Infografika: Světový den zálohování | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Infografika: Světový den zálohování

31 Bře 2013

Pravidelně zálohuje svá data pouze 28 % uživatelů a drtivá většina důvěřuje pevnému disku ve svém počítači. Na jednu stranu proč ne, poruchovost se u nových disků drží na úrovni 3%, ovšem se stářím logicky roste a již po třech letech dosahuje 6 %. Teď se zamyslete, jak dlouho máte svůj disk v počítači? Zpravidla je možné data obnovit, ale bude vás to stát čas i peníze.

Ne, dnes opravdu není Apríl. Právě naopak, na 31. 3. připadá Světový den zálohování. Nemáte tedy lepší příležitost, kdy začít se zálohováním rodinných fotografií, videí z dovolené i důležitých dokumentů jako jsou seminární, bakalářské nebo diplomové práce.

Infografika: World backup day 2013

 

Zálohujete, a pokud ano jak? Důvěřujete cloudovým úložištím (SkyDrive, Google Drive, Dropbox…) nebo dáváte přednost pevným diskům, síťovým storage (NAS) případně nedáte stále dopustit na optická média?

Martin Buchta | Kategorie: Internet, IT
| Počet zobrazení: 1683

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
 • Moje zálohovací „strategie“ je založena na více kanálech.

  Primárně si nechám data zálohovat přes SpiderOak, kde jsem si díky reff programu a kvízům přišel na 25GB, což mi víc než dostačuje.

  Kromě zálohování umí i synchronizaci zálohovaných složek napříč počítači. Tj. synchronizuji obsah z jednoho počítače do nově vytvořené a zálohované složky v druhém.
  K duplikaci dat nedochází a po přeinstalování PC si nechám opět natahat data zpět pomocí synchronizace s „původním instancí OS“.

  Sekundárně pak synchronizuji (trochu i zálohuji) dokumenty a fotografie na Google Drive.

  Dříve jsem využíval i více služeb, ale takto to považuji za dostatečné. Takže 2 cloudy + 2 (většinou) lokačně vzdálené PC. Občas dělám i „ruční“ zálohu na externí SSD a flashdisky.

  Myslím, že jde o dobrý systém, i když by se dal vylepšit. 🙂

 

Více v Češtiny
Česká lokalizace Microsoft Outlook pro iOS se nepovedla

Nedávno jsme si ukázali, že outsourcování překladu aplikací a her má také své stinné stránky. Čerstvým důkazem je nově vydaný...

Zavřít