Hlasujte o vzniku češtiny pro TuneUp Utilities 2014 (rozhodnuto) | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Hlasujte o vzniku češtiny pro TuneUp Utilities 2014 (rozhodnuto)

27 Lis 2013

Komplexní balík, TuneUp Utilities, pro optimalizaci operačního systému Windows je v našich končinách velmi populární, dost možná i z důvodu, že pro něj již více než 8 let připravuji neoficiální českou lokalizaci. O úspěchu a oblíbenosti mé češtiny ostatně svědčí data, ze kterých vyplývá, že si češtinu pro TuneUp Utilities po opadnutí prvotního zájmu stáhne každý měsíc v průměru 500 uživatelů. Zní to hezky, o tom žádná, ovšem s blížícím se příchodem nové verze stojím před dilematem, zda dále pokračovat v tradici a připravit češtinu také pro TuneUp Utilities 2014.

Aktualizace: Čeština do TuneUp Utilities 2014 je ke stažení!


Možná si říkáte, proč najednou stojím před těžkým rozhodnutím. Důvod je prostý, TuneUp Utilities je již od verze 2013 vydáván oficiálně v češtině, byť ne úplně od prvního buildu. O tom samozřejmě uživatelé, kteří TuneUp používají již od začátku, zpravidla nevědí. Ale od nové verze očekávám výrazný obrat karet a svým způsobem, kdybych pokračoval v práci na lokalizaci, by šlo o duplicitní a zbytečnou činnost.

Na druhou stranu důvodů, proč pokračovat, je hned několik. Za oficiální lokalizací nestojím já, protože již dříve nebyla s autory domluva, natož nyní, když patří AVG Technologies. Navíc česká pobočka AVG nemá o celé situaci prakticky žádné informace natož způsob, jak by mohla samotný proces ovlivnit. Proto oficiální čeština nedosahuje takových kvalit jako ta moje, což je typické pro překlady angličtiny, které řeší agentura z jiné země. To ostatně patrné též z vašich e-mailů, ve kterých vidím, že moji práci oceňujete, chválíte ji a podporujete.

Proto vám chci dát prostor, vyjádřit se k dalšímu vývoji. Dejte mi tedy prosím zpětnou vazbu na češtinu pro TuneUp Utilities a vyjádřete svůj názor v níže přiložené anketě. Budoucnost závisí na vašem rozhodnutí.

[poll id=“2″]

Aktualizace [listopad 2013] – čeština bude!

Práce na češtině pokračují a níže přikládám důkaz místo slibů. Kromě toho přijde jedno velké odhalení, které částečně s tímto produktem souvisí.

Čeština do TuneUp Utilities 2014

Martin Buchta | Kategorie: Češtiny
| Počet zobrazení: 5638

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
 • Michal

  Ano, rozhodně, nový TUU2014 v češtině podstatně není, je nahrazen AVG PC TUNEUP, který má předplatné a je pouze pro 1 PC :(.

 • luboš

  ano,je potřeba,tuneup 2014,těším se na češtinu,děkují předem.

 • Dave

  Rád bych hlasoval taky pro češtinu od Buchtiče, stahuji u něj češtiny do TuneUp Utilities už od roku 2006, jen letošní verzi jsem vynechal. Moc se přimlouvám. Děkuji

 • milan

  TuneUp utilities použivam od roku 2008 a češtinu použivam jen od Buchtiče a jsem na 100% sokojeny takže jinou češtinu bych odnikoho jiného než od Buchtiče nepoužil.

