Jarní akce zapůjčení HTC s Windows Phone v praxi | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Jarní akce zapůjčení HTC s Windows Phone v praxi

23 Kvě 2011

HTC připravilo ve spolupráci s Microsoftem jarní kampaň pro podporu prodeje smartphonů s operačním systémem Windows Phone 7. Součástí je také tzv. Try&Buy služba, kde si můžete na týden přístroj zapůjčit. Jelikož jsem doposud neměl s platformou Windows Phone 7 čest a jako spokojený uživatel Windows Mobile 6.5, které mj. Microsoft 15. července pošle do důchodu, jsem se rozhodl, že vyrazím do nejbližší prodejny O2 a nějaké to chytré HTC s Windows si na týden zapůjčím. Na komplikace jsem byl připraven, ale tohle jsem skutečně nečekal.

V první řadě, jsem očekával, že telefony nebudou dostupné. Inu telefony byly překvapivě všechny, proč ne, zas tak mediálně propíraná akce to není. Následně jsem tušil komplikace spojené s tím, že nejsem zákazníkem O2, jelikož akce probíhá ve spolupráci s O2 na jejich modrých prodejnách. Překvapivě dosud žádné komplikace.

Dále jsem tedy očekával nutné a zdlouhavé papírování a eventuálně kauci v rozumné výši. Ovšem výše kauce mi vyrazila dech, ostatně i prodejce v modré prodejně z toho byl také na měkko. Kauce je totiž téměř stejně vysoká jako prodejní cena základního HTC 7 Mozart. Ve chvíli kdy mi oznámil, že mi telefon zapůjčí po složení 9 000Kč, jsem se rozloučil a oznámil, že se zastavím později, až půjdu kolem bankomatu. No a dosud jsem se tam nestavil a ani to nemám v plánu.

Ať si říká, kdo chce, co chce, takto si opravdu akci pro podporu prodejů nepředstavuji. To si telefon mohu rovnou koupit, navíc levněji, a během 14ti denní zákonné lhůty jej bez udání důvodu vrátit. Zůstává jen otázka, zda to markeťáci v HTC takhle zamýšleli nebo si tyto podmínky vydupali nenažraní kluci z O2. HTC i O2 se holt prostě opět vyznamenalo a ukázalo své kvality, zejména přístup k zákazníkům.

V případě zájmu můžete této jedinečně akce využít ještě do 12. června. Jen nyní počítejte s tím, že při koupi telefonu již Office pro studenty a domácnosti nedostanete, jelikož těch byl pro každou prodejnu omezený počet. Podrobnější informace o akci získáte na ChannelWorldu. Pokud jste někdo touto procedurou prošel, budu rád, když se zmíníte v komentářích.

Martin Buchta | Kategorie: Ze života
| Počet zobrazení: 1221

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
 • Dopadl jsem v podstatě úplně stejně. Odradila mě kauce, jen jsem na to nepřišel v prodejně, ale už z webu. 100 % se mi vážně platit nechtělo, někde bych to lehce škrábl, a najednou by mi nic nevrátily (+faktor lenosti v penežním procesu).

 • [1] Jech: Tak to jsi dobrej, že jsi je na tom webu našel. Přesně tak, jde o princip. Neřeknu kauci ve výši řekněme 2k, ale cenu celýho zařízení, to je na hlavu

 • oBzB

  Vzhledem k tomu že se tam určitě vyplňují osbní údaje, které se následně ověřují, tak je plná cena fakt blbost. I kdybys jim ho nevrátil, tak si tě můžou odchytit.

 • [3] oBzB: Pokud by se nevyplňovali, tak bylo celkem výhodný si půjčit nejdražší HTC 7 Pro 🙂

 • Tomáš

  Nu inu jsme v Čechách tak cos čekal, mně to přijde úplně normální, když si jdu pučit telefon, tak asi plánuji ho koupit a ty prachy stejně mám, tak nevidím problém. A že si ho můžeš koupit a do 14 dní bez důvodu vrátit, to nevím kde ti funguje, v životě jsem to nezažil.

 • [5] Tomáš: Jak jsem uvedl, tady nejde o to, že bychom neměli peníze na zapůjčení, ale čistě o princip. Chci se na to podívat, ošahat, vyzkoušet a ne přijít, "koupit si ho" a potom vyzkoušet. U zápůjčky aut jsem se teda nesetkal s tím, že by po mě chtěli zaplatit auto předem.

 • Není přece problém si cokoliv objednat přes internet, zaplatit a do 14 dní odstoupit od smlouvy…

  Takže ano, zapůjení čehokoliv na 14 dní za cenu produktu je možné a ne že ne…

 • [7] Minor: Vy jste to očividně nepochopil. Proč dělat rádoby zápujčkové akce, které se tak jen tváří a nepřináší žádné výhody, když zboží v případě nespokojenosti mohu kdykoli vrátit?

 • omlouvám se, reagoval jsem na pátý příspěvek od Tomáše 🙂

 • Odblokovat doporucuji na adrese http://www.htcecko.cz .. umi prave i WP7, jako jedina firma v cechach a ani to nestoji tolik

 

Více v Češtiny
Česká lokalizace Microsoft Outlook pro iOS se nepovedla

Nedávno jsme si ukázali, že outsourcování překladu aplikací a her má také své stinné stránky. Čerstvým důkazem je nově vydaný...

Zavřít