Jak připojit PlayStation 4 gamepad k počítači a emulovat XBOX ovladač | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

V minulosti jsme si ukázali, jak hrát hry na počítači pomocí PlayStation 3 gamepadu. Doba pokročila, původní DualShock 3 jste dost možná rozbili v zápalu boje o zeď nebo vám stejně jako mě umřel, a nyní jste se začali poohlížet po ovladači novém. Většina velkých výrobců včetně Logitechu na výrobu gamepadů rezignovala, takže do úvahy připadají jen ovladače k herním konzolím. Pokud vás nendachnul Steam controller a dáváte přednost ovladači k PlayStationu, doporučuji při nákupu nového zvolit nový DualShock 4.

Cenový rozdíl mezi DualShockem třetí a čtvrté generace jsou necelé tři stovky a vzhledem inovacím nové generace nemá význam pořizovat si starší verzi. Ovladač k PlayStation 4 si zachovává vše dobré ze svého předchůdce jako je perfektní rozložení a držení, ale přitom přidává nové funkce – touchpad, gyroskop nebo možnost připojit k němu sluchátka. Po připojení k počítači tak můžete gamepad používat jako bezdrátovou myš.

Sony sice zprvu deklarovala nativní podporou PC, ale skutek utek a realita je jiná. Naštěstí komunita nikdy nespí a připravila vlastní ovladač, díky kterému můžete připojit PS4 gamepad k počítači. Jak na to, si hned ukážeme.

Připojujeme PS4 gamepad přes USB

  1. Stáhněte si aplikaci DS4Windows.
  2. Ve staženém archivu jsou dva soubory, DS4Windows a DS4Update. Pokud instalujete poprvé, budete potřebovat první jmenovaný.
  3. Spusťte soubor DS4Windows.exe.
  4. V zobrazeném dialogovém okně klikněte na tlačítko Installl the DS4 driver.
    DS4Windows
  5. Po dokončení instalace ovladače připojte DualShock4 microUSB kabelem k počítači.
  6. Nyní již můžete začít hrát.
  7. DS4Windows

Pokud chcete ovladač připojit bezdrátově přes Bluetooth, párovací kód jsou čtyři nuly (0000).

Aplikace DS4Windows umožňuje vytváření vlastních profilů a chování ovladače včetně mapování tlačítkem si tak můžete upravit podle svých herních potřeb. Navíc díky makrům dokážete automatizovat běžné činnosti – například po stisknutí PS tlačítka se vám může spustit Steam. Ale o tom si povíme třeba zase někdy příště 🙂


Sony DualShock 4 lze pořídít v  českých e-shopech za cenu od Kč do
(Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Martin Buchta | Kategorie: Internet, IT Počítačové hry
| Počet zobrazení: 8856

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
 

Více v ESET Remote Administrator
Jak vzdáleně odinstalovat McAfee Security Scan Plus pomocí ERA?

McAfee Security Scan Plus je bloatware, který se do počítače natáhne automaticky pokud si nedáte pozor při instalaci bezplatných aplikací...

Zavřít