 • Apophis

  Pomíjím-li „kvality“ oficiální lokalizace (nemohu posoudit, vždy jsem použival jen tu od Buchtiče a neviděl jsem zatím důvod na tom něco měnit – a to i když mi nedělá problém angličtina 😉 ), tak musím potvrdit to, co zde píše Michal!
  TuneUp v Českých končinách AVG úpně nahradilo tou zrůdností, jménem „AVG Tune-Up“, která mě odpuzuje svou podstatou předplatného.. Na předplatné používám jen jediný software, a to je antivir (rozhodně ale ne AVG – já jedu na ESETu), protože u antiviru uznávám nutnost pravidelných aktualizací. Jinak cokoliv, co se prodává formou předplatného odmítám, jelikož to považuji za neetické („koupit“ znamená, že to bude „moje“ ne, že to budu muset každý rok „kupovat“ znovu)…

  Proto já osobně jednoznačně preferuji klasické TuneUp Utilities, takže tímto Buchtiče velmi prosím o lokalizaci.. 🙂

 • Tomas Nikomutonereknu

  Vzdy jsem pouzival prklady od Buchtice ,nikdy jsem nemel sebemensi problem z textem ktery k dane soucasti programu patri .Pouzivam tento program jiz od roku 2004 , a mam i tu posledni 2014 .Pokud ma nekdo problem s textem prekladu tak at si jej necha v originale a pouziva anglictinu. pro naormalniho uzivatele je tento preklad dostacujici.Je z podivem ze tvurci tohoto programu nemaji zajem cestinu zapracovat do programu jiz va zakladu .Pokud se bude prekladat verze 2014 bud jedine rad za tento preklad .

 • Lubor

  Určitě jsem pro překlad. Měl jsem totiž možnost vyzkoušet českou verzi TuneUp 2014. Už při stažení z českých stránek TuneUp mě zarazila velikost staženeho instalačního souboru a to 71 MB proti 31 MB originální anglické verze. Nerozumím tomu. On to totiž není TuneUp by AVG ale AVG TuneUp. Takže české stránky KLAMOU ! A samotný program nepracuje tak dobře jako opravdový nový TuneUp 2014. Nedalo mi to a porovnal jsem. Takže jednoznažně anglický TuneUp s doinstalovaným českým překladem !

 • Celoudino

  no nevim uz jenom ze to ma AVG ani nevim jestli 2014 chcu vubec instalovat do pc nesnasim tu znacku tak ze zatim pokud neuslysim ze je dobry nebo lepsi nez 2013 kaslu na novou verzy radci 2013 stou sem spokojenej 🙂

 • Celoudino

  AVG je sama osobe Virus co vubec nic neumí vaham no uvidíme jestli bude lepší než antivirus jestli se chyti cisticiho programu 😀

 • Celoudino

  ale jinak čestinu bych ocenil 🙂

 • Jura

  „Buchtičovy“ češtiny jsou již tradicí ke kde čemu a spousta uživatelů včetně mé 130kg maličkosti si nedovede např. zrovna TuneUp bez ní vůbec ani představit. Jak píše kolega Lubor o pár řádek níže, čert ví, co do toho AVG nacpalo, že je to tak veliké. Každopádně hlasuji pro češtinu od Vás. Nikdy jsem s žádnou Vaší neměl problém a předpokládám, že ani do budoucna. Však Vás by to ani nebavilo, pane Buchtič, jen tak sedět a dívat se, jak to nějaký tatar przní.

 • Zdeněk

  Tuneup 2014 je zatím jen v anglické verzi – od oficiálního výrobce Tuneup Utilities, AVG Tuneup Utilities je od AVG , má sice češtinu, ale platit každý rok za program…je nehoráznost. Takže jedině oficiální Tuneup Utilities 2014 s překladem od Buchtiče, je to super borec, obdivuju ho a byl bych velice rád za překlad do češtiny oficiálního programu , NE toho od AVG.
  Moc Buchtičovi děkuji.

 • Pavel

  Dobrý den,Jsem pro překlad TaneUp od pana Buchtiče,všechny přeložené programy šlapou jak hodinky,ano máte pravdu z TaneUp 2014 ,sem se zatím vrátil na 2013.A rád jsem jej podpořil.Díky.

 • Majkl

  Urcite cestinu od Buchtic!!!JE TO FAKT BOREC 🙂
  TuneUp Utilties 2014 bude dobrej ale nastvalo me klamavost s AVG tuneup 2014 vypada to jako to same ale ale ale…radsi klasicky znamy vyzkouseny Tuneup Uitlities 2014 a cestinu doinstalovat od Buchtic!

