K čemu je DLNA a jak sdílet video a foto napříč sítí | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

K čemu je DLNA a jak sdílet video a foto v celé domácnosti

9 Srp 2011

DLNAPoslední dobou již drtivá většina spotřební elektroniky podporuje připojení k internetu, ať již kabelem nebo bezdrátově. Když tedy máme kupříkladu televizi zapojenou v naší domácí síti, nebylo by skvělé přehrávat si na ní multimediální obsah, který máte uložen na počítači bez nutnosti propojovat zařízení HDMI/DVI/VGA kabelem nebo jej vyplovat na optická média? Co se vlastně skrývá za magickou zkratkou DLNA, kterou čím dál častěji můžete najít ve specifikacích a obalech zařízení?

Již před několika lety, konkrétně osmi, dalo Sony společně s dalšími výrobci hlavy do hromady, a uložili si za cíl ustanovení standardu pro poskytování multimediálního obsahu. A tak v roce 2003 vnikla Digital Living Network Alliance neboli DLNA.

Jak to funguje

Jistě se ptáte, jak to celé funguje a zřejmě se domníváte, že je to celé složité? Naopak, pro vás jakožto uživatele je to jednoduché a do technických podrobností se tu pouštět příliš nebudu. Prostě jen spustíte DLNA server a následně se k němu kupříkladu z mobilního telefonu pomocí WiFi připojíte. Poté již procházíte složky stejně jako počítači a můžete si přehrát videa nebo prohlédnout fotografie přímo ve svém telefonu.

Rozjíždíme DLNA server pod Windows, Mac OS a Linuxem

To je pěkné, ale kde takový DLNA server vezmu? Když pomineme fakt, že jej můžete provozovat například na síťovém úložišti, lze jej rozjet také na počítači. Aplikací pro vytvoření DLNA serveru, který vám umožní streamovat obsah do kompatibilních zařízení v síti, je pro každý operační systém dostatek, ale osobně vám doporučím PS3 Media Server. Jak název napovídá, původně byl primárně určen pro streamování obsahu do konzole PlayStation 3, ale jak jsme si již řekli, DLNA je standard, takže není problém přehrávat videa či fotky kupříkladu na XBOXu 360 nebo jiných zařízení. PS3 Media Server vynikají svým jednoduchým rozhraním, kdy jej stačí jen spustit a vybrat složku, kterou chcete sdílet. Pro pokročilé uživatele je tu také možnost nastavit kvalitu výstupu a další drobnosti a navíc je dostupný také pro Mac OS a Linux.

PS3 Media Server

Nyní již budete vědět, co tato čtyři písmena znamenají, když je zahlédnete ve specifikacích nebo na obalu zařízení a k čemu je dobré vybírat zařízení s touto certifikací. I když zařízení schopných přístupu k internetu, ale zároveň bez podpory DLNA mnoho nebude, jelikož dle posledních informací (červen 2011) je v alianci na 245 výrobců a jejich počet neustále narůstá.

Nepopírám, že má standard chyby a je dost možné, že narazíte na formáty nebo funkce, které nejsou podporovány, ale přitom byste je ocenili. Hold prosazování nových věcí je vždy běh na dlouhou trať, ale při pohledu do roadmapy DLNA standardu se máme na co těšit. Tak jako tak, může být rádi, že vůbec tato aliance vznikla a výrobci se rozhodli spolupracovat pro blaho nás uživatelů. Dnes se tak bez nějakých větších komplikací dorozumí většina zařízení od rozdílných výrobců, což dříve, kdy každý prosazoval své proprietární řešení, bylo nemyslitelné.

DLNA

DLNA mi nefunguje

Pokud jste si na počítači rozjeli vlastní DLNA server, ale s žádným zařízením se k němu nemůžete připojit, problém bude pravděpodobně následující. Buď jste nepovolili DLNA server ve vašem firewallu a nebo nemáte v routeru zapnut protokol UPnP.

