Jak nainstalovat a aktivovat čisté Windows 8 pomocí upgrade klíče | Buchtič blog o IT a PC Buchtič blog

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Jak nainstalovat a aktivovat čisté Windows 8 pomocí upgrade klíče

8 Pro 2012

Pro přechod na Windows 8 není vhodnější doba. Upgrade licence vás vyjde v přepočtu dle kurzu eura na příznivých 780 Kč, ostatně přesvědčte se sami na webu Windows, takže pokud nepotřebujete krabici, neutrácejte více než je třeba.

Ovšem Microsoft poněkud zkomplikoval situaci všem, kteří si zakoupili upgrade licenci a chtějí provést čistou instalaci. V takovém případě aktivace Windows selže a obdržíte kód chyby 0xC004F061. V překladu to znamená, že nelze použít licenční kód určený pro upgrade na čistou instalaci systému. Přitom ve Windows 7 byla licenční politika v tomto ohledu výrazně volnější.

Jak aktivovat čistou instalaci Windows 8?

Patrně každého napadne provést čistou instalaci stávajícího systému a následně spustit instalaci Windows 8. Naštěstí existuje mnohem jednodušší způsob, kdy stačí jen drobná úprava systémového registru.

  1. Otevřete RegEdit (Editor registru)
  2. Přejděte do sekce HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Setup\OOBE
  3. Upravte hodnotu záznamu MediaBootInstall z 1 na 0

  4. Spusťte příkazový řádek (cmd) jako správce a zadejte příkaz slmgr /rearm
  5. Restartujte počítač
  6. Přejděte na aktivaci Windows (Tip: pro rychlé vyvolání aktivačního dialogového okna zadejte do příkazového řádku slui 3)
  7. Zadejte znovu zakoupený licenční klíč
  8. Užívejte si plně aktivovaných Windows 8 🙂
Martin Buchta | Kategorie: Internet, IT Tipy Windows

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!