdyz jsem se snazil doinstalovat VBA menu, tak ta hruza cela spadla. Mozna, ze tu vsichni akorat pisou jenom texty ve Wordu, pak jsou asi z tech novych barevnych ikonek tak nadseni.

 • spis zalozkove, zvykl jsem si na nej

 • Djkoma

  Kdo jednou ochutná nové rozhraní, nikdy nebude chtít jinak…

 • ma7x

  Menu MS Office 2007 mi přijde jako naprostá tragédie.

 • mirek547

  OpenOffice mi přije daleko lepší. V tomhle dělám jen proto, že se to používá ve firmách. Jinak bych to nikdy v životě neinstaloval.

 • CarlosX

  Katastrofa. Asi si umíte představit tlupu kancelářských zaměstnanců, když je posadíte před něco tak hnusně přeplácaného, pomalého, nepřehledného a na předchozí verze nenavazujícího jako je nový vzhled Office 2007. Nevěřím že existuje správce sítě, který by tohle změnu přivítal. Doufám že mi na žádost MS CZ oficiälně povolí downgrade na cokoli, jinak asi začnu podporovat ODF a jiný software, který ho umí zpracovat. (Viděli jste už poslední OpenOffice.org ?) Je vidět, že vývoj MS Office dospěl ke konec, není dál nic co se dá významně vylepšovat, aby se to mohlo prodávat co nejdráž a vymýšlejí se blbosti. A určitě se z toho hnusu stane zase standard. Jen tak dál…..

 • tomas

  [22] nu to právě řeší toto menu, vedle sebe jsou staré i nové GUI:-)
  [23] a stačil a vyhovoval ti? Stačil a vyhovoval, takže to je právě to, že čloěk má spolíhat na sebe a ne na kamarády a jejich někdy přihlouplé názory

 • JimmyFLASH

  By mně zajimalo, do jaké míry je ta utilitka funkční…ps: až vyjde free verze dejte mi vědět.
  Snad mně do te doby přejde pocit na zvracení, který právě získávám z nového menu.
  Toto menu je zcela jiné, než veškeré zaběhnuté standardy chování nejen windowsových aplikací. Člověk který teď právě nespadnul ze stromu, a s otevřenou pusou zjišťuje, že nejaké PC existují musí mít ohromný problém se v menu zorientovat. Přece ať jsem ve wordu nebo v kreslicím programu nebo co ja vim jakém wokením software, každý má zajetý společný standard chování již mnoho let.
  – jaký má smysl klikat 3x abych se podíval na blbý náhled stránky? Vždy existuje ikona na začátku menu nebo v prvním menu file/soubor u každé aplikace.
  – jaký má smysl zaplácnout půl monitoru gigantickýma ikonama, když i v malých ikonkách vždy byly dostatečně výrazné a čitelné diference?
  – jaký smysl má schovávat příkazy pod záložky, když mohou být viditelné všechny najednou a hledám pouze očima. Takto klikám jako zběsilý a nevidím stejně nic.
  – kde je sakra menu help/o programu ať se dozvim co to mam za verzi?
  .
  .
  .
  promiňte…..jdu zvracet!

 • F

  Docela se divím kolik pochvalných názorů na nové menu tu je. Mě přijde totálně nepřehledné a zbytečně obrovské. Asi jde o zvyk. Já jsem byl léta zvyklý na staré klasické menu a funkce se kterými sem neměl nikdy problém a které mi plně dostačovaly. Proč přidávat milion nových funkcí, když je nikdy nevyužiju. Po cca 14 denním tápání jsem nové office odinstaloval ze všech počítačů co mám a přešel zpět na staré, které mi vyhovují. Kdyby šel Apple stejnou cestou jako Microsoft, tak nikdy nemá takový úspěch jako má. Já říkám – v jednoduchosti je krása, což asi u microsoftu nechápou.

 • Tnet

  Nemá cenu cokoliv psát. JimmyFLASH přesně vystihl skutečnou podstatu. Kolega v. 2007 používá a hledá příkaz mnohem déle, protože fakt neví kam kliknout a pod jakou ikonou se to skrývá.

 • MASH

  Mnohem více se mi líbí skin z Office 2003 (tedy klasický). Přestože ve firmě pracuji celkem bez problému na Office 2007. Jinak, pane Buchtič, přidání ikony horního či dolního indexu do lišty je i v Office 2003 otázka asi 15 sekund.

 • TiS.

  Nevím jak v MSO, ale já v OO.o používám na horní/dolní index apod. základní formátování klasické klávesové zkratky. Tomu říkám efektivita.

 • PedroKV

  ještě, že ty notebooky jsou pořád tak drahý, jinak by mi lítal vzduchem každý den. Ty erární 2007ky jsou děsnej opruz a pro člověka-poloprogramátora a dennodenního uživatele Wordu a Excelu je to totálně neproduktivní systém. Nadávám každý den. (De)Bill mi zase zkrátil život o pár let.

 • Lucas87

  Díky Buchtič to se mi naprosto hodí 🙂

 • FIK

  V nové práci jsom dostal nové Office 2007. Je to takový cirkus, že mě to donutil přejít na OpenOffice.Org Již v tom rok pracuji a jsem nadšený. Žádný odporný balast. Jen užitečné funkce. Srozumitelná stručná nápověda. V office aplikacích trávím cca 6 hod denně a můžu jen doporučit!

 

Více v Češtiny
Česká lokalizace Microsoft Outlook pro iOS se nepovedla

Nedávno jsme si ukázali, že outsourcování překladu aplikací a her má také své stinné stránky. Čerstvým důkazem je nově vydaný...

Zavřít