Nebo máte jiný problém a nevíte, jak se připojit k DLNA serveru? To vám mohu dát jen obecnou radu, podívejte se do manuálu vaší spotřební elektroniky. V případě elektroniky od LG (televize, přehrávače atd.) najdete tuto možnost v menu pod položkou „Moje média“. U smartphonů Samsung s operačním systémem Bada se aplikace pro přístup k DLNA serveru jmenuje „Allshare“. V případě Windows Mobile toto zajišťuje aplikace „Connected Home“. Pro zařízení s Androidem a také iOS (iPhone, iPad) doporučuji stáhnout aplikaci „iMediaShare“.

Dále doporučuji článek na AVManii, DLNA pro začátečníky – jak doma sdílet videa, fotografie, hudbu

Martin Buchta | Kategorie: Internet, IT
| Počet zobrazení: 44994

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
 • Chmelda

  Díky za článek, určitě mi to trošku osvětlilo, co to vlastně DLNA je. Mohl by jsi se třeba příště věnovat síťovým diskovým úložištím – např. možnosti jejich použití, konfigurace?

 • [1] Není zač. Tuto tématiku mám také v plánu.

 • soc

  Dobrý den,

  jen jsem se chtěl zeptat: pokud mám DLNA tak soubor který vidím v TV přehrává PC nebo TV?

 • jogstr

  Podobný dotaz, TVP SHARP LE632E údajně podporuje Internet. Mám O2 s modemem připojeným na TVP přes LAN.
  PC mně nezajímá, co lze pak na TVP. Je to třeba aktivovat, chová se to zatím tajemně? Mobil N95 přes wifi potřeboval jen číslo modemu. Díky:

 • [3]: Soubor je přehrávan vždy koncovým zařízením
  [4]: Zkuste problém specifikovat. Nevíte jak nastavit připojení k sítí, spustit webový prohlížeč nebo webové služby, které televize podporuje? Podívejte se do návodu k vaší televizi.

 • jogstr

  Díky. Problém byl v modemu, přestože má konektor označený TV, tak se k TV připojuje jen pro sledování TV z LAN.Pro Internet je konektor označený @.TVP to ale nehlásil.Jinak Internet chodí slušně. Jenom TVP Sharp má tak nesmyslné ovládání, že třeba na -sleep- je třeba 17 stisků tlačítek, občas po startu zamrzá.Chtěl jsem ale s DVB-S a DVB-T a to pak není moc na výběr. TVP je již značně komplikovaný, to vývojářům nezávidím.

 • [6] To je pravda, ale jednotlivé porty O2 modemů je možné konfigurovat dle potřeb. Rozhodně není pravdou, že DVB-T i DVB-C tuner mají jen stroje značky Sharp. Například o mnohem kvalitnější LG je již nabízí řadu let.

 • lukypav

  Budu pořizovat UPC internet.Mám TV LG.Chci koupit USB/DLNA(AN-WF100).Je výhodnější vzhledem k tomuto USB/DLNA použít Wifi modem UPC, nebo stačí připojení k PC kabelem?Bude komunikovat USB přímo s  Wifi modemem ?Děkuji

 • [8]: Pokud nemáte v plánu streamovat přes WiFi videa v HD rozlišení, WiFi vám bude stačit. Pokud máte tu možnost a nemáte to od routeru/modemu daleko, doporučuji připojit TV kabelem.

 • Ruda

  Dobrý den. Již delší dobu řeším problém zobrazení fotek na mé PS3 ze síťového disku WD (po ethernetu). Dříve vše fungovalo OK, ale po některém upgrade SW PS3 (3/4 roku?) se fotky načítají strašně dlouho, (už i jejich ikony) první fotka pár vteřin, druhá déle atd, pátá již minuty = prohlížení tak nelze prakticky použít. HD video ze stejného disku WD funguje OK = sítí to není. Myslel jsem že je to diskem = koupil jsem nový ale chová se úplně stejně. Předem děkuji za pomoc.

 • [10]: Shodou okolností mám doma podobnou, možná úplně stejnou konfiguraci. S prohlížením fotografií na PS3 nemám problém a tento jev nepozoruji. Jaký server a jakou verzi používáte na pevném disku?

