Foxmail 6.5 je finální a čeština také (aktualizováno) | Buchtič blog o IT a PC

... je jedním z nejnavštěvovanějších tuzemských blogů zabývajících se IT a češtinami do programů a her. Pokud máte problém nejen
s počítačem pravděpodobně u mě naleznete řešení, případně si o něj napište. Zajímám se rovněž o herní průmysl a internet věcí - každý produkt pořádně prověřím. Přiblížíme si tvorbu webových prezentací a budeme cestovat po světě skrz Google Earth. »

 

Foxmail 6.5 je finální a čeština také (aktualizováno)

6 Srp 2011

FoxmailNedávno vydali soudruzi v číně finální verzi poštovního klienta Foxmail. Neváhal jsem a připravil aktualizovaný překlad pro verzi 6.5 build 022. Za tu dobu, co byl Fox beta verzí, přibylo spoustu novinek. Za zmínku stojí podpora IMAP, to-do list, přizpůsobení vzhledu a zvýšení kompatibility s Windows Vista (na Windows 7 funguje bez problému také), optimalizace startu a spousta další optimalizací umožňující rychlejší běh programu. Češtinu můžete jako vždy stahovat na mém webu.

Aktualizace

Nedávno byla vydána nová verze s označením 6.5 build 026. Proto jsem aktualizoval češtinu, ve které jsem opravil několik překlepů a chybek. Navíc instalátor češtiny odstraní čínské šablony, takže vám nebudou překážet.

Martin Buchta | Kategorie: Češtiny
| Počet zobrazení: 1723

← Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli!

 
 • Juradoma

  Musím konstatovat, že soudruzi z Číny jsou značně šikovní 🙂 Foxmail je bezkonkurenčně rychlý,výborná možnost nastavování a různých vychytávek. Tobě Buchtiči díky za perfektní překlad!

 • Josefek

  Buchtiči, při pokusu o stažení se mi tam ukázal vir!
  Používám Eset s.s.

 • [2] Běžný problém, že antiviry NSIS instalátory detekují občas jako vir a hlásí falešný poplach. Doporučuji po dobu instalace pozastavit rezidentní ochranu.

 • Jj.. taky mi to ukazalo vir.. testnul jsem to avastem a nic.. takze pravdepodobne je vse ok… diky

 • PKALI

  Zdravim. Diky za překlad. Chci jen sdělit svou zkušenost s Foxmail. Je to dobrej klient.
  Drobna chybka – v šablonách neumim předdefinovat
  znakovou sadu a tak, když někomu píšete a zapomenete přecvaknout na středoevropský, diakritika jaksi neprojde…
  Rovněž diakritika ve jménech odesílatelů jaksi nefachá. Mobilita kopírováním celého adresáře je ovšem parádní. Zdar

 • JP

  [5] Šablony jsem smazal (adresář/složka Template) a vytvořil si nové (Nástroje-Správce šablon-vybrat sekci, kde chci vytvořit šablonu -menu Šablona-typ šablony HTML/text, zapsat, co chci a Uložit) a ty mi fungují ke spokojenosti.
  S diakritikou taky nemám problém – co máš za verzi?

 • JP

  Aha, já to zkoušel na 6.5beta2… Té nešlo vyhledávání, tak jsem zkusil 6.5 final a opravdu, kódování je nastaveno na západoevropské. Naštěstí stejný problém měli v Rusku, a tam jsou programátorští borci – pro FoxMail 6.5 final (build 022) existuje patch – http://russianfoxmail.at.ua…r.exe – nespouštěj Fox, spusť patch, další je (doufám) jasné. Zálohu patch nedělá, ale vypadá to dobře…

  Diakrtitika ve jménech odesílatelů selhává, pokud se jméno bere z kontaktů. Odškrtl jsem v nastavení, aby se toto nepřebíralo a je klid.

 • MV

  Ahoj, právě jsem si nainstaloval Foxmail i češtinu, ale nevím, jak ji do toho dostat… Pořád to mám v číštině a té jaksi nerozumím. Poraďte prosím.

 • [8] MV: Pokud jste určitě instaloval češtinu do složky s programem, tak zřejmě nedošlo ke smazání čínského jazykového balíčku. Takže soubor chinese.lng smažte ručně.

 • PePa

  Zatím se s ním seznamuji. Pro moje potřeby dobrý program, JEN se bohužel musí při psaní každé nové zprávy nastavit kódování, protože je tam nastaveno natvrdo Západoevropské jazyky a provedenou změnu si NEPAMATUJE! A navíc při vytváření šablony není možnost kódování v seznamu funkcí.
  A zkusil jsem i odkaz na ten ruský patch, ale ten se hlásí jako foxmail_6_15_201_22_patcher a Foxmail.exe vůbec nenačte!

 • [10] A čemu vám vadí, že je defaultně u zprávy nastaveno západoevropské kódování? Diakritice rozhodně ne

 • PePa

  Vážně? V tom případě nevím, jak je možně, že když jsem si poslal na svoji adresu pokusný text a postupně vyzkoušel zatrhnout jiné kódování, že přijaté zprávy opět Foxmailem vypadaly různě?!? Poslal jsem Vám zprávu se screenshoty.

 

Více v Češtiny
Česká lokalizace Microsoft Outlook pro iOS se nepovedla

Nedávno jsme si ukázali, že outsourcování překladu aplikací a her má také své stinné stránky. Čerstvým důkazem je nově vydaný...

Zavřít