Jimm ICQ 0.4.1 aneb Jak na ICQ v mobilu | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Jimm ICQ 0.4.1 aneb Jak na ICQ v mobilu

4 Lis 2005

Potřebujete být neustále v kontaktu s přáteli nebo jen být online? Na to se Jimm v mobilu hodí dokonale.

Aplikaci si můžete stáhnout na jimm.sourceforge.net. Ke stažení je 7MB balík, který obsahuje různé jazykové mutace, verze pro různé telefony a manuály. Jelikož je to nevhodné pro modemisty, tak jsem web umístil verzi pro Siemensy. Stahovat můžete pro telefony s verzí javy 1.0 (řada x55) nebo pro telefony s verzí 2.0 (řada x65 a výše). Pokud nemáte kabel pro nahrání aplikace to telefonu, tak si můžete stáhnout aplikaci z wapu. Např. na wap.phonesoft.cz, sice verzi starší (0.4.0), ale pořád lepší než nic :-).

Nastavení:

Po nahrání Jimma do telefonu, jej musíte ještě správně nastavit. Po spuštění otevřete menu Možnosti a vyplňte podle následujícího postupu:

 • Účet – vyplňte vaše UIN číslo a heslo
 • Síť – nemusíte nic nastavovat, mělo by vše fungovat na výchozí nastavení
 • Rozhraní – zde si můžete nastavit, co vše chcete zobrazit a jak (např. jazyk, skupiny, řazení contact listu apod.)
 • Signalizace – nastavení zvuku při příchodu nové zprávy, příchodu uživatele apod.
 • Cena
  • cena za paket – 0.06 (pro Eurotel Telefónica O2)
  • velikost paketu v kB – 1
  • měna – Kč

Nyní máme nastaveno a nyní se můžeme se bezproblému připojit.

Jak to vyjde cenově?

Je lepší založit si nové ICQ a do contact listu si přidejte pár nej přátel, se kterými budete nejvíce komunikovat. Doporučuji tak cca 6 přátel. Možná se ptáte proč. Protože každé připojení něco stojí a pokud budete mít v contact listu cca 45 lidí tak jako já :-), už jenom připojení sežere 8-10 kB. To je cca 60 haléřů. Říkáte si, to mě nezabije, ale čím více uživatelů v contact listu máte, tím více aplikace komunikuje a kontroluje uživatele. To vám žere kB a penízky nabíhají. Během chvíle se z pár halířů stávají koruny, z nich desítky korun, stovky korun atd.

Konfigurace telefonu a řešení problémů

Pokud jste šťastným majitelem telefonu značky Siemens (Benq-Siemens), tak pro nastavení datových služeb (GPRS, MMS atd.) můžete využít konfigurátor na portálu Benq-Siemens, v češtině nebo angličtině s podporou starších modelů.

Pokud se nemůžete připojit, zkuste v nastavení zapnout Stínové připojeníasynchronní připojení. Před případnými dotazy doporučuji přečíst na Siemensmanii článek Pracujeme s Jimmem, který je velmi podrobný a obsahuje i obrázky s nastavením.

Jimm nefunguje od 24.10.

24. 10. 2006 byl upraven ICQ protokol a proto nefunguje Jimm. V nastavení Jimma zapněte Bezpečné připojení a můžete vesele kecat dál.

Související články:

 • Jimm FAQ – čtěte v případě problémů
Martin Buchta | Kategorie: Mobil & tablet
| Počet zobrazení: 2654

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
 

Více v ESET Remote Administrator
Jak vzdáleně odinstalovat McAfee Security Scan Plus pomocí ERA?

McAfee Security Scan Plus je bloatware, který se do počítače natáhne automaticky pokud si nedáte pozor při instalaci bezplatných aplikací...

Zavřít