Jak přidat postranní panel do Windows 8 a používat miniaplikace | Buchtič blog o IT a PC Buchtič blog

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Jak již mnozí z vás patrně vědí, postranní panel byl z Windows 8 odebrán. Ovšem pokud používáte počítač jako pracovní stroj a tedy trávíte většinu času stejně na Ploše, moderní aplikace dostupné na Windows Store pro vás patrně nepředstavují dostatečnou náhradu. Naštěstí není všem dnům konec a existuje možnost, jak sidebar do Windows 8 ručně přidat.

Stačí si stáhnout 8GadgetPack od Helmuta Buhlera o velikosti 17 MB, nechat se provést jednoduchým instalátorem, ve kterém na vás nečekají žádné toolbary (potenciálně nechtěné aplikace) ani jiný škodlivý software a poté si jen plnými doušky užívat všech výhod postranního panelu. Již v základu nabízí 50 populárních miniaplikací. Autor navíc neponechal zdrojový kód sidebaru z Windows 7 beze změny a implementoval nové funkce. Podobně jako můžete mít ve Windows 8 snapnuté dvě aplikace vedle sebe, tak můžete mít neustále na očích také postranní panel. V tomto režimu je navíc doplněn o náhledy běžících aplikací, takže se mezi nimi můžete rychle přepínat. Samozřejmě pokud vám to nevyhovuje, můžete zůstat u klasického zobrazení miniaplikací pouze na Ploše.

Pokud hledáte miniaplikaci pro Windows 7 pro své oblíbené rádio, najdete je na mém webu, jinak doporučuji povedenou moderní aplikaci Play.cz pro Windows 8.

Miniaplikace ve Windows 8

Martin Buchta | Kategorie: Internet, IT Windows
| Počet zobrazení: 11190

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
 

Více v ESET Remote Administrator / ESET Security Management Center, Internet, IT
Jak změnit umístění konfiguračních souborů souborového manažera Total Commander?

Pracujete na více počítačích, používáte souborový manažer Total Commander a nebaví vás konfigurovat každou instanci samostatně? Chtěli byste konfiguraci programu...

Zavřít