Jak zjistit zapomenuté heslo (nejen) ke svému ICQ účtu | Buchtič blog o IT a PC Buchtič blog

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Jak zjistit zapomenuté heslo (nejen) ke svému ICQ účtu

26 Čvc 2007

Tip na získání ztraceného hesla se objevil kdysi v komentářích článku s návodem na instalaci ICQ 5 smajlíků do Trilliana a dnes si to probereme podrobněji. Kromě toho se dozvíte, jak získat přístup ke svému zaúčtu, pokud jste zapomněli heslo na Facebooku, GMailu a dalších službách.

Získání hesla z IM klienta

Pokud používáte ve Vašem IM klientovi automatické přihlašování je jasné, že nepoužíváním hesla toto heslo zapomenete. Jenže najednou byste toto heslo potřebovali znát, protože se například potřebujete přihlásit jinde a ani email o registraci, ve kterém toto heslo je, už nemáte. V tomto případě použijte nástroj MessenPass od vývojářského týmu NirSoft, který stojí za spousty užitečnými nástroji.

MessenPass umí rozluštit uložené uživatelské jméno a heslo ve všech nejrozšířenějších IM klientech, AOL Messenger, ICQ 4 a vyšší, GoogleTalk, Gaim/Pidgin, Miranda, Trillian, Yahoo Messenger, MSN Messenger, Windows Live Messenger (XP, Vista), akorát QIP bohužel není podporován. Přihlašovací údaje lze samozřejmě zjistit pouze v uživatelském účtu, kde je IM klient používán, takže nemůžete ze svého účtu zjistit heslo k IM účtu v klientovi, který je používán v jiném uživatelském účtu.

Ovládání programu je jednoduché. Stažený archiv stačí rozbalit a spustit exe soubor. Poté se Vám otevře jednoduché ovládací rozhraní programu (viz. screen), kde přímo vidíte název klienta, uživatelské jméno a heslo. Abyste nemuseli heslo opisovat, můžete si jej samozřejmě exportovat do HTML, schránky nebo dvojklikem na položku se otevře dialogové okno, ze které lze také údaje zkopírovat.

MessenPass

Vyžádání nového hesla

Pokud jste museli zformátovat disk a tím pádem nemůžete použít MessenPass pro získání přihlašovacích údajů, poté využijte možnost znovu zaslání starého/vygenerování nového hesla na webu poskytovatele protokolu/služby.

Jak zjistit heslo na ICQ 6 a výše

Pokud používáte ICQ 6 nebo 7, nyní lze také zjistit zapomenuté heslo v těchto verzích klienta.

Související články

Martin Buchta | Kategorie: Internet, IT

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!