Jak vypnout Windows Defender a Security Essentials ve Windows 8? | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Jak známo, simultánní používání dvou a více antivirových programů je cesta do pekel. Rezidentní štíty všech programů se navzájem bijí nebo neběží žádný z nich a kromě snížení ochrany počítače výrazně dochází k degradaci výkonu systému a v nejhorším případě se již ani nemusí spustit.

Windows 8 v sobě integrují Windows Defender a Microsoft Security Essentials, není tedy bezprostředně nutné používat jakoukoli další ochranu, pokud máte alespoň trochu selský rozum. V případě, že v plánu používat jiné bezpečnostní řešení, měli byste systémovou ochranu vypnout. Některá antivirové řešení, například ESET Smart Security, systémový Windows Defender a Microsoft Security Essentials automaticky deaktivují, ostatní nikoli. Proto systémovou ochranu deaktivujte ručně, pomocí níže tohoto návodu.

Jak vypnout systémovou ochranu Windows 8

  • Stiskněte klávesy Windows + I a v postranního panelu (šému) klikněte na Ovládací panely.
    Případně najeďte myší/prstem do pravého horního rohu a klikněte na Zařízení > Ovládací panely.
  • Klikněte na Windows Defender.
  • Přejděte na záložku Nástroje > Správce.
  • Odškrtněte možnost Zapnout Windows Defender

Po provedení této akce a následném pokusu o spuštění Windows Defender se zobrazí tato informace:

Vypnutý Windows Defender

 

Martin Buchta | Kategorie: Internet, IT
| Počet zobrazení: 11207

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
 

Více v ESET Remote Administrator
Jak vzdáleně odinstalovat McAfee Security Scan Plus pomocí ERA?

McAfee Security Scan Plus je bloatware, který se do počítače natáhne automaticky pokud si nedáte pozor při instalaci bezplatných aplikací...

Zavřít