Jak aktualizovat Samsung, Nokia, HTC na Windows Phone 7.8 | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Jak aktualizovat Samsung, Nokia, HTC na Windows Phone 7.8

1 Úno 2013

Windows Phone logoJak jistě víte, již téměř rok jsem majitelem chytrého telefonu s operačním systémem Windows Phone. Překvapivě mě systém neomrzel a nemám chuť přejít. Zřejmě jsem již vyrostl z tzv. geekovského komplexu a skutečně nemám chuť trávit s konfigurací zařízení, které používám každý den, několik hodin. Navíc neustále řešit problémy s nekompatibilitou aplikací, samovybíjením zařízení a v rámci kondice zařízení neustále provádět hard reset není nic pro mě. Pojďme se podívat, jak získat aktualizaci na Windows Phone 7.8

Windows Phone je moderní systém, který vás neotravuje nesmysly a telefon s tímto systémem využíváte tak, jak potřebujete. Největší jeho devizou je rychlost, kdy v této oblasti jej málo které zařízení s jakýmkoli mobilním operačním systém překoná, Ne nadarmo pořádá Microsoft od letošního CESu akci „Sejmul mě Windows Phone“, která v těchto dnech probíhá po obchodních domech napříč celou Českou republikou. Svižnost je zajištěna díky uzavřenosti platformy podobně jako iOS, což s sebou sice nese momentálně několik omezení, ovšem ty drtivou uživatelů netrápí.

Nízká penetrace (2 % celého trhu chytrých telefonů dle nejnovějších dat Gartnera) je dle mého názoru způsobena negativní zkušeností s Windows Mobile stejně tak představou, že BSOD a restarty budou na denním pořádku stejně jako před 14 lety v případě Windows 98. Bohužel zařízení s WP ke svému běhu nepotřebují dvou, čtyř nebo osmi jádrové procesory, což může být pro někoho důvod jej nekoupit, jelikož přeci čím víc jader, tím víc výkonu. Jenže Windows Phone jsou rychlá na pouhém jedno jádru a v důsledku toho nabízí mnohem vyšší výdrž baterie (4 dny v případě Omnia 7). Do budoucna má platforma Windows Phone našlápnuto slibně, jen to chce uživatelům ukázat, že skutečně existuje systém, který je jednoduchý a je to ta pravá volba.

Mimochodem, reakce okolí (bez ohledu na platformu) při prvním kontaktu s Windows Phone je zhruba následující: „Wau, to je neuvěřitelně rychlý systém.“ Stejně tak se jim líbí unifikované Metro, živé dlaždice nebo jednotné ovládání všech aplikací. Záhadou mi zůstává, proč setrvávají u stávajícího přístroje, který jim nevyhovuje.

Jak získat aktualizaci Windows Phone 7.8

Jelikož se v mém okolí množí zařízení s Windows Phone a přibývá emailových dotazů ohledně aktualizací na Tango, rozhodl jsem se zveřejnit také na svém blogu návod, kterým lze smartphone aktualizovat dříve, než by to bylo dle nastavených vln možné. Nejedné se o žádné flashování ROMky ani instalaci CABů a nepřijdete o žádná data. Celý postup je korektní a probíhá přes Zune

Připojte telefon a zapněte Zune. Přejděte do Nastavení->Telefon a vyberte možnost Aktualizace. Pokud vám Zune zahlásí, že máte nejnovější aktualizaci, jsou dvě možnosti, buď ji skutečně máte, nebo na vás ještě nedošla řada. Nyní přichází na řadu malý trik, na který je nutný postřeh (patrně těžko realizovatelné po návratu z oblíbené hospody).