 • Ruda

  Dříve jsem taky neměl problém a byl dlouho velice spokojen s provozem na disku 1 . . . po neúspěšných pokusech o nápravu jsem koupil druhý a problém je zde stejný:
  Síťový disk 1 = WD 1TB MyBookWorldEditionNetworkStorage
  Síťový disk 2 = WD 3TB MyBookLiveNetworkStorage
  Síť = ethernet – Switch D-Link 1000M

 • Ruda

  . . .
  Na disku 1TB MyBookWorldEditionNetworkStorage jede
  Twonky media server 5.1.9 .. tam jsem zkoušel všelijak měnit nastavení
  Na disku WD 3TB MyBookLiveNetworkStorage jede rovněž
  Twonky media 5.1.9 . . nic jsem neměnil
  . . . jen opakuji, HD video ze stejných disků funguje OK
  . . . na PC (login na disk, do Twonky a zde volání fotek) vše funguje dobře . .

 • Ruda

  . . . tak jsem ještě hledal a něco našel, je to zřejmě způsobeno rescalingem, který přetíží procesor = potřebuji na twonky vypnout rescaling, tak aby dodával fotky v plné velikosti. Ve starších verzích twonky to je v:
  Advanced Setup/Miscellaneous)=Disable photo rescaling
  (viz http://wdc.custhelp.com…Law%3D%3D )
  Ale 5.1.9 už tuto možnost v menu nemá.
  Asi by měl jít použít nějaký příkaz, následující ale nefunguje (můj WD je na 192.168.1.100)
  http://192.168.1.100:9000…scale=1
  (viz http://www.twonkyforum.com/viewtopic.php?f=6&t=6013 )
  🙁

 • [14]: Rescaling nepoužívám, ale ten je podle v jakékoli verzi Twonky. Jinak osobně používám nejnovější 6.0.37

 • x

  [5] Jen upozornuju, ze to pravda(ze video prehrava koncove zarizeni) sice je, ale tak napul. DLNA obsahuje i moznost rekomprese/prevodu formatu a to tak, aby to cilove zarizeny bylo schopne prehrat/zobrazit. Zdaleka ne kazdy server toto podporuje. Zarizeni by melo serveru sdelit jake formaty podporuje a server to pak muze do nektereho z nich prevest, coz pak znamena, ze ono PC bude (pokud to vykonove zvladne) vlastne film dekomprimovat a zaroven komprimovat do jineho formatu.

  Jinak doporucuju si zarizeni (nejspis prevazne TV) nechat predvest na vlastnim filmecku, nekdy byva problem s tim, ze se sice DLNA chlubi, ale podporovane formaty jsou … (= bez rekomprese to skorem nic neprehraje).

 • [16]: To máte pravdu, jak již zmiňoval kolega výše, některé servery podporuji kompresi obrázků a případně videa. Ale v praxi je výsledek nepoužitelný a osobně to nedoporučuji.
  Pokud nekupujete noname zařízení, tak s podporou formátů nebývá problém.

 • Petr Balvín

  Dobrý den, mám tv LG a k té byl NERO MEDIA HOME4. Měsíc co mám TV tak vše fungovalo normálně. Teď aniž bych udělal jakékoliv změny v síti se DLNA na televizi neobjevuje. Musím neustále experimentovat jako odpojovat televizi od sítě, vypínat NERO a znovu spoštět, restartovat PC atd. Někdy to naskočí někdy ne. Nemá někdo podobné problémy s tímto programem? Jsem v podstatě uživatel a samotné problematice nerozumín. Děkuji předem za případnou pomoc

  Petr Balvín

 • [18]: Zapomeňte na Nero a zkuste například zmiňovaný PS3 Media Server (rovněž v češtině). Samozřejmě doporučuji aktulizovat fw routeru i televize

 • Mira

  Dobry den,
  SW AllShare od Samsungu je dobry v tom, ze ma take prehravac videa, ktery umi spustit prehravani do TV a pote napr. i preskakovat pasaze v ramci filmu (to pres dalkovy ovladac TV bohuzel nejde). Nevite, jestli ma podobnou funkcionalitu i nektery DLNA server ? Mam totiz Linux a AllShare je pouze pro Windows (pres Wine se udajne rozbehnout neda). Zatim pouzivam DLNA server TVMOBiLi, ktery funkci prehravace nema.

