Jak vypnout Windows Defender a Security Essentials ve Windows 8? | Buchtič blog o IT a PC Buchtič blog

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Jak známo, simultánní používání dvou a více antivirových programů je cesta do pekel. Rezidentní štíty všech programů se navzájem bijí nebo neběží žádný z nich a kromě snížení ochrany počítače výrazně dochází k degradaci výkonu systému a v nejhorším případě se již ani nemusí spustit.

Windows 8 v sobě integrují Windows Defender a Microsoft Security Essentials, není tedy bezprostředně nutné používat jakoukoli další ochranu, pokud máte alespoň trochu selský rozum. V případě, že v plánu používat jiné bezpečnostní řešení, měli byste systémovou ochranu vypnout. Některá antivirové řešení, například ESET Smart Security, systémový Windows Defender a Microsoft Security Essentials automaticky deaktivují, ostatní nikoli. Proto systémovou ochranu deaktivujte ručně, pomocí níže tohoto návodu.

Jak vypnout systémovou ochranu Windows 8

  • Stiskněte klávesy Windows + I a v postranního panelu (šému) klikněte na Ovládací panely.
    Případně najeďte myší/prstem do pravého horního rohu a klikněte na Zařízení > Ovládací panely.
  • Klikněte na Windows Defender.
  • Přejděte na záložku Nástroje > Správce.
  • Odškrtněte možnost Zapnout Windows Defender

Po provedení této akce a následném pokusu o spuštění Windows Defender se zobrazí tato informace:

Vypnutý Windows Defender

 

Martin Buchta | Kategorie: Internet, IT

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!