Jak na blokování reklamy v Opeře | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Jak na blokování reklamy v Opeře

10 Říj 2005

Pokud se vám líbí plugin AdBlock ve Firefoxu pro blokování reklamy a chybí vám něco podobného v Opeře, tak čtěte dále.

Pro filtrování reklamy Vám postačí soubor filter.ini v Document and Setings\uživatel\Data aplikací\Opera\profile. Ale aby jste nemuseli tento soubor vytvářet a psát do něj odkazy reklam, tak si stáhněte Opera Ad Filter. Po nainstalování a spuštění si stáhněte seznam stovek adres (Internet->Get our Ad Server List). Pro blokování i českých reklam si stáhněte filter.ini od MARINAKXe.
Pokud by jste chtěli přidávat vlastní reklamy kliknutím na reklamu, tak si stáhněte WebDev_Menu_V1.2.ini. Soubor na kopírujte do Doc&Set/Opera/profile/menu a doplňte do něj následující řádky:
[Image Link Popup Menu]
—4
Item, „Zablokovat tento odkaz / reklamu“ = Copy image address & Execute program, „C:Program Filesoperafilteroperaadfilter.exe“

Samozřejmě si upravte cestu. Nyní se Vám v kontextovém menu zobrazí odkaz Zablokovat tento odkaz / reklamu a při jeho aktivaci se spustí automaticky Opera Ad Filter, odkaz se zkopíruje do schránky a po stisku Ok se zařadí do filter.ini. Jak jednoduché a účinné :-).

Update

Tohle už je offtopic. Opera v sobě už obsahuje funkci pro blokování obsahu, pomocí níž si zablokujete jaké reklamy chcete.

Martin Buchta | Kategorie: Internet, IT
| Počet zobrazení: 4147

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
 

Více v ESET Remote Administrator
Jak vzdáleně odinstalovat McAfee Security Scan Plus pomocí ERA?

McAfee Security Scan Plus je bloatware, který se do počítače natáhne automaticky pokud si nedáte pozor při instalaci bezplatných aplikací...

Zavřít