 • Honza

  Som za Tvoju čestinu pre TuneUp 2014,jednoznačne iba od Teba,je to naozaj kvalitná čestina. Prosím nesklam nás 🙂

 • BobBeesheq

  Rok co rok s vydáním nové verze programu TuneUp ihned po nainstalování do počítače scháním na těchto stránkách češtinu. Vždy jsem ji tu našel až do dnešní doby.Takže i já se připojuji s přáníčkem o češtinu. Děkuji.

 • Jaroslav

  Budu rád když bude česká verze na TuneUp 2014 moc se přimlouvám a předem děkuji.

 • tomdlouhan

  Zdravim .dejte sem nkdo sceeshot okna tuneup 2014 a screenshot tuneup avg .zrejme ta bude rozdil

 • Milan

  Určitě jsem pro tvou češtinu,nyní používám anglickou verzi a není to ono,funkce si sice pamatuju,takže se to dá používat,ale je tam spousty nových prvků,který nevím co v té anglčtině znamenají.Ten českej AVG PC TuneUp 2014 sem musel odinstalovat,nefungoval!Takže velká prosba o češtinu…Díky.

 • Kateřina

  Já zvedán obě ruce proto, aby Buchtič vytvořil češtinu pro TuneUp 2014. Jinou jsem ani nikdy u TuneUp nepoužívala.

 • mnemonik

  Tak kdy už ta čeština bude,než se tady všichni vypovídáme,tak už bude TuneUp 2015 a zase se bude řešit,jestli ano a nebo ne.Samozřejmě že ano.
  Tak mně zajímá,kdy bude ke stažení.

 • Ján H.

  Prosím Ta Buchtiči,ako to vyzerá z tým prekladom.Pustíš sa do prekladu ? Stále čakám a nielen ja,ale určite všetci Tvoji fanúšikovia ,na to ,ako to teda bude dalej. Ja mám originál TuneUp 2014 v EN a veľmi čakám na jedine Tvoju češtinu. Napíš teda prosím ako to bude ďalej. Vopred Ti veľmi pekne ďakujem.

 • Majkl

  Dnes jsem psal na podporu Tuneup Utilities 2014 jestli bude oficialni cestina a oni mi rekli ze NE at si koupim AVG tuneup 2014 ze ten v cestine je…? Nechapu…oni mi doporuci avg tuneup kdyz uz jsem si koupil tuneup utilities 2014 pritom lepsi je tuneup utilities , nevim co k tomu rict.
  Takze jedina nadeje jak mit cestinu , tak jen od Buchtice – PROSIM UDELEJ JI PROSIM 🙁

 • Jarda z Ústí

  TuneUp používám již několik let. AVG nemá tolik funkcí a ani jako antivir nebyl nic moc. TuneUp + Eset je záruka bezproblémového počítače.
  Jednoznačně čeština od Buchtiče !! Martine nevzdávej to. Tvoje češtiny jsou super a kdo je neumí instalovat asi neumí číst.!!

 • Josef

  Já jsem rozhodně pro tvoji češtinu. Teď jsem si stáhl TuneUp 2014, ale žádné nastavení jazyka jsem tam nenašel. Zatím jsem ve zkušebním období 30 dnů, tak jestli to není tím. Ale rozhodně se přikláním k tvému překladu. Ty víš, co děláš.
  Pepa.

 • luba

  Hlasuji pro cz od Vás

 • Celoudino

  kdy bude cestina na ten tuneup 2014 prosím ????

 • Gargamel

  Kdy bude ta cz pro tuneup utilities 2014? nez se rozhoupete tak bude 2015!!! 🙂

  • Josef

   To jsi optimista, spíše to vypadá na 2018.
   Dokáži pochopit, že překlad není jednoduchá záležitost a že to nezvládne každý. Ale pozici mrtvého brouka pana Buchtiče příliš

   nerozumím.

 • Luboš

  Přimlouvám se za tvoji češtinu – AVG TuneUp s časový omezením nechci, i když u TuneUp Utilities jsem pravidelně dělal upgrade.