  Diky

 • Mira

  Beru zpet. Nakonec jsem zjistil, ze ovladac na TV preci jenom umozuje posouvani videa pusteneho pres DLNA :).

 • vaclav

  zdravim , chci se zetat, koupil jsem si NAS disk verbatin 1TB (USB+LAN) a chci si vytvorřit jakousi filmotéku, kterou bych měl na disku, a mohl ji sledovat na jakym kolik počitači v sití a nebo na TV samsung UE32C6000.
  no a kde je problem:
  disk jsem připojil do routeru , nastavil atd.. v každym PC, připojil sítovou jednotku , a nahral jsem do disku film, na kazdym PC film v pohode prehraju, ale na TV nikoliv, na TV se mi ani disk nezobrazuje. disk mam také pripojený prej sítový kabel do routeru, ale nevím kde je chyba, na technickým mi řekli, právě něco s DLNA serverem nebo neco takoveho ale vubec nevim jak to nastavit a hlavne kde, tak snad byste mi mohli poradit. díky 🙂 , kdyžtak prosim na email 🙂

 • vaclav

  oprava!

  zdravim , chci se zetat, koupil jsem si NAS disk verbatin 1TB (USB+LAN) a chci si vytvorřit jakousi filmotéku, kterou bych měl na disku, a mohl ji sledovat na jakym kolik počitači v sití a nebo na TV samsung UE32C6000.
  no a kde je problem:
  disk jsem připojil do routeru , nastavil v každym PC, připojil sítovou jednotku v "tento počítač", a nahral jsem do disku film, na kazdym PC film v pohode prehraju, ale na TV nikoliv, na TV se mi ani disk nezobrazuje. disk mam také pripojený prej sítový kabel do routeru, ale nevím kde je chyba, na technickým mi řekli, právě něco s DLNA serverem nebo neco takoveho ale vubec nevim jak to nastavit a hlavne kde, tak snad byste mi mohli poradit. díky 🙂 , kdyžtak prosim na email 🙂

 • gemby

  zdravim,
  potrebovak bych od vas radu ohledne zprovozneni serveru DLNA. mam LG 47LV5500 a puvodne jsem mel zakoupeny i WIFI LG AN-WF100. bohuzel jsem zjistil, ze vykon totoho zarizeni je nedostatecny (nestabilni signal) a tak jsem se rozhodl tento adapter vratit a propojeni resit alternativnim zpusobem.
  doma mam router (AP)TL-wr741nd, kterym bezdratove sirim signal po byte k notasum.
  TV jsem propojil novym routerem clientem TL-wr543g, ze ktereho vedu ethernetovy kabel do TV (cili client prijima signal bezdrative a pak jej kabelem prenasi do TV). internet na TV pri tomto zapojeni funguje v pohode, ale DLNA server nejde – TV neni v siti videt a nemuze se tak navazal spojeni s nero Med.home. lamu si s tim hlavu proc to nejde, protoze kdyz jsem vzal router (AP) a zapojil jsem ho k TV kabelem tak DLNA funguje v pohode. predpokladam ze problem je nastaveni routeru clienta, ale bohuzel moje znalosti nejsou dostatecne, abych to spravne nastavil. diky predem za odezvu. gemby

 • [24]: Do jisté míry jste si odpověděl sám. Problém bych skutečně hledal v druhém routeru a zaměřil bych se zpočátku na to, zda na něm máte také zapnutu službu UPnP.

 • pajk

  Mel bych dotaz na ktery jsem nikde nenasel odpoved. Da se pres DLNA take sledovat online stream typu.archiv ceske televize, nova, prima a dalsi onoline porady. Stahnout se to neda ale jestli je moznost se na to divat zaroven pres DLNA – v obyvaku mam plazmu Panasonic S30E. dekuji

 • [26]: Bohužel. Sledovat online streamy byste mohl, pokud by televize měla vestavěný internetový prohlížeč.

