Infografika: Co návštěvníci požadují od e-shopu | Buchtič blog o IT a PC Buchtič blog

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Infografika: Co návštěvníci požadují od e-shopu

25 Srp 2012

Asociace pro elektronickou komerci (APEK) prováděla ve spolupráci s agenturou Mediaresearch průzkum týkající se požadavků, které mají spotřebitelé na e-shop. Seznamte se s důvody, které návštěvníky donutí provést objednávku právě u vás, resp. zjistěte, proč u vás nikdo v přehledné infografice.

Z výsledků studie vyplývá, že při nákupu v elektronických obchodech návštěvníci nejvíce požadují kompletní informace o produktu včetně galerie kvalitních obrázků. Dobře popsané informace u jednotlivých výrobků pokládá za důležité 91 % zákazníků, kvalitní fotografie jsou klíčové pro 87 % nakupujících.

Proč jako majitelé a provozovatelé elektronických obchodů stále ignorujete zásadní věci a přicházíte zcela zbytečně o zákazníky a příjmy? Pokud zákazníkovi nedodáte potřebné informace nebo jen zbytečně komplikujete proces objednání otravnou registrací, potenciální zákazník odejde ke konkurenci. Přitom se dost často jedná o drobnosti, které lze snadno a rychle odstranit.

Uvědomte si, že prodáváte psaným textem. Proto nezapomínejte na to, že pro  upoutání zákazníka na webu máte pouhých 6 vteřin.

Infografika: Co zákazníci očekávají od eshopu

Martin Buchta | Kategorie: Internet, IT Tipy

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!