Jak vypnout Windows Defender a jeho upozornění ve Windows 10? | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Jak vypnout Windows Defender a jeho upozornění ve Windows 10?

2 Srp 2016

Microsoft se od vydání operačního systému Windows 10 snaží všemi možnými kanály uživatele přesvědčit o tom, že antivir nepotřebují, protože součástí jejich systému je Windows Defender. Fajn, pokud máte data uložena v cloudu (OneDrive, Dropbox, Google Drive…) a ransomware vám zašifruje disk, zformátujete jej a provedete čistou instalaci – o nic jste tedy nepřišli. Ale pokud v reálném čase data synchronizujete, do cloudu se vám může uložit šifrovaná verze dat. A to už taková zábava není 🙂

Nicméně zpět k Windows Defenderu a bezpečnostním produktům třetích stran. Odradit od antiviru a nacpat vám Windows Defender se snaží nejen technici na technické podpoře (tuzemská linka 841 300 300), obchoďáci na roadshow, ale Microsoft to zkouší také s každou aktualizací Windows 10. Například v listopadové aktualizaci s označením TH2 automaticky odinstalovával jiná bezpečnostní řešení. Protože na to společnost ESET upozornila, aktualizace byla o měsíc pozdržena, dokud kluci v Redmondu nepřipravili opravu.

Nyní se s výroční aktualizací, označenou jako Anniversary, situace opakuje. Tentokráte není postup tolik agresivní. Antivir se neodinstaluje automaticky bez vědomí uživatele, ale Microsoft to zkouší přes důvěřivost a neznalost uživatele.

V případě, že máte nainstalovaný jiný bezpečnostní produkt a Windows Defender je tedy správně vypnutý, systém vás upozorní, že stávající řešení není funkční a měli byste jej odinstalovat. To vše navzdory tomu, že antivir třetí strany běží a chrání počítač.

windows-defender-warrn-antivirus
Windows Defender je vypnutý, protože máte antivirový program.

Jak geniální, co říkáte? Pokud jste se svým antivirem spokojeni, ignorujte hlášení, že je Windows Defender vypnutý a raději ho kompletně deaktivujte.

Mějte na paměti, že Windows Defender poskytuje pouze základní antivirovou ochranu a nedosahuje ani zdaleka kvalit bezpečnostních řešení třetích stran. Přesvědčte se sami a podívejte se na srovnání antivirových programů od nezávislých organizací – Virus Bulletin a AV-Comparatives.

Jak vypnout Windows Defender na Windows 10?

  • Stiskněte klávesy Windows + I.
  • V zobrazeném okně vyberte možnost Aktualizace a zabezpečení.
  • V levém menu klikněte na položku Windows Defender.
  • Pomocí přepínačů vypněte omezenou pravidelnou kontrolu, ochranu v reálném čase, cloudovou ochranu i automatické odesílání ukázkových souborů.

windows10-defender

Jak vypnout Windows Defender na Windows 10 April Update (2018)?

  • Stiskněte klávesy Windows + I.
  • V zobrazeném okně vyberte možnost Aktualizace a zabezpečení.
  • V levém menu klikněte na položku Zabezpečení Windows a klikněte na položku Otevřít Centrum zabezpečení v programu Windows Defender.
  • V zobrazeném dialogovém okně klikněte na položku Ochrana před viry a hrozbami.
  • Pomocí přepínačů vypněte omezenou pravidelnou kontrolu, ochranu v reálném čase, cloudovou ochranu i automatické odesílání ukázkových souborů.

Tip pro pokročilé: Případně můžete přímo v registru ve větvi HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender vytvořit DWORD hodnotu DisableAntiSpyware a nastavit ji na 1.

Martin Buchta | Kategorie: Internet, IT
| Počet zobrazení: 53594

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
 


Doporučuji

Osobní blog Dominika Fryče

Podnikový ekonomický software Money se přizpůsobí potřebám vaší společnosti!

Pro efektivní řešení mezd je ideální komplexní mzdový systém Vema.

Tip na spolehlivý podnikový crm systém Altus Vario.

eWay-CRM je spolehlivý software pro řízení projektů. Vyzkoušejte zdarma!

Chytrý mobilní telefon Apple iPhone nabízí vysoký výkon bez kompromisů.

Chcete si vést pohodlně účetnictví online? Se službou iDoklad je to snadné!

 
Více v Internet, IT
Jak v Internet Explorer skrýt tlačítko, které otevírá Microsoft Edge

Microsoft se neustále snaží tlačit uživatele k používání prohlížeče Microsoft Edge. S příchodem aktualizace označené jako Creators Update propašoval do...

Zavřít