Jak přidat postranní panel do Windows 8 a používat miniaplikace | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Jak již mnozí z vás patrně vědí, postranní panel byl z Windows 8 odebrán. Ovšem pokud používáte počítač jako pracovní stroj a tedy trávíte většinu času stejně na Ploše, moderní aplikace dostupné na Windows Store pro vás patrně nepředstavují dostatečnou náhradu. Naštěstí není všem dnům konec a existuje možnost, jak sidebar do Windows 8 ručně přidat.

Stačí si stáhnout 8GadgetPack od Helmuta Buhlera o velikosti 17 MB, nechat se provést jednoduchým instalátorem, ve kterém na vás nečekají žádné toolbary (potenciálně nechtěné aplikace) ani jiný škodlivý software a poté si jen plnými doušky užívat všech výhod postranního panelu. Již v základu nabízí 50 populárních miniaplikací. Autor navíc neponechal zdrojový kód sidebaru z Windows 7 beze změny a implementoval nové funkce. Podobně jako můžete mít ve Windows 8 snapnuté dvě aplikace vedle sebe, tak můžete mít neustále na očích také postranní panel. V tomto režimu je navíc doplněn o náhledy běžících aplikací, takže se mezi nimi můžete rychle přepínat. Samozřejmě pokud vám to nevyhovuje, můžete zůstat u klasického zobrazení miniaplikací pouze na Ploše.

Pokud hledáte miniaplikaci pro Windows 7 pro své oblíbené rádio, najdete je na mém webu, jinak doporučuji povedenou moderní aplikaci Play.cz pro Windows 8.

Miniaplikace ve Windows 8

Martin Buchta | Kategorie: Internet, IT Windows
| Počet zobrazení: 9768

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
 


Doporučuji

Osobní blog Dominika Fryče

Podnikový ekonomický software Money se přizpůsobí potřebám vaší společnosti!

Pro efektivní řešení mezd je ideální komplexní mzdový systém Vema.

Tip na spolehlivý podnikový crm systém Altus Vario.

eWay-CRM je spolehlivý software pro řízení projektů. Vyzkoušejte zdarma!

Chytrý mobilní telefon Apple iPhone nabízí vysoký výkon bez kompromisů.

Chcete si vést pohodlně účetnictví online? Se službou iDoklad je to snadné!

 
Více v Internet, IT
Jak převést certifikát ve formátu .PFX do Java KeyStore (JKS) a opačně?

Těžko tomu věřit, ale Java a .NET svět jsou kompatibilní. Proto se dnes naučíme konvertovat Java KeyStore (JKS) na .pfx...

Zavřít