Jak přidat postranní panel do Windows 8 a používat miniaplikace | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Jak již mnozí z vás patrně vědí, postranní panel byl z Windows 8 odebrán. Ovšem pokud používáte počítač jako pracovní stroj a tedy trávíte většinu času stejně na Ploše, moderní aplikace dostupné na Windows Store pro vás patrně nepředstavují dostatečnou náhradu. Naštěstí není všem dnům konec a existuje možnost, jak sidebar do Windows 8 ručně přidat.

Stačí si stáhnout 8GadgetPack od Helmuta Buhlera o velikosti 17 MB, nechat se provést jednoduchým instalátorem, ve kterém na vás nečekají žádné toolbary (potenciálně nechtěné aplikace) ani jiný škodlivý software a poté si jen plnými doušky užívat všech výhod postranního panelu. Již v základu nabízí 50 populárních miniaplikací. Autor navíc neponechal zdrojový kód sidebaru z Windows 7 beze změny a implementoval nové funkce. Podobně jako můžete mít ve Windows 8 snapnuté dvě aplikace vedle sebe, tak můžete mít neustále na očích také postranní panel. V tomto režimu je navíc doplněn o náhledy běžících aplikací, takže se mezi nimi můžete rychle přepínat. Samozřejmě pokud vám to nevyhovuje, můžete zůstat u klasického zobrazení miniaplikací pouze na Ploše.

Pokud hledáte miniaplikaci pro Windows 7 pro své oblíbené rádio, najdete je na mém webu, jinak doporučuji povedenou moderní aplikaci Play.cz pro Windows 8.

Miniaplikace ve Windows 8

Martin Buchta | Kategorie: Internet, IT Windows
| Počet zobrazení: 6478

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
 • Radiofa Amater

  Asi už autor ani nikdo jiný toto téma neprohlíží, ale velmi bych uvítal pomoc : Mám stále Win8.1, podle buchtic.net jsem si stáhl 8GadgetPack a používám z nich 6. Ale po kvalitní odinstalaci (IObit Uninstaller 5.2) několika málo užívaných programů se tyto gadgety NEotvírají automaticky po startu Win, musím je vždy znovu otevřít (z kontextové nabídky). Dík předem za každý hint !
  BTW : Velmi bych uvítal možnost postovat sem i přes jiné mail. schránky, protože Gmail používám nerad – odmítá přepravovat maily s několika typy příloh, nepodařilo se mně jej integrovat do Seznam Pošťák, když se připojím z jiné IP adresy, má obavy o bezpečnost mé schránky (a než to vyřídím, vrací mně určené maily jako nedoručitelné), …

  • Dobrý den,
   v první řadě bych na odinstalaci aplikací používal oficiální způsob, který poskytuje výrobce aplikace a ne aplikace typu IObit Uninstaller. Podle uvedených informací to vypadá, že se vám odstranil záznam z „Po spuštění“. Můžete si jej buď přidat ručně, například do Nabídky Start, nebo mnohem jednodušší je přeinstalovat celý sidebar (8GadgetPack).

   • Radiofa Amater

    Dík za rady. Přeinstalace 8GadgetPack nepomohla, ale podařilo se mně ty gadgety přidat do Nabídky Start. (Zpytoval jsem paměť a nemyslím si, že by to způsobil IObit Uninstaller, používám jej bez problémů už pár let. Já jsem se předtím totiž pokoušel všemi možnými prostředky odstranit z kontextové nabídky „Otevřít v Sandboxie“ – Sandboxie jsem kvůli vyzkoušení jednoho pochybného programu nainstaloval a pak zase odinstaloval [oficiální odinstalací], ale v kontextové nabídce zůstal.) – Co byste doporučil dělat se zbytky, které po oficiální odinstalaci zůstanou v registrech ? (Po některých programech je jich dost …)

 

Více v Češtiny
Česká lokalizace Microsoft Outlook pro iOS se nepovedla

Nedávno jsme si ukázali, že outsourcování překladu aplikací a her má také své stinné stránky. Čerstvým důkazem je nově vydaný...

Zavřít