Jak v Internet Explorer skrýt tlačítko, které otevírá Microsoft Edge | Buchtič blog o IT a PC Buchtič blog

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Microsoft se neustále snaží tlačit uživatele k používání prohlížeče Microsoft Edge. S příchodem aktualizace označené jako Creators Update propašoval do Internet Exploreru tlačítko pro rychlé spuštění MS Edge.

Pokud vás toto tlačítko irituje, mám pro vás dobrou zprávu. Můžete se ho níže uvedeným způsobem zbavit.

  1. V Internet Exploreru klikněte na ozubené kolečko a v menu vyberte Možnosti internetu (inetcpl.cpl).
  2. V zobrazeném dialogovém okně přejděte na záložku Upřesnit.
  3. V seznamu nastavení zaškrtněte položku Skrýt tlačítko (vedle tlačítka Nová karta), která otevírá Microsoft Edge.
  4. Nastavení uložte a pro aplikování změn ukončete Internet Explorer.

Ve firemním prostředí můžete nastavení provést hromadně prostřednictvím doménové politiky (GPO). Položku Hide the button (next to the New Tab button) that opens Microsoft Edge najdete v konfiguračním editoru v sekci:

User Configuration\Administrative Templates\Windows Components\Internet Explorer\Internet Settings\Advanced Settings\Browsing\

Případně proveďte zásah přímo v registru. kdy ve větvi HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Main změňte hodnotu HideNewEdgeButton0 na 1.

Zdroj: thewindowsclub.com

Martin Buchta | Kategorie: Internet, IT

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!