ICQ 5.1 už není podporováno, alternativní klienti na vzestupu | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

ICQ 5.1 už není podporováno, alternativní klienti na vzestupu

2 Čvc 2008

ICQ 5.1 nefunguje a několik alternativních klientů, které stačí aktualizovat a jedete dál. Jaká to dnes radostná zpráva. Konečně jsem sestru donutil k přechodu na alternativního klienta, QIP, a zbavil se toho balastu v podobě oficiálního klineta.

Mnoho uživatelů stále používá ICQ 5.1, protože verze 6 je ještě více přeplácaná, neohrabaná, ještě více náročnější a má ještě hnusnější nic neříkající smajlíky. Nyní když se chcete přihlásit v ICQ 5.1, máte jen dvě možnosti: upgradovat na verzi 6 a program ukončit. Osobně doporučuji kliknout na ukončit, odinstalovat a pořídit si alternativního klienta, samozřejně dostupného zdarma.

Na výběr máte Mirandu, která je vhodná spíše pro ty, které baví nastavování a hraní si s ní dlouhé hodiny, protože základní instalace toho moc neumí a moc k světu nevypadá (či zkuste nějaký pack, za vyzkoušení stojí Yaho’s Miranda Pack, zde jeho starší verze). Nebo QIP, který je velmi oblíbený a hraje na to, že je hodně podobný ICQ 5.1, takže uživatelé nemají takový problém s přechodem (mohu potvrdit z vlastní zkušenosti).

Update: Málem bych zapomněl na Pidgin, původně GAIM, který také není špatný. Prostě alternativních klientů je hodně a každý si určitě najde ten, který mu vyhovuje nejvíce.

Související články

Martin Buchta | Kategorie: Internet, IT
| Počet zobrazení: 1734
Tagy: , , ,

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
 


Doporučuji

Osobní blog Dominika Fryče

Podnikový ekonomický software Money se přizpůsobí potřebám vaší společnosti!

Pro efektivní řešení mezd je ideální komplexní mzdový systém Vema.

Tip na spolehlivý podnikový crm systém Altus Vario.

eWay-CRM je spolehlivý software pro řízení projektů. Vyzkoušejte zdarma!

Chytrý mobilní telefon Apple iPhone nabízí vysoký výkon bez kompromisů.

Chcete si vést pohodlně účetnictví online? Se službou iDoklad je to snadné!

 
Více v Internet, IT
Jak převést certifikát ve formátu .PFX do Java KeyStore (JKS) a opačně?

Těžko tomu věřit, ale Java a .NET svět jsou kompatibilní. Proto se dnes naučíme konvertovat Java KeyStore (JKS) na .pfx...

Zavřít