  • pepa

   A co přes PS3 media server?Ale nevím jak online stream do PS3MS dostanu?Díky za odpověď

 • Jan

  Dobry den, moc vas prosim o radu. Mam TV Samsung UE40D5500. Potrebuju abych se pres utp kabel dostal do pameti pocitace. Abych mohl prehravat filmy ulozene na disku pocitace v televizi. Zkousel jsem uz vsechno mozne a nedari se mi to zprovoznit. Mam notebok ktery je pripojen pomoci wifi co mame v baraku spolecny. Z pc vednu utp do routeru a z routeru do TV. Muzete mi prosim nekdo rict jak na to, Tv se do site pripoji ale dal nic, net zdilet nejde a tv taky zadny pc nenajde

 • DAN

  Zdravím,
  mám TV Sharp Aquos Quatron a pokoušim se zprovoznit DLNA přes PS3 Media Server nebo TVMOBILI ale marně. Na televizi se doatanu do souborů, ale po otevření jsou prázdné.
  Neví někdo co dělám špatně?

 • Mastin

  Zdravim.
  Mam dojem, že už to tu někdo psal, ale známej má Vieru propjenou s pc. Použitý SW: Twonky media server.
  Na klasickym D-link routeru to běhá v cajku, ale u O2 routeru to nejde.
  Někdo tu psal, že se lanka z televize se má zapojit na výstup routeru s označení TV.
  Zítra to skusím, ale neměl někdo stejný problém s O2 ADSL modemem?

 • [30]: Pokud je televize zapojená k O2 routeru na port nastavený jako TV, tak by měla být přístupná skutečně jen televize, ale nikoli služby v rámci vlastní sítě.

 • Jarous

  Mám taky SHARP QUATRON a stejný problém jako DAN, poradí někdo? Dík

 • tomkim

  mám Lg37LV570s internet od UPC mam problem s DLNA pouzil jsem uz neromedial4 co bylo u TV i PS3 co doporucujete a stale nic.Propojeni mam z routru do wifi a z wifi do TV. TV ale nekomunikuje.

 • Zbyněk Vondráček

  Zbyněk,zdravím,možná jsem to celé až tak nepochopil ale ptám se. DLNA si musím odněkud stáhnout nebo jak,mám 3D televizi Samsung a 3D Blu-Ray přehrávač, oboje s připojením na internet. Dá se touto cestou buď z TV. nebo přehrávače (přes DLNA) dostat do mého PC ? Jde mi oto že já musím nahrát cokoli co chci pustit na TV. na externí disk a pak připojit na TV.a nebo přehrávač. Šlo by přes DLNA tahat videa a fotky přímo z počítače? Též by mě jen tak mimo mísu zajímalo jestli existuje nějaký BD přehrávač který umí číst data (Vypálit BD z internetu na médium jde pouze jako data) bez toho aby se předělával na MKV nebo DVD.Můj přehrávač data číst neumí. Dík za vysvětlení.

  • Soused

   Na PC spusťte Windows Media Player a v levo nahoře najdete nastavení vysílání datového proudu, tam si projděte nastavení a aktivujte sdílení knihoven do domácí sítě a vysílání datového toku. Všechna zařízení propojte do domácí sítě aby na sebe tzv. viděly a pak už jen na přehrávači, nebo TV najděte v menu položku Media server (nebo podobně nazvanou) a tam už byste měl vidět media server s názvem Vašeho PC kde již snadno procházíte knihovny počítače a můžete si pouštět vše co je podporováno přehrávačem či TV (některá zařízení mají omezené kodeky a nepřehrají méně rozšířené formáty)

 • [33]: Jaký máte router? Máte na něm povolenu službu UPnP?
  [34]: Stáhněte si zmíněný PS3MediaServer a z něj sdílejte multimediální obsah, který si následněte spouštějte ať již skrz BD přehrávač nebo televizi.