 1. V Zune se přepněte na jinou položku než Aktualizace
 2. Připravte si způsob, jakým vypnete internet (vytažení síťového kabelu, HW tlačítko, softwarově skrz Ovládací panely->Centrum sítí->Síťové adaptéry)
 3. Přejděte zpět na položku Aktualizace
 4. Vypněte internet
 5. Vyčkejte než Zune provedete kontrolu
 6. Při úspěšném pokusu zapněte internet
 7. Aktualizujte zařízení

Obdržíte-li hlášku, že „Aktualizace nelze momentálně zkontrolovat“, byli jste příliš rychlí. V tom případě vraťte na bod 1 a před vypnutím internetu vyčkejte trochu déle. Naopak pokud získáte hlášku, že je telefon aktualizovaný, byli jste pomalí. Při správném načasování dostanete klasické oznámení o dostupnosti nové aktualizace.

 

Nejnovější aktualizace pro Windows Phone 7.8 přístroje:  7.10.8862.144

Potřebujete poradit s aktualizací smarpthonu? Kontaktujte servis PC.

Windows Phone 8

Současná zařízení aktualizaci na Windows Phone 8 dostanou, jen Microsoft s partnery zvolil špatnou marketingovou strategii. WP8 pro zařízení první (Samsung Omnia 7 a druhé generace (HTC Titan, Nokia Lumia, Samsung Omnia W) se budou jmenovat Windows Phone 7.8. Automaticky to tak působí, že získají něco míň, protože jednoduchou matematikou dojde každý k závěru, že 7.8<8. Samozřejmě, že softwarovou aktualizací nezískají podporu NFC ani možnost rozšíření paměti o SD karty, jelikož to je závislé na hardwaru. Co se týče vzhledu a dalších nových funkcí, o ně nebudou ochuzeny. Rozdíly oproti Samsung Omnia 7, resp. Nokia Lumia 800 vs. HTC 8X nebo Nokia Lumia 920 si porovnejte sami.

Aktualizováno 1. 2. 2013

Microsoft ve spolupráci s výrobci telefonů začal distribuovat aktualizaci Windows Phone 7.8 pro první a druhou generaci zařízení. Opět je možné použít fígl uvedený výše a získat aktualizaci dříve, než by se na Váš telefon měla skutečně dostat. Osobně již mám aktualizovaný Samsung Omnia 7.

Aktualizováno 16. 3. 2013

Vývoj Windows Phone 7.8 neskončil. Nejnovější aktualizace s označením 7.10.8860.144, přináší vylepšení týkající se především nové pvodní obrazovky (live tiles) a zrychlení spouštění aplikací.

Martin Buchta | Kategorie: Mobil & tablet Windows Phone
| Počet zobrazení: 5251

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
 • VfB

  Metro mám i na svém Soňákovi s androidem, to není žádná výhoda ale Ingress na Lumču zatím nedostanu a to je pro mně killer aplikace!! Navíc správy zařízení přes blbý aplikace jsem si dost užil u iPodu (iTunes), tak mi přijde Zune jako z bláta pod okap.

 • Tento článek mi pomohl.. ovšem zjistil jsem díky němu.. že můj telefon neprovádí automaticky žádné aktualizace.. ani ty 2 měsíce staré to samo nenajde.. a při tomto postupu ano.. můžete mi poradit, jak to opravit..?

  ondrejchab@seznam.cz

  Předem děkuji 🙂

  • Není zač. Problém není nikde. Jde jen o tom, že aktualizace jsou uvolňovány postupně ve vlnách a dle definovaného pořadí vám zatím automaticky nedorazila

  • Díky, taky možnost. Překvapivě na to nemusí být odemčený telefon

 • David Kulík

  Dobrý den, dá se v pohodě aktualizovat telefon na windows 8?

  • Dobrý den, pro zařízení první a druhé generace jsou určeny Windows Phone 7.8. Nejnovější smartphony již mají Windows Phone přímo od výroby.

 • 123

  Asi na pátý pokus se podařilo. Super, děkuji za tip

 • 34

  když dám aktualizace tak to zkontroluje a napíše „telefon aktuální“ tak co mám dělat dál

 • Namikaze

  Geniální tip, díky

 • chtěl bych se zeptat, jaké aktualizace se skrávý pod číslem 7.10.8779.8 díky

 • kraty

  absolutně mi to nejde ani na 10 pokus, nevíte kde muže být chyba?

