Jarní akce zapůjčení HTC s Windows Phone v praxi | Buchtič blog o IT a PC Buchtič blog

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Jarní akce zapůjčení HTC s Windows Phone v praxi

23 Kvě 2011

HTC připravilo ve spolupráci s Microsoftem jarní kampaň pro podporu prodeje smartphonů s operačním systémem Windows Phone 7. Součástí je také tzv. Try&Buy služba, kde si můžete na týden přístroj zapůjčit. Jelikož jsem doposud neměl s platformou Windows Phone 7 čest a jako spokojený uživatel Windows Mobile 6.5, které mj. Microsoft 15. července pošle do důchodu, jsem se rozhodl, že vyrazím do nejbližší prodejny O2 a nějaké to chytré HTC s Windows si na týden zapůjčím. Na komplikace jsem byl připraven, ale tohle jsem skutečně nečekal.

V první řadě, jsem očekával, že telefony nebudou dostupné. Inu telefony byly překvapivě všechny, proč ne, zas tak mediálně propíraná akce to není. Následně jsem tušil komplikace spojené s tím, že nejsem zákazníkem O2, jelikož akce probíhá ve spolupráci s O2 na jejich modrých prodejnách. Překvapivě dosud žádné komplikace.

Dále jsem tedy očekával nutné a zdlouhavé papírování a eventuálně kauci v rozumné výši. Ovšem výše kauce mi vyrazila dech, ostatně i prodejce v modré prodejně z toho byl také na měkko. Kauce je totiž téměř stejně vysoká jako prodejní cena základního HTC 7 Mozart. Ve chvíli kdy mi oznámil, že mi telefon zapůjčí po složení 9 000Kč, jsem se rozloučil a oznámil, že se zastavím později, až půjdu kolem bankomatu. No a dosud jsem se tam nestavil a ani to nemám v plánu.

Ať si říká, kdo chce, co chce, takto si opravdu akci pro podporu prodejů nepředstavuji. To si telefon mohu rovnou koupit, navíc levněji, a během 14ti denní zákonné lhůty jej bez udání důvodu vrátit. Zůstává jen otázka, zda to markeťáci v HTC takhle zamýšleli nebo si tyto podmínky vydupali nenažraní kluci z O2. HTC i O2 se holt prostě opět vyznamenalo a ukázalo své kvality, zejména přístup k zákazníkům.

V případě zájmu můžete této jedinečně akce využít ještě do 12. června. Jen nyní počítejte s tím, že při koupi telefonu již Office pro studenty a domácnosti nedostanete, jelikož těch byl pro každou prodejnu omezený počet. Podrobnější informace o akci získáte na ChannelWorldu. Pokud jste někdo touto procedurou prošel, budu rád, když se zmíníte v komentářích.

Martin Buchta | Kategorie: Ze života

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!