Infografika: 96 % českých domácností vlastní televizor. Vede LCD, LED nebo plazma? | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Tuzemská agentura Mediaresearch vydala přehlednou infografiku zaměřenou na vybavenost domácností televizory. Data pocházejí z  rojektu peoplemetrového měření realizovaného pro Asociaci televizních organizací. Pojďme společně tvrdými daty podpořit, a nebo právě naopak vyvrátit, hospodské povídačky.

Alespoň jeden televizor vlastní prakticky každá domácnost (96 %), z toho nadpoloviční většinu tvoří televizory se skleněnou obrazovkou (56 %). Druhou nejrozšířenější technologií je LCD. Za pozornost stojí fakt, že plazmové televizory se nachází v 10 % tuzemských domácností a tolik populárním LED televizorům neboli marketingem převlečeným LCD jen s jiným druhem podsvícení patří pouhých 6 %.

S průměrným stářím televizorů dosahující 6 let se pojít fakt, že TV s přístupem k internetu a vybavenou dalšími smart funkcemi disponují pouze 4 % domácností. Proto popularita DLNA a síťových úložišť nepatří pro české domácnosti mezi ožehavá témata a 3D televizory oslovily prozatím 2 % českých domácností.

Infografika: Televizory v ČR

Martin Buchta | Kategorie: Hudba, TV
| Počet zobrazení: 2647

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
 


Doporučuji

Osobní blog Dominika Fryče

Podnikový ekonomický software Money se přizpůsobí potřebám vaší společnosti!

Pro efektivní řešení mezd je ideální komplexní mzdový systém Vema.

Tip na spolehlivý podnikový crm systém Altus Vario.

eWay-CRM je spolehlivý software pro řízení projektů. Vyzkoušejte zdarma!

Chytrý mobilní telefon Apple iPhone nabízí vysoký výkon bez kompromisů.

Chcete si vést pohodlně účetnictví online? Se službou iDoklad je to snadné!

 
Více v Internet, IT
Jak v Internet Explorer skrýt tlačítko, které otevírá Microsoft Edge

Microsoft se neustále snaží tlačit uživatele k používání prohlížeče Microsoft Edge. S příchodem aktualizace označené jako Creators Update propašoval do...

Zavřít