  • Nemáte náhodou telefon brandovaný na konkrétního operátora? Pokud ten neuvolní vlastní aktualizaci, tento postup vám nepomůže

   • kraty

    Mám zezádu na krytu T-Mobile a t-mobile mám, sice jsem mobil koupil nový na aukru a né od operátora ale asi bude jak říkáte brandovaný. Dá se to nějak zrušit? poradíte mi?

 • LAMA

  Chci se zeptat, aktualizoval jsem systém WP 7.5, v Zune mi to hlásí máte aktuální os 7.10.bla bla bla, ale když se podívám do telefonu tak tam je uvedena verze 7.5 tak co tedy platí?

 • Emko

  Dobrý den, chci se zeptat da se wp dostat veci do pc jin ak nez pres zune? na stolnim ps s win7 me zune proste nejde nainstaluju, spustim a hned hlaska ze prestal pracovat..co s tim? na ntb s win 7 me normal funguje. a náhoudou aktualizace na wp7.8 jde i na zte?

  • Soubory, fotografie atp lze sdílet po emailu případně rovnou skrz Skydrive. Jinak samozřejmě jedinou možností při připojení skrz PC je u první a druhé generace zařízení pouze Zune. Aktualizaci platí také pro smartphony ZTE.

 • pato

  Napise mi to ze Aktualizaciu sa nepodarilo stahnou protoze doslo k potizim se Sluzbou inteligentniho prenossu na pozadi (BITS). Viet nietko co z tym ?

  • Zkontrolujte, zda tuto službu máte ve Windows zapnutou. Podívejte se do services.msc

 • Pato

  Skontroloval som (BITS) a mam to zapnute aj tak ukaze co predtym ze to nemoze stahnout.

  • Mohl byste specifikovat zobrazovanou hlášku? Tedy zaslat mi její úplné znění?

 • Pato

  Chyba aktualizace

  Aktualizace se nezdarila:Aktualizace systemu Windows Phone (verze operacniho systemu 7.10.8779.8)

  Telefon nebylo mozne aktualizovat.Opakujte akci.Po aktualizacii bude pravdepodobne nutne rucne znovu synchronizovat obrazky a dalsi multimedialny soubori.

  Aktualizaci sa nepodarilo stahnout protoze doslo k potizim se Sluzbou inteligentniho prenossu na pozadi (BITS).

  • Jste si jistý, že vám služba BITS skutečně běží a sní všechny spojené služby? Kontrolu funkčnosti lze ověřit případně ručně také pomocí příkazové řádky a příkazu bitsadmin.

 • Pato

  (BITS) je zapnute aj spojene sluzby

 • Martin

  Dobrý den, nevíte, jestli je možné aktualizovat WP 7.8 na WP8?
  Mám Samsung Omnii W.

  • Windows Phone 7.8 je určen pro první, druhou a třetí generaci zařízení. WP 8 jsou pro nový hardware, takže jej není možné nahrát do Omnie W

 • PanVotravny@gmail.com

  Mam HTC HD7 půjde do něj nahrát WP8?

  • Zařízení s WP 7.8 není možné aktualizovat na WP 8, resp. 8.1.

 • Kačka

  Chci se zeptat, jak jde aktualizovat WP 7.8 na WP 8 ?
  Všechny věci jsou totiž teď na WP 8 a s WP 7.8 se nic nedělá..
  Děkuji za odpověď.
  nokia Lumia 710

 • Honza

  jde přeinstalovat na Nokii lumii 610 WP 7.8 (v zune mi to pise ze mam aktualni verzi 7.10) na WP 8 ? 🙂 Díky.

  • Jak je uvedeno v článku, zařízení s WP 7.8 není možné aktualizovat na WP 8, resp. 8.1.

 

Více v Češtiny
Česká lokalizace Microsoft Outlook pro iOS se nepovedla

Nedávno jsme si ukázali, že outsourcování překladu aplikací a her má také své stinné stránky. Čerstvým důkazem je nově vydaný...

Zavřít