 • Dusan

  Zdravím, mám obdobný problem s TV LG 37LV570S jako (33). Po připojení kabelu od routeru (WT-2000USB/Pci od OvisLink) tv nekomunikuje, když odpojím kabel od TV a připojím na PC je internet dostupný. UPnP je v routeru povoleno. Router na 4x switch (1x PC, 1x TV) a Wifi. Všechny PC i mobil se na internet připojí jenom TV nic.Díky za radu.

 • J.V.

  Ze stránky http://www.ps3mediaserver.org/ jsem si stáhnul verzi 1.52.1, nainstaloval a AVG mi ten program přesunulo do virového trezoru.
  Má někdo podobnou zkušenost?

 • [37] Doporučuji začít používat jiný antivir

 • J.V.

  Díky za odpověď.

 • Moc zajímavý článek.

 • Richard

  Já mám úplně opačný problém: Zakoupil jsem televizor Samsung UE32D6570 a její spolupráce s mým síťovým NAS serverem Synology Cube Station CS407e byla naprosto dokonalá okamžitě po připojení do mé domácí LAN sítě. Televizor byl schopen okamžitě ze serveru přehrávat přímo všechny filmy včetně titulků, hudbu i zobrazovat fotografie. Bohužel, to trvalo jen týden. Po týdnu najednou nabídka serveru z televizoru zmizela a jediné, co mi technická podpora Samsungu dokázala poradit bylo, abych televizor zresetoval do továrního nastavení. Udělal jsem to a skutečně to pomohlo! Najednou televizor server zase viděl a přehrával z něj všechny filmy bez chyby. Bohužel, tentokrát to trvalo jen hodinu. Po ní se propojení mezi NAS serverem a televizorem zase přerušilo. Technická podpora Samsungu mi oznámila, že mi už více nedokáže pomoci. Dle mého názoru ale musí být problém v televizoru, když jeho reset pomůže. Něco se v něm pravděpodobně přepne, ale nastavení jsem prolezl úplně celé bez toho, že bych odhalil nějakou příčinu. V televizoru není ohledně nastavení sítě moc možností. Zkoušel jsem spojení jak přes LAN po kabelu, tak přes wi-fi, dynamickou i pevnou IP adresu televize funkce AllShare zapnutá, ale výsledek stále stejný, tedy nulový. Když jsem nainstaloval prográmek AllShare PCSW do PC, tak si mohu ze serveru do TV filmy sice posílat, ale to už není tak elegantní, jako přímé propojení NAS serveru s televizorem bez potřeby zapínat žádný počítač. Prolezl jsem i nastavení routeru a jeho firewallu. UPnP zapnuto, firewall vypnut a přesto televize server už nevidí, ač ho na začátku nejen viděla, ale dokonale s ním spolupracovala. Už si nevím rady. Přeci nemohu pokaždé, když si chci ze serveru pustit film, resetovat televizor. Resetem přijdu vždy o celou konfiguraci televizoru a to je hodina práce. Celá konfigurace televizoru se zálohovat nedá. Musím konstatovat, že mě firma Samsung velmi zklamala, hlavně svou technickou podporou, či spíše nepodporou. Můj server je certifikován pro AllShare/DLNA. V takovém případě Samsung garantuje spolupráci, ale ta ve skutečnosti nefunguje.

 • Qork

  Dobrý den, mám Panasonic G20E a PS3 media server. Nasdílený adresář mi televize najde, film začne přehrávat, ale titulky zobrazí 2x a to přes sebe, takže jsou nečitelné. Nechápu, když je vypnu v PS3 media serveru vypnou se oboje, to samé když udělám v TV…prosím o radu. Jinak PS3 doporučuju.
  díky za radu

  • alex

   Měl jsem stejný problém, ale pak jsem přišel na to, že titulky v PS3 se dají nastavit jednak v Nastavení transkodování/Obecné nastavení transkodování a také v MEncoder Video a tak jsem jedno fajfkování odstranil a už mám jen jedny.

