Jak odstranit reklamu z Windows Live Messengeru | Buchtič blog o IT a PC Buchtič blog

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Jak odstranit reklamu z Windows Live Messengeru

20 Čvc 2007

Určitě Vás někdy napadlo, zda by nešla reklama z WLM odstranit, a protože tu návod na odstranění reklam v oficiálním ICQ klientovi (5,6) už byl, takže nyní tu pro Vás mám návod na odstranění reklamy z kvalitního klienta protokolu MSN, Windows Live Messengeru (dále jen WLM), kterému ICQ nesahá ani po kotníky.

Odstranění reklamy provedeme pomocí utility A-Patch. A-Patch není pouze jednoúčelovým nástrojem pro odstranění reklam jako BannerKiller nebo BannerRemover pro ICQ, ale umí také přidat další hry, odstranit nepotřebná tlačítka a další položky, které mohou překážet nebo jsou zbytečné, protože je nepotřebujete. Jak jsem uvedl, nejedná se o laciný nástroj, takže všechny provedené změny lze bezpečně vrátit.

A-Patch úvodní obrazovka

A-Patch podporuje 71 možností jak si WLM upravit. Z toho 30 v kontakt listu, 31 v okně zprávy a dalších 6 ve skupině různé, mezi které patří např. instalace pluginu do Winampu pro zobrazování aktuálně přehrávané zprávy jako stavová zpráva ve WLM. Ovládání programu je jednoduché a ke každé položce je popis dostupný popisek, co ta či ona funkce způsobí. Na závěr jen kliknete na Apply, předtím se ujistěte, že je WLM vypnut, a poté si už jen můžete vychutnávat komfort bez reklam a zbytečných tlačítek.

Výhodou je podpora uložení/načtení předdefinovaných nastavení, takže pokud neumíte moc dobře anglicky, tak jsem pro Vás připravil nastavení, které odstraní všechny reklamy, stahujte tady. Stažený archiv rozbalte do libovolné složky a v programu soubor s příponou *.ads načtěte pomocí tlačítka Load settings.

A-Patch je jednoznačně kvalitní nástroj se spoustou možností a pomocí něj si přizpůsobíte WLM svým potřebám. Navíc je dostupný také pro poslední beta verzi s označením 8.5. Pokud si chcete prohlédnout jak může po úpravě Liveko vypadat, mrkněte se sem. Kontaktů mám málo, protože MSN je málo rozšířené. Pokud MSN máte a nemám na Vás kontakt, dejte vědět.

Martin Buchta | Kategorie: Internet, IT

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!