Infografika: 96 % českých domácností vlastní televizor. Vede LCD, LED nebo plazma? | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Tuzemská agentura Mediaresearch vydala přehlednou infografiku zaměřenou na vybavenost domácností televizory. Data pocházejí z  rojektu peoplemetrového měření realizovaného pro Asociaci televizních organizací. Pojďme společně tvrdými daty podpořit, a nebo právě naopak vyvrátit, hospodské povídačky.

Alespoň jeden televizor vlastní prakticky každá domácnost (96 %), z toho nadpoloviční většinu tvoří televizory se skleněnou obrazovkou (56 %). Druhou nejrozšířenější technologií je LCD. Za pozornost stojí fakt, že plazmové televizory se nachází v 10 % tuzemských domácností a tolik populárním LED televizorům neboli marketingem převlečeným LCD jen s jiným druhem podsvícení patří pouhých 6 %.

S průměrným stářím televizorů dosahující 6 let se pojít fakt, že TV s přístupem k internetu a vybavenou dalšími smart funkcemi disponují pouze 4 % domácností. Proto popularita DLNA a síťových úložišť nepatří pro české domácnosti mezi ožehavá témata a 3D televizory oslovily prozatím 2 % českých domácností.

Infografika: Televizory v ČR

Martin Buchta | Kategorie: Hudba, TV
| Počet zobrazení: 1817

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
 

Více v ESET Remote Administrator
Jak vzdáleně odinstalovat McAfee Security Scan Plus pomocí ERA?

McAfee Security Scan Plus je bloatware, který se do počítače natáhne automaticky pokud si nedáte pozor při instalaci bezplatných aplikací...

Zavřít