 • PavelFic

  Dobry den pane Butchtic dejte vsem vedet jak na tom jste s tou cetinou pro TuneUp Utilities 2014 – delate na ni vubec? Dekuji

 • Petr

  Velmi se přimlouvám za Vaši skvělou češtinu.Předem děkuji.Máte můj obdiv.

 • Honza

  A CO RIKATE TOMUHLE 🙂 MAM TO VYZKOUSENEEEEE……….

  LIDI JE TO FAKT V CESTINE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  http://ulozto.cz/xV7KYVSA/tuneup-utilities-2014-cestina-rar

 • Pavlos

  Byl bych rad kdyby jste cestinu do nove vereze Tune Up opet udelal.je to skeli program na udrzbi PC.Anglictina mi zas tak nevadi,protoze clovek se stim naucil za ty roky pracovat automatycky,ale kdyby to bylo cesky,bylo by to lepsi preci jenom cestina je cestina.Nevim jak se rohodnete,jestli do toho pujdete zese,ale za me ANO,CESTINA ROZHODNE ANO.

 • condorsr

  Rozhodně,rozhodně čekám na Vaši verzi.Dík.

 • Pavel Hoffner

  Zdravim cestina do tuneup utilities 2014 neni ale existuje varianta, neboli vyextrahovana z avg tuneup 2014…budete mit vse v cestine ale krome napr:-spustit tuneup utilities bude spustit avg tuneup ,ale to je jen kosmeticka vada…

  staci jen hledat! ja ji pouzivam uz asi mesic 🙂

  http://ulozto.cz/xV7KYVSA/tuneup-utilities-2014-cestina-rar

 • Radista

  Tak Buchtiči,
  pracujete na češtině? Bude do Vánoc? jednou jste ji uvolnil těsně před nimi. Napište sem alespoň nějaký vkaz pro fandy Vašeho jazykového balíčku. Díky

 • Jaroslav

  Čekám netrpělivě na češtinu

 • Karel

  Myslím, že rozhodnutí je jednoduché a tudíš velice snadné – rozhodně pokračovat!!! Čekáme a děkujeme. Ať to prosím netrvá dlouho…

 • Frantisek

  TuneupUtilities 2014 cestina??? ja uz to v cestine mam asi tak 2tydny…

 • La_da

  Prosím prosím, nenech se prosit od tolika prosebníků a začni překládat.

 • Vita

  100% jsou Tvé překlady lepší.
  Díky.

 • Miloš

  áno čakám na češtinu od Vás,boloby to super

 • Ivan

  Tak čo bude ta čeština?

 • lanur

  Dočkáme se češtiny? Stále neodepisujete kdy bude opravdu ta čeština k dispozici

 • milan

  Ahoj nedělej drahoty a prosimtě udělej tu češtinu,vždyt je to jasny že tvoje překlady jsou nej,tak ještě jednou prosimtě kdy to bude a nenapínej nas všechny a dej vědět kdy to bude.

 • Honza
 • Ivan

  Ako to vypadá? Bude tá čeština?

 • Josef

  Dobrý den, pane Buchtiči, chci se zeptat, co ve vašem případě znamená
  „již brzy“.
  Dva týdny, dva měsíce nebo dva roky.
  Děkuji za případnou odpověď.

 • Frantisek Lochar

  Dobre Pan Buchtic to by sme se ty cestiny dockali,nemam slov
  Lidi stahnete si to tady a mate to jako ja v cestine u dlouho 🙂
  http://ulozto.cz/hledej?q=tuneup+utilities+204+cestina

  Uz ji ani pan Buchtic nedelejte nemam o ni zajem!

 • chomejni

  Nechápu, proč došlo k nějakému hlasování, když dotyčný již věděl,
  že se na to zvysoka vysere.

 

Více v Češtiny
Česká lokalizace Microsoft Outlook pro iOS se nepovedla

Nedávno jsme si ukázali, že outsourcování překladu aplikací a her má také své stinné stránky. Čerstvým důkazem je nově vydaný...

Zavřít