Jak zapojit IDE disk na SATA desku? | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Jak zapojit IDE disk na SATA desku?

28 Zář 2012

RSI-20-con2-600 vám umožní zapojit IDE disk na SATA deskuZe základních desek v posledních letech začaly mizet archaické IDE porty a zůstává na nich pouze moderní SATA. Rozhodně není to nic nečekaného, protože IDE disky již vyšly dávno z módy a SATA rozhraní nabízí vysoké přenosové rychlosti.

Plánujete pořízení nové sestavy nebo již novou máte a řešíte otázku jak přenést data z původního IDE disku na nový disk s rozhraním SATA? Případně byste si chtěli ponechat stávající IDE disk v nové sestavě například pro zálohování?

Řešení je poměrně snadné a není ani finančně nákladné a nemusíte se obracet ani na servis PC. V nabídce každého solidního e-shopu s počítačovými komponentami naleznete hardwarový převodník IDE-SATA. Doporučit vám mohu adaptér AXAGO RSI-20, který zapojíte do pevného disku a následně již můžete disk připojit k nové základní desce pomocí SATA kabelu. Pokud byste potřebovali přímo IDE port, je možné zakoupit řadič do PCIe slotu.

Martin Buchta | Kategorie: Internet, IT Tipy
| Počet zobrazení: 10480

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
 


Doporučuji

Osobní blog Dominika Fryče

Podnikový ekonomický software Money se přizpůsobí potřebám vaší společnosti!

Pro efektivní řešení mezd je ideální komplexní mzdový systém Vema.

Tip na spolehlivý podnikový crm systém Altus Vario.

eWay-CRM je spolehlivý software pro řízení projektů. Vyzkoušejte zdarma!

Chytrý mobilní telefon Apple iPhone nabízí vysoký výkon bez kompromisů.

Chcete si vést pohodlně účetnictví online? Se službou iDoklad je to snadné!

 
Více v Internet, IT
Jak v Internet Explorer skrýt tlačítko, které otevírá Microsoft Edge

Microsoft se neustále snaží tlačit uživatele k používání prohlížeče Microsoft Edge. S příchodem aktualizace označené jako Creators Update propašoval do...

Zavřít