 • Herczegh Štefan MUDr

  Mám prijmač Sony KDL 46 NX podporuje DLNA aj internet,neviem ako pripojiť Macbook vypisuje že nepodporuje toto zariadenie,čo robiť,ďakujem

 • Buchtič

  Richard: Doporučuji televizor vrátit a pořídit si jiný, jelikož jde o vadu.
  Herczegh Štefan MUDr: O jaké propojení vám přesně jde? PS3 Media server pro Mac OS je dostupný.

 • Zdravím, nevíte zda se dá do nějakého typu TV dá vnutit například vzdálený DLNA server ? Tedy, že ho mám někde v internetu na veřejné IP. Thx

  • Pokud jsem vás dobře pochopil, máte na místě A běžící NAS a k němu byste se chtěl z místa B vzdáleného např. 800km připojit vaší televizí? Protože nejdou obě zařízení ve stejné síti tak je to nemožné. Za určitých okolností by to mohlo jít, ale u žádné TV nemáte přístup k nastavení sítě. Proto v tomto případě je řešení jedině HTPC nebo jiná smart krabička.

 • samsung smart

  Zdravim vasmoja otazka znie: tv Samsung so sluzbou SMART TV a aplikaciou allshare je pripojeny kablom do internetovej siete k tv je taktiez pripojene USB a Externy hardisk je mozne aby sa sikovny hecker nabural na nosice dat ak pozna niekto odpoved piste.dakujem

  • Není mi jasné co tím sledujete. Obáváte se o bezpečnost svých dat schovaných za routerem nebo získání přístupu do vaší sítě skrz „děravou“ smart TV aplikaci?

 • pepa

  Sledovat online streamy byste mohl, pokud by televize měla vestavěný internetový prohlížeč……..Ptám se a co přes PS3 media server?Ale nevím jak online stream do PS3MS dostanu?Díky za odpověď

 • Martin

  Koupil jsem LAN ovladač s relé V2,0 s tím,že jeho připojení do sítě bude automatické po zadání jeho IP,ale vůbec se mi nikde neukáže,co dělám blbě?

  • Dobrý den,
   můžete blíže specifikovat o jaký ovladač a s jakými funkcemi by mělo jít?

   • Martin

    Oficiální název je LAN ovladač s relé V2,0,což je vlastně WEB server pro domácí automatizaci.Popis je na http://www.i4wifi.cz

 • Procházka Martin

  DLNA není žádný problém,streaming videa,fota a hudby z mobilu či pc i na nechytrou tv je primitivní. Ale mě by zajímalo jak na obyčejnou LCD LAN připojení streamovat z pc do tv youtube. Dnes to umí přes DLNA i obyčejny Android mobil a to třeba Flipps HD. Najedu na youtube ,vyberu video a pustim do tv v domací síti, LG ma podobný , a je tucet takových pro android ale nekde jsem nenašel pro pc alternativu kde bych jednoduše spustil proram, najel na kanal YT našel klip a po kliknutí se objevilo kde to chci přehrát jako viz Flipps hd ,ten mi vyplivne nabídku že mám v síti TV a do ní to pustím, a připomínám není to smart tv ale obyč LCD s DLNA připojením

  • Jarda

   Zdravím.Toto jsem taky řešil a koumal a je to jednodušší,než se zdá.Já jsem najel na TV(PANASONIC) do aplikace youtube a tam v nastavení je možnost přidat další zařízení.Tam vyjede kód,kterej je třeba zadat na adresu http://www.youtube.com/pair ( měl by tam být i návod ) a hotovo…mám v youtube stejný tlačítko jako v androidu a hned sdílim videa do TV.Doufám,že to aspoň někomu trochu pomůže.

   • Procházka Martin

    Děkuji za radu, jen to nechapu s tim najel jsem do tv.Asi mluvíte o smart tv ? Ale ja mam LG 3D smart ale není

 

Více v Češtiny
Česká lokalizace Microsoft Outlook pro iOS se nepovedla

Nedávno jsme si ukázali, že outsourcování překladu aplikací a her má také své stinné stránky. Čerstvým důkazem je nově vydaný...

Zavřít