Jak zapojit IDE disk na SATA desku? | Buchtič blog o IT a PC Buchtič blog

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Jak zapojit IDE disk na SATA desku?

28 Zář 2012

RSI-20-con2-600 vám umožní zapojit IDE disk na SATA deskuZe základních desek v posledních letech začaly mizet archaické IDE porty a zůstává na nich pouze moderní SATA. Rozhodně není to nic nečekaného, protože IDE disky již vyšly dávno z módy a SATA rozhraní nabízí vysoké přenosové rychlosti.

Plánujete pořízení nové sestavy nebo již novou máte a řešíte otázku jak přenést data z původního IDE disku na nový disk s rozhraním SATA? Případně byste si chtěli ponechat stávající IDE disk v nové sestavě například pro zálohování?

Řešení je poměrně snadné a není ani finančně nákladné a nemusíte se obracet ani na servis PC. V nabídce každého solidního e-shopu s počítačovými komponentami naleznete hardwarový převodník IDE-SATA. Doporučit vám mohu adaptér AXAGO RSI-20, který zapojíte do pevného disku a následně již můžete disk připojit k nové základní desce pomocí SATA kabelu. Pokud byste potřebovali přímo IDE port, je možné zakoupit řadič do PCIe slotu.

Martin Buchta | Kategorie: Internet, IT Tipy

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!